5 blogi miegamojo kambario tvarkymo įpročiai
2019-12-17 08:27Taip, tvarkytis nemėgstame mes, nemėgstate jūs, o ypatingai to daryti nenori vaikai. Tačiau susitvarkyti miegamąjį kambarį ir atsikratyti kaltės jausmo to nepadarius galima greitai ir efektyviai. Tereikia suprasti, nuo ko pradėti ir kokias priemones tam pasiruošti iš anksto (kad netektų skirti valandos dulkių siurblio ar mėgstamiausios šluostės paieškoms). Ir sukti ilgai galvos nereikės, jeigu susikursite tvarkymosi planą, kuriame bus apžvelgti čiužiniai, visi dulkių kampai ir kokia eilės tvarka viso to griebtis. Bet prieš tai apžvelkime 5 blogus miegamojo kambario tvarkymo įpročius ir kaip juos ištaisyti – o tada planai taps vieni juokai!
Nekontroliuojama situacija po lova
Vienas blogiausių ir dažniausiai pasitaikančių blogų miegamojo kambario tvarkymo įpročių – nesitvarkymas po lova. O ten gyvena daug visko: dulkių sluoksnis ir krūvos nenaudojamų daiktų. Nors matomumas ten nedidelis ir priėjimas nepatogus, rekomenduojama skirti tam dėmesio, jeigu jūsų nežavi mintis apie galinčias aktyvuotis alergijas. Nuo ko pradėti? Visų pirma, visi apačioje saugomi daiktai turėtų būti ištraukti po vieną, o tie, kurių nenaudojate – išmesti, perdirbti ar perleisti naujiems savininkams.
Dideli ir stori čiužiniai tvarkantis gali užstoti šviesą, tad galite laikinai juos nuimti nuo lovos rėmo. Ištuštinę slėptuvę ir parūpinę šiek tiek natūralios šviesos, pasiraitokite rankoves, paimkite į rankas šluotą arba siurblį ir pradėkite švarinimosi darbus. Patarimas: vertėtų naudojamus daiktus saugoti specialiose daiktų saugojimo dėžėse.
Nepaklota lova: kloti ją ar nekloti?
Mūsų atsakymas – kloti! Tai svarbus rytinis darbas ne tik dėltvarkingesnio kambario vaizdo. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tai taip pat prisideda prie geros psichologinės savijautos ir netgi produktyvumo. Ši užduotis užtrunka vos kelias minutes, tad kodėl nepabandžius to padaryti visą savaitę? Po tiek laiko jau negalvodami klosite lovą kiekvieną dieną ištisus metus.
Čiužiniaiir miegamos lovos, apkrautos dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, gali gerokai apsunkinti šį darbą, todėl rekomenduojama pastarąsias palikti svečių kambaryje ar svetainėje. Kitas ne mažiau svarbus dalykas – neklokite lovos vos iš jos išlipę. Svarbu leisti jai šiek tiek išsivėdinti ir apklotuose neįkalinti prakaito bei dulkių erkučių.
Miegamojo kėdė – drabužių kabykla
Ta vieniša kėdė miegamojo kampe dažnai sulaukia netikėtų svečių – drabužių. O pastarieji svečiuojasi ne dieną ir ne dvi, o savaitę ar net ištisus metus. Tad tvarkant miegamą kambarį svarbu skirti dėmesį kėdei ir išlaisvinti ją nuo sunkios naštos. Geriausia tai padaryti, žinoma, atsikratant šio blogo įpročio.
Pirmiausia susitvarkykite spintą, o tada į ją sudėkite visus ant kėdės kabančius drabužius. Kitas būdas – paverskite kėdę skaitymo kampeliu ir ant jos sudėkite jaukias pagalvėles. Nepadeda nei vienas iš jų? Tuomet dėkite ant kėdės bet ką (net ir vazoną su augalu), kol atprasite ant jos dėti drabužius.
Dulkių valymas prie „nurengtos“ lovos
Apnuoginti čiužiniaiir dulkių šluotelė – bloga kombinacija. Prieš pradedant valyti dulkes nederėtų nuvilkti lovos užvalkalų, nes visais nešvarumais padengsite čiužinį. Naujas patalynės komplektas ant nešvaraus čiužinio neskamba viliojančiai, tiesa? Nors paslėpę visas blogybes po kvepiančio audinio sluoksniu didelio skirtumo galbūt ir nepajusite, tai tikrai neprisidės prie higienos miegamajame palaikymo.
Švara, higiena ir sveikatai saugi aplinka – viskas, ko reikia kokybiškam poilsiui ir miegui. Juk dėl šių dalykų verta pasistengti. Tai dalykai, dėl kurių kiekvieną dieną galite būti produktyvūs ir iš gyvenimo pasiimti viską, kas jums priklauso. Niekas neužkariavo pasaulioprieš tai gerai nepamiegojęs! O patogūs čiužiniai – tik viena iš gero miego dalių.