Sveiki maisto produktai turėtų sudaryti 80 – 90 % kasdienės mitybos. Tačiau kai kuriuos sveikus maisto produktus reikia vartoti saikingai, nes juose yra didelis kalorijų kiekis. Tikriausiai visiems aišku, kad neužtenka valgyti sveikai, kad kristų svoris. Norint sulieknėti, reikia suvartoti mažiau kalorijų negu išeikvojama. Kai kurių maisto produktų vartojant nesaikingai, galima lengvai viršyti dienos kalorijų normą.

 

15 sveikų produktų, kuriuos reikia vartoti saikingai:

 

"sveikas maistas"

  • Avokadai. Šie iš centrinės Amerikos kilę vaisiai yra puikus mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų šaltinis. Turtinti vitaminų ir mineralų. Tačiau šis sveikas vaisius taip pat turi labai daug kalorijų. Viename dideliame avokade gali būti iki 400 kalorijų. Naudingo vaisiaus rekomenduojama valgyti mažais kiekiais.
 
  • Juodasis šokoladas. Karčiajame šokolade apstu vertingų antioksidantų, kurie teigiamai veikia sveikatą: pakelia nuotaiką, sumažina kraujo spaudimą ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tačiau reikia nepamiršti, kad tai gana kaloringas produktas. 30 g juodojo šokolado gali turėti iki 170 kalorijų. renkantis šokoladą reikėtų visada imti tokį, kuriame būtų mažesnis cukraus ir didesnis kakavos kiekis.
 
  • Riešutai. Riešutai yra turtingi mononesočiųjų riebalų ir greitai numalšina alkio jausmą. Tačiau valgant riešutus labai lengva viršyti rekomenduojamą dienos kalorijų normą. Saujoje riešutų gali būti nuo 180 iki 200 kalorijų.
 
  • Riešutų sviestas. Sviestas gaminamas iš riešutų ir yra labai kaloringas. Šiame produkte yra ne tik kalorijų iš riešutų, bet ir riebalų ir dažnai pridėtinio cukraus bei druskos. Renkantis riešutų sviestą svarbu atkreipti dėmesį, kad jame būtų kuo mažiau sudedamųjų dalių, druskos ir cukraus. Per dieną rekomenduojama neviršyti dviejų riešutų sviesto šaukštų.
 
  • Alyvuogių aliejus. Viduržemio jūros auksu vadinamas alyvuogių aliejus yra labai naudingas sveikatai. Jį naudoti maisto gaminimui sveikiau negu bet kurį kitą augalinį aliejų.Viename alyvuogių aliejaus šaukšte yra apie 120 kalorijų. Todėl reikėtų vengti jo labai daug pilti į salotas ar į kitus patiekalus.
 
  • Graikiškas jogurtas. Būtent šiame jogurte yra daugiau baltymų ir mažiau angliavandenių negu paprastame jogurte. 240 ml graikiško jogurto yra tik 140 kalorijų, tačiau daugeliui žmonių nepatina natūralus jo skonis, todėl jį paprastai pagardina medumi ar kitais priedais. O tai gali stipriai padidinti kalorijų kiekį.
 
  • Visadalių grūdų duonos gaminiai. Daugelyje visadalių grūdų duonos gaminių kalorijų yra tiek pat daug, kiek ir baltos duonos gaminiuose. Riekėje tokios duonos gali būti iki 70 kalorijų ir 2 g dietinių skaidulų.
 
  • Datulės. Datulėse gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų. Tačiau valgant šių vaisių nereikėtų užsimiršti, nes galima greitai viršyti rekomenduojamą dienos kalorijų normą. Vienoje datulėje yra apie 25 kalorijas.
 
  • Bulvės. Bulvės kelia pavojų figūrai ne tik tada, kai jos vartojamos bulvių traškučių ir gruzdintų bulvyčių pavidalu. Orkaitėje keptose bulvėse taip pat yra daug kalorijų. Vienoje vidutinio dydžio, virtoje bulvėje yra apie 108 kalorijas, o keptoje – iki 170 kalorijų.
 
  • Javainiai. Keli batonėliai javainių atstoja visą pietų kompleksą. 150 g javainių gali būti iki 598 kalorijų. Šių skanėstų reikėtų vengti, jei norite numesti svorio.
 
  • Kukurūzų spragėsiai. Karštame ore spraginti kukurūzai gali būti sveikas užkandis. Tačiau paprastai prekybos vietose gaminami su daugybe kaloringų priedų. Vienoje porcijoje kukurūzų spragėsių gali būti iki 700 kalorijų. Jeigu norite spragėsių, sveikiau juos pasigaminti namie.
 
  • Avinžirnių užtepas (humusas). Skanus rytietiškas užkandis yra turtingas baltymų, skaidulų ir riebalų. Tačiau pagrindiniai ingredientai, sudarantys humusą yra avinžirniai, sezamų sėklų pasta ir alyvuogių aliejus yra labai kaloringi. 100 g humuso gali turėti iki 453 kalorijų.
 
  • Bananai. Ko gero, tai vieni labiausiai visiems prieinamų maisto produktų. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad viename vidutinio dydžio banane yra apie 120 kalorijų. Dėl šios priežasties nereikėtų valgyti daugiau nei vieną bananą per dieną.
 
  • Sūris. Reguliariai valgant sūrį gali būti sudėtinga mesti svorį. Tai vienas iš svorį auginančių maisto produktų. 50 g čederio sūrio turi iki 202 kalorijų.
 
  • Kokosų riešutų pienas. Kokosų pienas vertinamas dėlto, kad jie greitina medžiagų apykaitą, tačiau viename puodelyje (240 ml talpos) gali būti iki 550 kalorijų. Renkantis kokosų pieną prekybos centruose reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų liesesnis ir turėtų mažiau kalorijų.
 

Šių išvardytų maisto produktų nereikėtų atsisakyti iš viso, nes jie yra labai sveiki ir naudingi. Tačiau juos reikėtų vartoti retkarčiais ir labai saikingai, ypač turint tikslą sulieknėti. Daugelis maisto produktų turėtų turėti didesnį tūrį ir mažesnį kiekį kalorijų.