Kur baigiasi asmeninė laisvė ir prasideda šeimos įsipareigojimai? Ar šiuos dalykus įmanoma suderinti? Ar apskritai reikia ieškoti to auksinio viduriuko? Nuomonių gali būti įvairių. Svarbiausia išlaikyti pusiausvyrą tarp asmeninių poreikių ir įsipareigojimų šeimai. Kaip tai padaryti? Štai keletas patarimų!

 

santykiai

4 patarimai, kaip rasti laiko sau ir šeimai:

 
  • Planuoti kiekvieną dieną. Jeigu darbų sąrašas bus per ilgas, didėja tikimybė, kad kažko nepavyks įgyvendinti. Vien dėlto gali dingti noras ką nors daryti. Kad taip nenutiktų, reikėtų užsirašyti, kas yra svarbiausia ir nuspręsti, kas gali palaukti iki rytojaus. Būti realistiškiems: jūs – ne robotas. Pirmiausia rekomenduojama daryti tai, ko mažiausiai norite daryti. Pradėti tai daryti, kada esate patys darbingiausi. Jeigu sudėtingiausią užduotį pasiliksite dienos pabaigai, būsite jau pavargęs, todėl ją atlikti bus dar sunkiau. Galiausiai palikti vietos tam, kas teikia džiaugsmo. Kodėl? Nes žmonės linkę praleisti per daug laiko veikdami tai, kas jiems patinka. Pagalvokite, kur dingsta laikas. Aiškiai atskirti laiką, kurį skirkite darbui ir poilsiui. Padaryti trumpas pertraukas darbe, kas nepersidirbtumėte. Jeigu nuspręsite skaityti įdomų straipsnį per pertrauką, gali būti sunku po to grįžti prie darbo. Žurnalo skaitymą geriau atidėti vakarui.
 
  • Laikytis tvarkos. Viską laikyti savo vietose ir skatinti tą patį daryti šeimos narius. Tai viena iš didžiausių paslapčių, kaip turėti daugiau laisvo laiko, nes reikės mažiau tvarkyti. Įsitikinkite, kad kiekvienas daiktas yra savo vietoje – raktai ir telefonai visada dingsta pačiu netinkamiausiu laiku. Rytais praleidžiate daug laiko be tikslo namuose? Prieš išeidami iš miegamojo, pakloti lovą, o prieš einant į vonią, surinkti skalbinius. Taip nušausite du zuikius vienu šūviu ir vėliau turėsite daugiau laiko, kurį galėsite skirti sau arba šeimai.
 
  • Nebūti perfekcionistu arba vienas kare ne karys. Perfekcionistai svajoja, kad viskas būtų padaryta idealiai, todėl laisvo laiko nebelieka. Jie patys sau pasistato spąstus. Tokie žmonės paprastai neleidžia, kad kiti jiems padėtų, nes negali pakęsti, kad kažkas padarys viską ne taip, kaip jie. Blogai išplauti indai ir nenuvalytos dulkės nervina ir skatina viską perdaryti patiems. Tačiau ar verta gyventi tobulai tvarkinguose namuose, jei dėl nuovargio nebesilaikote ant kojų? Taip elgdamiesi jūs skatina kitus šeimos narius nieko nedaryti, nes vis tiek jūs viską galiausiai perdarysite savaip. Ilgainiui jie pripras, kad viską namie darote jūs ir nebesivargins nė piršto pajudinti.
 
  • Pasidalyti atsakomybėmis. Kai kurios moterys nuo vaikystės yra mokomos, kad svarbiausia moters pareiga – palaikyti. Taip pat tvarkyti namus ir gaminti valgyti. Šiandien iš moterų reikalaujama dar daugiau. Jos dirba ir auklėja vaikus. Svarbu suprasti, kad neįmanoma visur būti tobuliems. Lėtinis nuovargis, priešlaikinės raukšlės, laiko mylimiems žmonėms trūkumas – tai kaina, kurią tenka sumokėti už per didelį perfekcionizmą. Nebijokite prašyti pagalbos artimųjų namie. Tačiau nekelti skandalų, neverskite susierzinti šeimos narių, teigdami jiems, kad jie jumis naudojasi. Geriau ramiai paaiškinkite, kad jūsų pečius slegia per sunki našta ir pasiūlykite ja pasidalyti visiems.