Paskutinį rugpjūčio trečiadienį Bunjolyje, Valensijos regione Ispanijoje, kaip ir kasmet nuo 1945-ųjų, organizuojamas smagus festivalis „La Tomatina“. Mieste susirenka daugiau nei kelios dešimtys tūkstančių linksmai nusiteikusių ispanų ir ištaškoma virš šimto tūkstančių gerai prinokusių pomidorų į vienas kitą. Iš Pietų Amerikos kilę ir visame pasaulyje vėliau paplitę pomidorai mėgstami ne tik dėl skonio, bet ir dėl sveikatą stiprinančių savybių. Įdomu, kad actekai pomidorus vadino „tomati“, o tai reiškė išsipūtusį vaisių.

 

"pomidorai"

Pomidorai – tai vienas maistingiausių vaisių žemėje, labai naudingas sveikatai. Juose apstu vitaminų A, B grupės, C, mineralų: fosforo, kalio, sieros, kalcio ir geležies. Pomidorai gali padėti nuo daugelio nedidelių negalavimų. Mokslininkai teigia, kad gali apsaugoti ir nuo įvairių organų vėžio.

 

16 pomidorų panaudojimo būdų namų sąlygomis:

 
  • Randai nuo spuogų. Pomidorų pasta padeda atsikratyti aknės ir nuo spuogų likusių randų. Pomidorą sutrinti iki tirštos masės konsistencijos ir tolygiai užtepti ant veido, ypač ant pažeistų vietų. Kaukę laikyti 30 minučių. Po to nuplauti su šaltu vandeniu ir sausai nušluostyti. Jei nėra laiko kaukei, galima ant veido tiesiog uždėti pomidorų griežinėlius. Pomidoruose esantis vitaminas A sumažins sebumo išsiskyrimą, dėl kurio atsiranda spuogai bei atnaujins pažeistos odos sluoksnį.
 
  • Mažakraujystė. Tie, kuriuos vargina sumažėjęs hemoglobino kiekis, kiekvieną dieną gali išgerti stiklinę pomidorų ir obuolių sulčių. Netrukus savijauta turėtų pagerėti.
 
  • Paraudusios akys. Norint, kad akys būtų sveikos ir neatrodytų lyg krauju pasruvusios, rekomenduojama kasdien suvalgyti 1 – 2 pomidorus ant tuščio skrandžio.
 
  • Padidėjęs cholesterolio kiekis. Pomidorų sultys mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, todėl jų rekomenduojama vartoti kasdien. Vitaminas C pomidoruose veikia kaip stiprus antioksidantas. Jei nepatinka pomidorų sulčių skonis, vaisius galima valgyti vienus arba sumaišyti su daržovių salotomis. Vengti virti, kepti ir troškinti pomidorus, nes aukštoje temperatūroje žūsta daugelis vertingų maistinių medžiagų.
 
  • Vidurių užkietėjimas. Tam tikri maisto produktai gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo. Pomidoras per dieną gali padėti išvengti šios nemalonios problemos. Jei vargina ši problema, galima valgyti šviežius, virtus pomidorus arba gerti jų sultis.
 
  • Patamsėję paakiai. Ši kaukė paakių sričiai gali pakeisti iki šiol naudotas brangias priemones iš kosmetikos prekių parduotuvių. Šaukštelį pomidorų sulčių sumaišyti su šiek tiek avinžirnių miltų, ciberžolės miltelių ir pusės šaukštelio citrinų sulčių. Kauke ištepti paakių sritį. Po 10 minučių nuplauti su vėsiu vandeniu.
 
  • Diabetas. Pomidorus sveika valgyti asmenims, sergantiems diabetu. Jų galima dėti į pačias įvairiausias daržovių ir vaisių salotas.
 
  • Viduriavimas. Jei vargina viduriavimas, šiek tiek pomidorų pastos atskiesti vandeniu, išmaišyti ir išgerti.
 
  • Akių infekcijos. Pomidorai gali padėti išvengti akių ligų. Kai kas sako, kad reguliarus pomidorų vartojimas gali net pagerinti regėjimą!
 
  • Rytinis pykinimas. Šviežių pomidorų sultys su šiek tiek druskos yra laikomos efektyvia priemones nėščioms moterims nuo rytinio pykinimo.
 
  • Burnos opos. Jei burnoje atsirado opelių, patariama skalauti burną pomidorų sultimis 2 – 3 kartus per dieną, kol išnyks.
 
  • Sveiką išvaizdą praradusi oda. Pomidorai teigiamai veikia odą, ją valo ir skatina ląstelių atsinaujinimą, pašalina negyvas ląsteles, atveria poras ir suteikia sveiką švytėjimą. Tereikia patrinti pomidoro griežinėliu veido ir iškirptės zoną. Pomidorų sultis taip pat naudinga gerti tiems, kuriuos vargina egzema bei jautrumas šviesai.
 
  • Plaukų problemos. Pomidorai gali pagerinti plaukų būklę. Juose yra daug vitaminų (ypač vitamino A) ir geležies, todėl jie stiprina ir suteikia žvilgesį pažeistiems ir gyvybingumą praradusiems plaukams. Pomidorų rūgštys atkuria plaukų ir galvos odos pH ir padeda atgauti natūralią plaukų spalvą. Pomidorų sulčių kaukė po plaukų trinkimo su šampūnu mažina galvos odos niežėjimą ir naikina pleiskanas. Pomidorų sultimis išteptus plaukus palaikyti 4 – 5 minutes ir nuskalauti vėsiu vandeniu. Pastaba! Pomidorų kaukę plaukams daryti porą kartų per mėnesį, nes juose esančios rūgštys gali išsausinti plaukus.
 
  • Nudegimai nuo saulės. Ne visi namuose turi kremo, naudojamo po saulės vonių. Tačiau pomidorų šaldytuve vasarą dažniausiai šaldytuve yra. Taip pat ten greičiausiai yra pasukų, rūgpienio, natūralaus jogurto arba grietinės. Supjaustyto pomidoro griežinėlius išmirkyti pasukose arba kitame rauginto pieno gaminyje. Tada dėti tiesiai ant nudegusių saulėje vietų. Pomidorai ir rauginti pieno produktai akimirksniu nuramins odą, sumažins skausmą ir atvėsins.
 
  • Antsvoris. Pomidorai turi labai nedaug kalorijų. Juos organizmas lengvai įsisavina. Tai idealus dietinis maistas, turtingas gyvybiškai svarbių vitaminų, mineralinių medžiagų ir kitų organinių junginių.
 
  • Žaizdos ir opos. Pomidoro griežinėlį uždėtas ant žaizdos, nudegimo ar opos ramina ir gydo. Tačiau procedūrą reikia kartoti reguliariai 2 – 3 dienas.