Gyvūnų specialistai sako, kad Lietuvoje sparčiai daugėja įvairios egzotikos. Žmonės įsigyja vėžlį, smauglį ir net krokodilą ar lūšį. Dauguma jų į Lietuvą patenka nelegaliais keliais ir tūkstančiai gyvūnų juodojoje rinkoje žūsta. Tačiau norinčių turėti išskirtinius augintinius, deja, nemažėja.

 

Gražina.docx_800x450

 

Prieš keletą metų egzotika susižavėjo ir žinoma mediumė Gražina Asipauskaitė – ji įsigijo dvi ypatingas kates. Viena iš jų – Savanos hibridas, kita – servalas. Abu gyvūnai reti ir ypač brangūs. Už dvi kates Gražina sako sumokėjusi apie 9000 eurų. „Pasimoviau ant aferistų. Iš pradžių buvo pasiūlyta viena suma. Paskui ji išaugo iki 7000, paskui iki 9000. Palikusi užstatą pakliuvau į tokias pinkles, kai už viską reikėjo vis mokėti ir mokėti“, – šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“ pasakos Gražina, kurios meilė išskirtiniams gyvūnams virto tikra drama. Ne tik todėl, kad vienam brangiam gyvūnui reikėjo brangaus gydymo, bet ir todėl, kad paaiškėjo, jog šių kačių laikyti Lietuvoje negalima.

 

Gražina1_800x450

 

„Dėl gyvūnų buvau pasiruošusi padaryti viską. Įsteigiau specialų mini zoo. Jei būtų reikėję, būčiau ėmusi paskolą iki begalybės“, – sakys Gražina, į kates bei jų priežiūrą investavusi apie 30 000 eurų. Tačiau kad ir kiek ji stengėsi, katės iš jos namų buvo konfiskuotos. „Verkiau, šaukiau, bet pareigūnai nieko nepaisė“, – sakys Gražina.

 

katė_800x450

 

Ir nors ši istorija Gražinai – labai skaudi, moteris nežada pasiduoti. Kartu su bendraminčiais Lenkijoje ji kuria Savanos veislės kačių veislyną.

 

KK2_800x450

 

Kodėl iš Gražinos buvo konfiskuotos katės? Su kokiais kuriozais susiduria „Džiunglių žmogumi“ vadinamas Gerardas? Kas ir kaip Lietuvoje namuose augina krokodilus ir lūšis? Egzotikos invazija į Lietuvą – jau šį vakarą 19.30 tik per LNK!