Pakeisti ką nors savo gyvenime. Tobulėti ir kažką pagerinti. Nurimti. Rūpintis tuo, kas vis dar yra šalia ir, jeigu reikia, nebijoti kreiptis pagalbos. Ieškoti atsakymų savyje, išsklaidyti abejones, rasti savo kelią ir mylėti gyvenimą tokį, koks jis yra. Pajusti jo magiją čia ir dabar. Pajausti, kad ši diena nėra prarasta: ji nėra paprasta, o verta prisiminti, vertinga, mano. Pasinerti į gyvenimo malonumus – kad ir pačius paprasčiausius. Rasti laiko – sau, knygai, lėtai geriamai kavai, nieko neveikimui ar dalykams, kurie teikia tik malonumą. O galbūt tiems dalykams, kurie keičia gyvenimą? Galbūt truputį, o gal net ir labai stipriai…

 

gyvenimas

Gyvenimą keičiantys dalykai

 

Gyvenimo pokyčiai gali būti labai skirtingi. Gyvenimo metamorfozė gali būti susijusi su kažkuo dideliu – darbo pakeitimu, santykių nutraukimu, pastojimu, persikraustymu. Kažkas nori pakeisti savo įvaizdį, išvaizdą, kiti – elgesio būdą. Kažkas yra tingus, o nori būti darbštus. Kažkas yra pelėda, o nori būti ankstyviausias ryto paukštis. Nepriklausomai nuo to, apie kurią gyvenimo dalį kalbame, verta atkreipti dėmesį į keletą taisyklių, kurios gali padėti pakeisti gyvenimą į geresnį.

 

4 dalykai, kurie keičia gyvenimus:

 
  • Pasistengti suvokti, ko nori ir nenori. Jeigu norite pagerinti savo kasdienį gyvenimą, pagalvokite, ką iš tikrųjų turite omenyje. Jei nuspręsite, kad norite kažką pakeisti, bet neleisite sau apibrėžti konkrečių dalykų, amžinai liksite pradiniame taške. Ar pažįstate bent vieną žmogų, kuris skundžiasi dėl to, kad neturi gero darbo, nekalba angliškai ar tuo, kad namuose visada yra betvarkė? Tai yra pradinis etapas. Ilgainiui jis gali pradėti kelti kartėlį. Jis yra susijęs su pavydu, atima gyvenimo džiaugsmą ir geresnio likimo viltį. Mes to nenorime. Jei norite turėti geresnį gyvenimą, pagalvokite apie savo norus (svajones, idealias vizijas) ir poreikius (kurie palengvintų jūsų funkcionavimą). Apsvarstykite, kaip atrodo tobula diena – ką ir kaip jūs darote? Kokia mano aplinka? Kaip aš atrodau? Galite pagalvoti apie didelius pokyčius (kur dirbate, kaip organizuojate dieną ir pan.) ir mažus dalykus (pavyzdžiui, atsikelti 15 min. anksčiau). Būkite kuo tikslesni, įvardydami, ko iš tikrųjų norite.
 
  • Pagalvoti, ką prarandate šiandien ir ką galite gauti rytoj. Tai yra vienas geriausių sąmoningumo pratimų. Atkreipkite dėmesį, kad labai dažnai į pokyčius mes žiūrime tik iš vienos pusės – kaip puiku bus, kai numesiu svorio, praleisiu daugiau laiko su vaikais arba pakeisiu darbą. Gerai, tai gali motyvuoti, bet neilgam. Daugelis žmonių gali akimirką pasisemti energijos iš tokios vizijos ir po kelių minučių grįžti prie savo senų minčių ir įpročių. Todėl geriau tiesiai šviesiai išsiaiškinti, ką prarasite ir ką gausite, pradėję pokyčius. Pliusus ir minusus galite surašyti ant balto popieriaus lapo ir po to palyginti. Pastebėję, kad privalumai nusveria trūkumus, mažiau abejosite prieš pradėdami didžiuosius pokyčius.
 
  • Sudaryti mažų žingsnelių planą. Žinome, mes norime visko iš karto. Bent kartais pamojuoti savo burtų lazdele ir viską gauti per vieną akimirką. Laimei, mums nereikia visko keisti iš karto – galima pradėti nuo mažų patobulinimų, kurie veikia fenomenaliai. Mažų žingsnių magija daro nuolatinius pokyčius – jie natūraliai įsilieja į mūsų asmenybę, gyvenimo būdą ir mūsų elgesį. Kuo daugiau mažų žingsnių žengsite, tuo bus geriau.
 
  • Būti pozityviems. Pokyčiai nėra kažkas, kas jus sugniuždytų ir atimtų norą gyventi. Tai kažkas įkvepiančio – pradėti iš naujo, tobulinti savo gyvenimą ir patį save. Daryti tik gerus dalykus sau ir pasauliui! Džiaukitės tuo, kad imatės veiksmų ir pozityviai galvojate apie save bei pokyčius. Jeigu šiandien nukrisite, dėkitė visas pastangas, kad vėl atsistotumėte ant kojų ir viską, kad rytoj ką nors pagerintumėte. Atminkite, kad jei viskas būtų lengva, to mes nevadintume pokyčiais.