Ar valgote sau tinkamą maistą ir sportuojate, atsižvelgdami į savo kūno tipą? Kūno tipai gali būti streso, cukraus, estrogenų ir testosterono. Štai keletas patarimų, kaip juos atpažinti ir kaip išlikti geriausios formos.

 

4 kūno tipai ir patarimai, kaip spręsti su jais susijusias svorio problemas:

 

tipai

  • Streso tipas. Kai žmogus patiria stresą, jo kraujyje pakyla hormono kortizolio lygis. Kortizolio perteklius skatina visceralinių arba giliau esančių riebalų kaupimąsi aplink organus, todėl pastebimai išplatėja liemuo ir pradeda augti pilvas. Jeigu jaučiate įtampą, į dienos valgiaraštį reikėtų įtraukti daugiau sudėtinių angliavandenių. Sudėtiniai angliavandeniai gali pakelti serotonino arba geros nuotaikos hormono, kurį gamina smegenys, lygį. Sudėtinių angliavandenių yra šildančiame maiste, kuris ramina ir padeda sumažinti streso poveikį. Tai, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, pieno produktai, bananai, migdolai ir juodasis šokoladas. Šiam kūno tipui rekomenduojama meditacija. Praktikuoti reikėtų 15 – 20 minučių 1 – 2 kartus per dieną.
 
  • Cukraus tipas. Turite priklausomybę cukrui? Kai cukraus kraujyje lygis pakyla, kūnas pagamina daugiau insulino, kuris gali skatinti riebalų kaupimąsi. Dėlto gali atsirasti „meilės rankenėlės“ ir riebalinis sluoksnis aplink liemenį, panašiai kaip tų, kurių kūno tipas, susijęs su stresu. Saldumynų poreikį patenkinti, bet sumažinti cukraus suvartojimą gali padėti įvairūs prieskoniai: cinamonas, česnakas, raudonėlis ir šalavijas. Moksliniai tyrimai parodė, kad cinamonas gali sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, o vartojamas kartu su kiaušiniais gali sumažinti cukraus kraujyje lygį. Cinamonu galima pagardinti kiaušinienę, blynų tešlą ir panašiai. Šiam kūno tipui rekomenduojamos treniruotės mažais laiko intervalais. Mankštintis reikėtų 3 kartus per dieną po 25 minutes.
 
  • Estrogenų tipas. Pastebėjote, kad priaugote svorio šlaunų, klubų ir sėdmenų srityje bei patiriate stipresnius nei įprastai PMS simptomus? Taip dažnai pasitaiko, kai moteris laukiasi kūdikio dėl per didelio estrogenų kiekio organizme. Rekomenduojama stengtis išlaikyti normalų svorį, valgyti daugiau kryžmažiedžių daržovių (brokolių ir žiedinių kopūstų). Aukštas fitocheminių medžiagų lygis šiose daržovėse padeda sumažinti neigiamą estrogenų poveikį, tarkime, svorio augimą. Taigi, rekomenduojama mažiau valgyti krakmolingų daržovių (bulvių) ir jas keisti – brokoliais, žiediniais kopūstais. Šias daržoves galima valgyti per pietus ir vakarienę. Rekomenduojami pritūpimai. Kiekvieną dieną rekomenduojama padaryti nuo 20 iki 30 pritūpimų ir kas trečią dieną padaryti pertrauką.
 
  • Testosteronų tipas. Ar riebalai linkę kauptis rankų srityje? Ar sunku išlaikyti raumenų tonusą? Priešingai nei estrogenų tipo atveju, gali būti, kad priežastis yra testoterono trūkumas organizme. Sprendimas? Į mitybą reikėtų įtraukti daugiau maisto produktų, turtingų vitamino D. Jo yra riebiose žuvyse, grybuose, kiaušiniuose ir kai kuriuose kituose produktuose. Iš žuvų geras pasirinkimas yra lašiša ir sardinės, nes jose yra mažas gyvsidabrio kiekis. Grybai taip pat yra puikus vitamino D šaltinis. Jei to nepakanka, galima vartoti vitamino D maisto papildus. Rekomenduojamos ištvermės treniruotės po 20 minučių 2 kartus per savaitę.