Žmogaus, kuris nusprendė laikytis dietos, geriau nekalbinti šia jautria tema. Nereikia abejoti tuo, kad jis tikrai žino apie pasekmes, įvertino riziką, stengsis neprarasti sveiko proto ir iš visų jėgų pasiekti tikslą. Nereikėtų jo blaškyti. Dažniausiai bet kokie komentarai padaro daugiau žalos negu naudos. Norint, kad dieta būtų sėkminga, jos reikia laikytis nuosekliai ir nesiblaškyti. Štai 10 frazių, kurios labiausiai erzina, besilaikančius dietos.

 

dietos

10 frazių, kurių nereikėtų sakyti tiems, kurie laikosi dietos:

 
  • „Nuo vieno gabalėlio nieko nenutiks!“. Tie, kurie nors kartą laikėsi dietos žino, kas tuomet nutiks. Kai save griežtai kontroliuojate, jums pavyksta laikytis dietos, tačiau viskas subyra, vos atleidžiate vadeles. Todėl net mažas torto gabalėlis gali pakenkti!
 
  • „Mesk šį reikalą – vis tiek tau nepavyks. Mūsų šeimoje visi stambūs“. Mūsų šeimoje tiesiog visi mėgsta daug valgyti. Tačiau nė vienas nesidarė genetinių tyrimų, kad išsiaiškintų, ar apkūnumas yra paveldėtas.
 
  • „Negi aš viską gaminau veltui?“. Argi tai ne šantažas?
 
  • „Negalima valgyti po 18 valandos. Tai vienintelis veiksmingas metodas“. Tai sumenkina visas kito žmogaus pastangas sulieknėti. Juk nenorite pasakyti, kad jis nenumes nė gramo, jei nesilaikys jūsų rekomendacijų?
 
  • „Medus – tai ne cukrus, nuo jo nestorėjama. Atsisakius mėsos prarasite raumenų masę, o ne riebalus“. Beje, medus turi daugiau kalorijų negu cukrus, o baltyminės dietos kenkia inkstams. Sakydami tai, jūs apkaltinate kitą žmogų kompetencijos trūkumu ir demonstruojate savo pranašumą. Tai nepadeda jam numesti svorio ir priverčia kentėti dar didesnį alkį ir nepilnavertiškumo kompleksą.
 
  • „Pažiūrėk! Štai dar viena įdomi dieta!“. Dažnas dietų kaitaliojimas žmogaus organizmui kelia didelį stresą ir neturi daug naudos. Geriausia laikytis to paties mitybos plano. Kalbos apie tai, kad reikia išbandyti kažką naujo, skatina juos nukrypti nuo lieknėjimo plano ir mažina sėkmės tikimybę.
 
  • „Pasikelk nuo sofos! Dieta be sporto neturi prasmės“. Taip, tai tiesa. Tokie žodžiai skatina pasijusti kvailoms, tinginėms ir turinčioms silpną charakterį. Tai gali sukelti stresą. O stresas žmonėms, turintiems valgymo sutrikimų, gali būti labai kenksmingas.
 
  • „Tu – šaunuolė! Tau pavyks! Mes tavimi tikime!“. Vertimas: „Tu esi stora. Gerai, kad nusprendei mesti svorį. Mes tave palaikysime“.
 
  • „Tu stora? Tada nematei storų žmonių!“. Besilaikantys dietos, be abejo, turi akis ir yra matę visko. Tačiau jie supranta, kad jei nesiims veiksmų dabar, vėliau numesti svorio gali būti daug sudėtingiau.
 
  • „Kodėl nori numesti svorio? Tu ir taip liekna!“. Liekni žmonės nusprendžia laikytis dietos dėl savęs, o ne dėl kitų. Dėlto juos labai erzina kitų žmonių noras juos nuo to atgrasyti. Toks komplimentas gali tik pabloginti santykius su tuo žmogumi, kuris jį pasakė.