Vasara praeina, bet tai nereiškia, kad, jai pasibaigus, reikės iki kitų metų atsisveikinti su gražiu odos atspalviu. Norint kuo įmanoma ilgiau išsaugoti saulės nubučiuotą odą, reikia ją tinkamai prižiūrėti, stebėti kasdienę mitybą ir retsykiais taikyti kai kurias makiažo technikas. Sužinokite, kokie būdai padės ilgiau atrodyti lyg grįžusiems po atostogų prie jūros!

 

idegis

5 auksiniai patarimai, kaip išsaugoti vasaros įdegį:

 
  • Dieta gražiam įdegiui. Pigmentas melaninas yra atsakingas už tamsų odos atspalvį. Jis gaminasi saulės šviesoje. Tačiau tam tikras maistas taip pat veikia melanino gamybą. Pavyzdžiui, melanino gamybą skatina aminorūgštys tirozinas ir triptofanas, taip pat beta karotenas (jis taip pat apsaugo odą nuo nudegimų ir padeda kovoti su laisvaisiais radikalais). Todėl prasminga į savo kasdienę mitybą įtraukti tokius produktus. Reikėtų valgyti daugiau baltymų (mėsos, kiaušinių, riešutų, sūrių), bananų ir kitų geltonos bei raudonos spalvos vaisių ir daržovių: morkų, pomidorų, moliūgų, paprikų, persikų, abrikosų, melionų.
 
  • Ypatinga odos priežiūra. Rugpjūtis ir rugsėjo pradžia yra geriausias laikas tobulam įdegiui: jis bus švelnus, gražus ir ilgalaikis. Įdegis bus tolygesnis ir išliks ilgiau, jeigu kelias dienas prieš apsilankymą kurorte atliksite veido ir kūno šveitimą. Kūną galima nušveisti specialia plaušine. Tačiau įdegus šveitiklių geriau kurį laiką nenaudoti, nes jie blukina įdegį. Įdegio geriausias draugas – kosmetinis aliejus. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į kokosų, simondsijų, persikų kauliukų aliejus. Aliejų plonu sluoksniu tepti ant šiek tiek drėgnos odos. Kitas svarbus niuansas yra apsauga nuo saulės. Kai saulė aktyvi, priemones nuo saulės reikia pakartotinai tepti kas 2 – 3 val. Tačiau kosmetikos priemonių likučiai gali susimaišyti su prakaitu, užkimšti odos poras ir sukelti uždegimą. Todėl rekomenduojama kiekvieną kartą atnaujinant apsauginio kremo sluoksnį, visų pirma nuvalyti odą miceliniu vandeniu.
 
  • Tinkamas nagų lako atspalvis. Gerai pasirinkta nagų lako spalva išryškina įdegį. 1 variantas – pasteliniai atspalviai. Spalva gali būti bet kokia, tačiau svarbiausia, kad lakas būtų šviesesnis už odą, tada įdegis atrodys tamsesnis ir labiau spindintis. 2 variantas – ryškūs neoniniai lakai, aktualūs šį sezoną. Tai koraliniai, skaisčiai raudoni, ultramarino, citrininiai atspalviai. Eksperimentuokite ir atraskite tai, kas tinka jums!
 
  • Plaukų apsauga. Pats jūros vanduo teigiamai veikia mūsų išvaizdą: mineralai ir mikroelementai gydo odą, stiprina plaukus. Problemos atsiranda mums einant į krantą. Vandens lašeliai veikia kaip padidinamasis stiklas, pritraukdami saulės spindulius ir sustiprindami jų poveikį. Dėlto oda ir plaukai tampa labai sausi. Išeitis: plaukus prieš einant maudytis suriškite į aukštą kuoduką, kad nesušlaptų arba po maudynių jūroje plaukus visada išsiskalaukite gėlu vandeniu ir leiskite jiems visiškai išdžiūti pavėsyje. Prieš einant į paplūdinį plaukus patepti apsauginiu aliejumi. Veikiant saulės šilumai aliejus veiks, visų pirma, kaip kaukė, o, antra, kaip apsauginis skydas. Po atostogų grįšite šilkiniais plaukais! Po atostogų kurį laiką atsisakyti karštų formavimo prietaisų ir agresyvių priemonių tokių kaip lakai ir geliai. Plaukų formavimui naudoti putas, aliejus – jie neapsunkins ir neišsausins jūsų plaukų.
 
  • Makiažas. Įdegusi oda įgauna šiltą toną. Tai reiškia, kad makiažas turėtų būti atliekamas su šiltomis spalvomis. Įdegį pabrėžia persikinio atspalvio skaistalai, auksiniai ir kreminiai šešėliai. Galima naudoti dekoratyvinę kosmetiką su blizgužiais, taip pat bronzines veido ir kūno pudras, koralinius lūpų dažus. Labai šalti atspalviai gali atrodyti vasarą netinkamai ir vulgariai.