25 patarimai pirmą kartą susiruošus atostogauti kartu
2016-07-07 16:00Po atostogų lieka daug gražių nuotraukų, primenančių saulę, švelnų vėją nuo jūros, baltą paplūdimio smėlį ir linksmai praleistus vakarus, kartu lankantis įdomiose vietose ar tiesiog stebint saulėlydį. Tačiau už tų nuotraukų slypi ir kita istorija, ypač jei jose užfiksuotos pirmosios poros atostogos. Tai, ko gero, pirmasis kartas, kai pora kartu praleido 24 valandas ar keletą dienų. Tokios kelionės nėra paprastos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – organizmas turi prisitaikyti prie pasikeitusios aplinkos, beveik kiekvienoje kelionėje įvyksta nenumatytų trikdžių ir dar reikia išmokti prisiderinti prie kito žmogaus, atkreipti dėmesį į jo norus ir jausmus. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti pirmosioms atostogoms kartu.
25 patarimai pirmą kartą susiruošus atostogauti kartu:
- Išsirinkti atostogų kryptį, kuri patinka jums abiems.
- Iš anksto pasitikrinti, ar ten, kur atostogausite, tikrai bus tai, ko jūs abu norite.
- Kruopščiai suplanuokite, kad išvengtumėte nesusipratimų.
- Planuojant atostogas reikėtų orientuotis į tą žmogų, kuris gauna mažesnes pajamas.
- Aptarti, kiek ketinate išleisti pinigų per dieną ar per visą kelionę, kad išvengtumėte konfliktų dėl finansų.
- Ieškoti kompromisų. Be kompromisų santykių nebus. Pavyzdžiui, jeigu vienas iš jūsų nori apsistoti 4 žvaigždučių viešbutyje, kitas gali sutikti su kompromisu, kad už nakvynes mokės tas, kuris tai pasiūlė. Arba jūs abu rasite kitą kompromisą ir nutarsite apsistoti pigesniame viešbutyje ir būsite laimingi.
- Išbandyti kažką naujo. Nesakykite „Ne“ viskam, nes tai skamba kvailai ir keistai. Svarbu būti atviriems ir būti pasiruošusiems patirti naujų įspūdžių.
- Pirmą kartą nerekomenduojama vykti į kelionę su palapinėmis arba dviese išvykti į turą automobiliu.
- Pirmiausiai pabandykite išvykti į savaitgalio kelionę.
- Gerai apgalvoti, ką verta pasiimti į kelionę. Rekomenduojama reikalingiausius asmeninius daiktus krauti į kuprines. Atsiminti, kad gali tekti kuprinę pasinešioti keletą valandų, todėl atkreipti dėmesį, kad kuprinė nebūtų per sunki.
- Pasirūpinti kelionės draudimu.
- Nereikalauti vienas iš kito per daug.
- Skirti laiko ir pabuvimui atskirai. Tą laiką išnaudoti veiklai, kuri patinka jums individualiai. Galbūt vienas norės apsilankyti muziejuose, o kitas pasimokyti stovėti ant banglentės.
- Nuveikti kažką kartu su kitomis poromis arba žmonėmis.
- Stengtis nepiktnaudžiauti alkoholiu. Geriau neiti kiekvieną vakarą kur nors išgerti. Nors tai gali būti smagu, tačiau vartojant alkoholinius gėrimus, galima nepastebėti, kaip viršysite numatytą biudžetą. Be to, gali būti, kad jūs skirtingai reaguojate į alkoholį. Viskas gali baigtis tuo, kad kitą dieną vienas iš jūsų negalės atsikelti iš lovos, o kitas jausis visai normaliai.
- Valgyti sveiką maistą. Tai padės išlikti žvaliems ir energingiems. Nereikėtų rinktis tik picų, jei atostogaujate Italijoje, ar kepsnių, jei lankotės Argentinoje. Kartais užsisakykite salotų, o rytą prancūzišką raguolį su kava pakeiskite žaliaisiais kokteiliais.
- Kartu sportuoti. Tai padės pasikrauti teigiama nuotaika, pasiruošti naujai dienai ir išlikti žvaliems.
- Atvirai ir nuoširdžiai kalbėtis apie viską, galima paliesti net uždraustas (tabu) temas.
- Išsiaiškinkite vienas kito stipriąsias puses, kurios gali praversti kelionėje ir tuo pasinaudokite. Pavyzdžiui, galbūt vienas iš jūsų gerai kalba užsienio kalba, o kitas nekalba iš viso arba kalba labai prastai. Galbūt vienas iš jūsų turi geresnę orientaciją. Vienas iš jūsų yra talentingas organizatorius. Vienas iš jūsų yra geresnis vairuotojas.
- Jei vykstate automobiliu, nepamirškite navigacijos ir muzikos įrašų.
- Į kelionę pasiimti užkandžių. Išalkę žmonės darosi pikti ir suirzę. Kartais nuotaiką pakelti gali keli sausainiai, riešutai ar šokoladinis batonėlis.
- Nuspręsti, kada ir kur norėsite valgyti. Labai dažnai atostogaujančios poros blaškosi negalėdamos apsispręsti, kur nori valgyti, todėl rekomenduojama šį klausimą aptarti iš anksto.
- Jeigu partneris pasijuto blogai arba susirgo rūpinkitės juo, o jeigu sunegalavote jūs, leiskite jam jumis pasirūpinti.
- Pasidaryti kuo daugiau nuotraukų. Labai dažnai, namie peržiūrinėjant nuotraukas, paaiškėja, kad beveik visose nuotraukose tik vienas žmogus. Tad per atostogas nereikėtų pamiršti fotografuoti abiems.
- Atsipalaiduoti. Svarbiausia nepamiršti, kad atostogos yra skirtos gerai praleisti laiką. Puiku, jeigu turite planą. Tačiau viskas, ko iš tikrųjų reikia, tai atsipalaiduoti, būti savimi ir būti pasiruošusiems patirti daug puikių, naujų įspūdžių.