Save pažinti, rodos, ribų nėra. Galime bandyti tai daryti pagal horoskopo ženklą, archetipus ir t. t. Ką savęs pažinimui duoda žinojimas, kuri stichija mumyse dominuoja? Kokios šios stichijos? Kaip tai atsispindi gyvenime? Į šiuos klausimus atsako „Harmoningas laikas“ įkūrėja Aušra Akeso.

 

 shutterstock_1417184807

Aušra, tad ką mums duoda savo pagrindinės stichijos pažinimas?

 

Susiformuoja aiškumas ir tvirtumas. Besidominti saviugda, tad taip su savo stichijų elementais sąmoningai susijungusi, savo dominantę suvokusi moteris gyvena laisviau, su didžiuliu malonumu kuria gyvenimą pagal save bei suvokia savo potencialą. Tai taip pat padeda išsilaisvinti iš išorinių bei vidinių gniaužtų ir primestų normų. Moteris, kuri pažįsta save, patiki savo unikalumu, įgalina save tikrume ir laisvume.

 

Kada ir kaip susidomėjote stichijomis? Kodėl?

 

Dirbdama jaučiau, jog norisi prasmės gyvenime. Prasidėjo savęs paieškos, tad tyrinėjau savo vidų – norėjau giliau pažinti bei susivokti. Kitaip tariant, nėriau gilyn ir, ieškodama atsakymų, atradau vertybių, vizijos bei stichijų temas. Iš karto susižavėjau šių temų siūlomu savęs pažinimo gyliu. Gimė aiškumas, kuriuo keliu noriu eiti, pažinau charakterį, potencialą ir prigimtines savybes. Išsigryninau, jog man svarbu įvairovė, bendravimas ir kūryba, tad dabar vedu konsultacijas, kuriu dienoraščius „Mano atradimai“, sukūriau korteles „Autentiškas Flow“, atsirado kitos širdžiai mielos veiklos. Mano dominuojanti stichija – Oras, tad dabar žinau, kad man itin svarbu laisvė, galimybė dėlioti laiką pagal asmeninius poreikius ir pojūčius, kurti projektus kūrybiškai. Taip pat žinau, kad man reikšmingi įkvėpimas bei pokalbiai su žmonėmis. Žavi skirtingos asmenybės ir individualūs požiūriai. Tai nestebina, nes dabar žinau, kad Oro stichijai būdinga domėtis psichologija, gilesniais saviugdos aspektais ir meditacija.

 

Kokios stichijos išskiriamos? Kas kiekvienai būdinga?

 

Stichijos skirstomos pagal Ugnį, Vandenį, Orą ar Žemę.

 

Moteris, kurios stichija Žemė, vertina konkretumą ir atsakingumą. Ji rūpestinga ir konkreti. Praktiška kasdienybėje ir pareigingai atliekanti darbus. Tokia moteris patiria komfortą veikdama pagal planą ir aiškią struktūrą. Jei moters psichologiniame portrete dominuoja Žemės stichija, greičiausiai yra veikli, itin rūpinasi namais, jos prioritetas – šeima ir pagalba kitiems. Lojali, rūpestinga ir šeimininkiška. Jos potencialas ir slypi šiame rūpestingume bei praktiškume.

 

Oro stichijos moteris mėgsta bendrauti, kurti ir geba nuveikti daug skirtingų darbų. Ji intuityvi, įvairialypė ir kūrybiška. Svarbu jausti pasirinkimo laisvę, įvairovę ir kūrybinę savirealizaciją. Drąsiai dalinasi idėjomis ir geba įkvėpti kitus. Stiprioji pusė – pakylėti, padrąsinti ir įkvėpti aplinkinius naujai pradžiai. Tokios moters potencialas slypi lyderystėje, įkvėpime ir kūryboje.

 

Vandens stichijos moteris mėgsta būti dėmesio centre, dalyvauti šventėse ir žavisi stilingu gyvenimo būdu. Turi polinkį estetikai, dekoravimui ir grožio kūrimui. Patiria komfortą kurdama grožį interjere, domina makiažo ar stiliaus deriniai, kitaip tariant – visur svarbi estetika. Moteris, vertinanti estetiką, visur linkusi kurti grožį ir šventę kasdien. Tokioje moteryje slypi išradingumas, žaismingumas ir estetikos pojūtis. Jos potencialas estetikos ir grožio kūrime.

 

Ugnies stichijos moteryje dominuoja drąsa ir ugningas ryžtas nugalėti iššūkius. Jos asmenybė logiška, valinga, ryžtinga, aistringa bei atkakli. Neretai į namus įneša veiksmo ir poilsio idėjų, jos veiklos puikiai suplanuotos ir sustruktūruotos. Visiškai pasineria į iššūkius, konkuravimą ir galimybes. Vertina organizuotumą, ryžtingumą ir drąsą. Jos potencialas slypi organizavime ir pardavimuose.

 

Ar žmoguje visuomet dominuoja viena stichija, ar gali būti keletas jų?

 

Kiekviename mūsų slypi visos keturios stichijos. Tačiau įprastai prigimtinė ir dominuojanti yra viena, retais atvejais gali dominuoti dvi. Kitų likusių stichijų bruožų daugiau ar mažiau turi kiekviena. Tačiau svarbiausia – išsiaiškinti dominuojančią, nes (at)pažinimas padeda savirealizacijoje, gyvenime ir auginant vaikus šeimoje.

 

Atskiruose gyvenimo aspektuose gali dominuoti vis kita stichija?

 

Kai kuriose srityse, pavyzdžiui, karjeroje, gali išsiveržti antrinė stichija, ypač jei sąmoningai puoselėjama, t. y. to siekiama. Galite padaryti eksperimentą – metų sankirtoje ateinantiems metams išjauskite su potencialu ir savirealizacija susijusią intenciją bei užsirašykite ją į planuoklį. Grįžkite prie to puslapio po metų. Manau, nustebsite. Intencija turi didelę galią.

 

Pasidalinsiu klausimais, kurie bus gairės jūsų vizijai:

 

Ką tau reiškia gyvenimo autorystė?

 

Ar leidi spindėti savo autentiškumui?

 

Ar kasdienybė artina prie to, ko nori drąsiausiose svajonėse?

 

Kam jauti entuziazmą?

 

Tiek ypatingų nuotykių gyvenime gali nutikti?

 

Kurioje srityje stringa svajonės įgyvendinimas?

 

Kas trukdo žengti pokyčių link realizuojant svajonę?

 

Ką svajoji kurti savo versle / širdies veikloje?

 

Ką trokšta per tave išreikšti tavo misijos siela?

 

Kokie projektai prašo tavo gilaus atsidavimo ir kūrybos?

 

Kaip stichijos susijusios su moters socialiniu tipu?

 

Vienos labiau orientuotos į namus ir yra šeimyniškos, rūpestingos. Kitos orientuotos į aktyvumą, siekimą ir laimėjimus. Vienos labiau įkvėpėjos, kitoms rūpi grožio estetika. Esame unikalios ir skirtingai žavios. Visgi kiekvienai stichijai būdingas tam tikras socialinis tipas.

 

Moteris, kurios energetinė dominantė yra Žemė, būdingas savininkės / šeimininkės socialinis tipas. Tai nereiškia, kad Žemės tipo moters prigimtis yra būtinai šeimininkauti namuose (nors dažniausiai jai tai sekasi puikiai), tai reiškia, kad ji linkusi valdyti situaciją, supranta ir jaučia supančią aplinką bei puikiai ją organizuoja.

 

Moters, pas kurią dominuoja Oro elemento energija, socialinis tipas bus mūza. Ji, kaip ir oras, permaininga, gali pasirodyti nepastovi, nerūpestinga, netgi neatsakinga, nes laisvė bus jos prioritetų sąraše. Tačiau jaučia laisvę ir savęs neriboja kūryboje. Jai svarbu kurti savo taisykles ir galėti darbus atlikti ne struktūruotai, bet pagal savijautą ir įkvėpimą, tuomet jos produktyvumas bus didelis, gebės atlikti daug užduočių vienu metu. Be to, puikiai geba įkvėpti ir pakylėti kitus.

 

Vandens tipo moteris socialiniame pasaulyje siejama su dovanėle. Ir tai tikrai nereiškia, kad yra lengvai prieinama. Nors atrodo kaip koketė, iš tiesų yra išmintinga, veikli, mėgstanti būti dėmesio centre, tekėti tarsi vanduo. Ir kol jos tekėjimo niekas neriboja, jai intuicija bei įgimtas žaismingumas padeda kūrybingai spręsti kylančias problemas, o būdama draugiška ir komunikabili geba pasitelkti pažįstamų ir aplinkinių pagalbą.

 

Ketvirtasis socialinis tipas – karė. Tai moteris, kurios stichija Ugnis. Socialiniame pasaulyje ši moteris aktyvi ir jaučiasi gerai, nes mėgsta veikti, netgi konkuruoti ir, žinoma, laimėti. Tai karjeros moteris, nes ją motyvuoja adrenalinas ir konkurencija, jos temperamentas ugningas, kartais netgi aštrus, jos siekis visuomet judėti, eiti į priekį. Tačiau gali būti sunku sustoti, nurimti ir išmokti pažvelgti į vidų. Todėl tokia moteris gali pasirodyti nejautri.

 

Bet kuriuo atveju, norėčiau pridurti, kad nesvarbu, kuriam socialiniam tipui priklausote. Pagrindiniai jūsų laimės recepto komponentai yra savęs pažinimas, intencijos ir įkvepianti vizija. Tad linkiu visoms drąsiai tyrinėti ir save pažinti vis giliau bei išlikti ištikimoms savo vidinėms vertybėms.

 

Autorius Laura Auksutytė