30 – meilės, 40 – rimtų santykių amžius
2016-04-13 10:38Įdomu, koks amžius tinkamiausias meilei ir karjerai daryti? Ir kada jaučiamasi laimingiausiais? Britų mokslininkai teigia, atradę atsakymus į šiuos klausimus. Paaiškėjo, kad laimės jausmas pasiekia aukščiausią tašką, sulaukus 30 metų, o geriausias amžius daryti karjerai ir kurti rimtus santykius prasideda artėjant keturiasdešimtmečiui.
Apie seksą ir ne tik… Britų mokslininkai apklausė maždaug du tūkstančius savanorių ir paskelbė rezultatus dienraštyje „Independent“. Įvertinus anketų duomenis paaiškėjo, kad žmonės pradeda jaustis geriausiai, kai yra vidutiniškai 30 metų. Tai daugeliu atžvilgiu optimalus amžius: baigiasi asmenybės formavimosi laikotarpis, studijos, gyvenime atsiranda stabilumo jausmas. Atsiranda gyvenimiška ir profesinė patirtis. Tuo pačiu metu žmogus vis dar yra jaunas, pilnas energijos ir žino, ko nori. Jis gali visiškai mėgautis gyvenimu. Be to, po trisdešimtmečio pagerėja ir sekso kokybė. Nenuostabu: 18 – 20 metų jaunuoliai tik pradeda atrasti seksą, o po trisdešimties paprastai jau turi patirties, dažnai su skirtingais partneriais. Sulaukę šio amžiaus žmonės pradeda suprasti tikruosius savo poreikius, išmoksta jausti kitą žmogų ir tai suteikia didžiausią seksualinį malonumą, rašo lady.pravda.ru.
Vidutiniškai 32-ejų metų žmonės paprastai pradeda atidžiau rinktis partnerius ir daugiau dėmesio skirti santykiams, o ne seksualiniam suderinamumui. Tačiau kai kurie taip subręsta tik maždaug 40 metų, kai jau būna pavargę nuo seksualinių nuotykių.
Jeigu iki 25-erių metų pradėti gyventi kartu užtenka to, kad partneris yra seksualiai patrauklus, tačiau po 35 – 40 metų pradedama kreipti dėmesį į visai kitas savybes, t. y. patikimumą ir gerą charakterį.
Karjera ir visa kita dėl laimės… Po trisdešimties pirmą kartą pradedama rimtai galvoti apie sveikatą. 20 – 25 metų jaunuoliams paprastai rūpi vakarėliai ir linksmybės per naktį, todėl jie nekreipia dėmesio į nedidelius negalavimus. Trisdešimties žmonės tampa atsakingesni ir, pasijutę blogai, eina pas gydytoją, ieško informacijos internete ir žurnaluose apie sveiką gyvenimo būdą ir konkrečias sveikatos problemas. Kalbant apie karjerą, didžioji dalis respondentų didžiausios sėkmės pasiekė tik apie 38 metus. Tačiau trokštamo atlyginimo jiems reikėjo palaukti dar ilgiau – iki 42 metų.
Amerikiečių psichologė Donna Dawson, kad didžiausias laimės jausmas aplanko 39 metų: šiame amžiuje žmonės būna šį tą pasiekę asmeniniame ir profesiniame lygyje bei išsprendę finansines problemas.
XXI amžiaus karta. Visi šie skaičiavimai dar prieš 50 metų būtų atrodę keistai, ypač Lietuvoje, kur visai kitokia kultūra ir standartai. Tuomet buvo priimta tuoktis anksti – iš karto po studijų (apie 22 – 25 metus). Sulaukę trisdešimtiems žmonės jau būdavo susikūrę stabilų gyvenimą – turėdavo šeimą ir vaikų, ir visiškai neturėjo laiko pagyventi tiesiog dėl savęs. Po 40 metų žmonės jausdavosi tokie brandūs, kad jau pradėdavo mąstyti apie pensiją.
Šiandien viskas pasikeitė. Jaunimu tapo įprasta vadinti žmones iki 40, o ne iki 30 kaip anksčiau. Vidutinis amžius dabar prasideda nuo 50 metų. Šeimos kūrimą daugelis atideda iki 30 – 35 metų, o prieš tai jie daro karjerą, užsiima įvairiais hobiais, keliauja… Daugėja 35 – 40 metų merginų ir vaikinų, kurių gyvenimo būdas kardinaliai skirtųsi nuo tų, kurie gyveno septintajame ar aštuntajame XX amžiaus dešimtmetyje. Jie net atrodo kitaip, rengiasi kitaip… Jie yra įsitikinę, kad jų dar viskas laukia ateityje – ir karjera, ir pinigai, ir šeima…
Dabartinės kartos atstovai turi daug įvairių galimybių. Atsiradus internetui tapo lengviau gauti informaciją, kur ir kokį būtų galima rasti darbą ir net gyvenimo partnerį. Galima keltis gyventi į kitą miestą, į kitą šalį… Galima susirasti draugų, turinčių tų pačių interesų, kurti ir įgyvendinti idėjas ir projektus. Be to, yra daugybė būdų, kaip išlaikyti gerą fizinę būklę: nuo sporto klubų iki kosmetologijos procedūrų. Sveikas gyvenimo būdas kasmet tampa vis madingesnis.
Taigi, galima pastebėti, kad tie, kurie gimę paskutiniame XX amžiaus ketvirtyje, iš tikrųjų pajunta gyvenimo skonį, tik sulaukę 30 – 40 metų ir tai yra visiškai natūralu. Galų gale, jie jaučiasi ir save supranta taip pat, kaip visai dar neseniai jautėsi 20 – 25 metų asmenys. Galbūt po dar 50 metų jaunimu bus vadinami žmonės iki penkiasdešimt metų? Kas žino…