Prašvitus pirmiesiems pavasario spinduliams kyla noras daugiau laiko praleisti lauke, galbūt net sportuoti. Pavasarį daugeliui žmonių netrūksta motyvacijos sportuoti ir laikytis dietos, nes juos įkvepia mintis apie artėjančią vasarą ir svajonė apsirengti tokiais drabužiais, kurie iš tikrųjų patinka. Tačiau staiga pradėti gyventi aktyviai žmonės neretai nustemba, nes rezultatai ne visada būna tokie, kokių jie tikisi. Štai keletas dalykų, kuriuos norėtų kiekvienam pasakyti sporto treneris.

 

sportas

5 svarbūs dalykai, kuriuos jums nori pasakyti sporto treneriai:

 
  • Pradėjus sportuoti galima ne numesti, bet priaugti svorio. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kasdien arba kas antrą dieną sportuojant svoris turėtų tirpti tiesiog akyse. Iš tikrųjų yra ne visai taip. Dauguma žmonių, ypač vyrų, pradėję sportuoti, ne numeta, o priauga kilogramų. Taip nutinka gana greitai: per pirmąsias dvi ar keturias savaites. Iš pradžių kūnas priaugina raumenų masės, todėl asmuo sveria daugiau, nors, pavyzdžiui, jo liemuo gali tapti keliais centimetrais lieknesnis. Nereikėtų tikėtis, kad svarstyklės greitai parodys mažesnius skaičius – ypač, jeigu nepakeitėte mitybos įpročių. Šiuo metu reikėtų labiau žiūrėti į tai, kaip ant kūno guli drabužiai, o ne tai, ką rodo svarstyklės.
 
  • Turėti asmeninį trenerį ne visada būtina. Kai kurie žmonės mano, kad norėdami bėgti maratoną ar pirmą kartą dalyvauti mėgėjų triatlono varžybose, turi samdyti asmeninį trenerį. Tačiau pradedantiems profesionalus treneris nėra būtinas. Jiems užtenka turėti gerą treniruočių planą (nemokamų pavyzdžių galima rasti internete). Jeigu po to norėsite tęsti tai, ką pradėjote, tada ir pagalvokite apie asmeninį trenerį.
 
  • Net ir intensyviai sportuojant negalima valgyti visko, ko tik užsigeidžiama. Kartais intensyviai sportuojantys žmonės mano, kad jeigu daug kalorijų sudegina sportuodami, jie gali nekreipti dėmesio į tai, ką deda į burną. Norint sulieknėti, būtina ne tik sportuoti, bet ir keisti mitybos įpročius. Dauguma žmonių suvartojama pakankamai kalorijų, todėl pradėjus sportuoti, nėra jokios būtinybės, staiga padidinti kalorijų kiekį. Žinoma, tai nereiškia, kad retkarčiais negalima pasimėgauti mėgstamu, bet kaloringu maistu. Tačiau tai galima daryti ne dažniau nei kartą per savaitę.
 
  • Vienas didžiausių sporto privalumų – geresnė psichinė būklė. Dauguma žmonių pradeda sportuoti, nes nori geriau jaustis fiziškai, bet tai nėra vienintelis dalykas, dėl kurio pradėjus sportuoti gali pagerėti gyvenimas. Tyrimai rodo, kad sportas mažina nerimą, depresiją, gerina miegą ir pažintinę funkciją, kelia savigarbą. Po treniruotės žmonės jaučiasi produktyvesni visą dieną. Be to, sportuojant stiprėja motyvacija, todėl mažėja tikimybė, kad mesite tai, ką pradėjote.
 
  • Kartais geriau praleisti treniruotę. Ruošiantis svarbiai progai nesinori praleisti nė vienos treniruotės. Rekomenduojama treniruočių tvarkaraštį įtraukti į savo kalendorių šalia svarbių susitikimų ir darbo reikalų, kurių nevalia praleisti ir pamiršti. Tačiau kartais yra pateisinamų priežasčių, dėl kurių imamės laisvą dieną darbe arba nenueiname į sporto treniruotę. Viena iš tokių priežasčių – jūsų laiko ir dėmesio reikia šeimai. Taip pat jūs nenorite susižeisti sportuodami, todėl reikėtų stebėti save ir stengtis išvengti traumų. Nereikėtų persistengti sportuojant. Pajutus, kad persistengėte, rekomenduojama padaryti pertrauką.