Laikas skrieja greitai ir jau tuoj sveikinsime vieni kitus su Naujaisiais metais. Dažniausiai žmonės sąrašus, ką norėtų padaryti kitais metais, pradeda sudarinėti sausio mėnesį. Tačiau metų pabaiga yra dar tinkamesnis laikas apsvarstyti tai, kas įvyko per praėjusius metus ir išsikelti naujas užduotis ateinantiems metams. Suplanavę viską iš anksto, jau nuo sausio galėsite pradėti žengti link šių metų svajonių…

 

"planai"

14 dalykų, kuriuos reikėtų atlikti iki didžiųjų žiemos švenčių:

 
  • Pasitikrinti sveikatą. Bent kartą per metus rekomenduojama apsilankyti pas dantų, akių ir šeimos gydytoją profilaktiniams tyrimams.
 
  • Sumokėti sąskaitas. Naujuosius metus pasitikti be senų mokesčių, neapmokėtų sąskaitų ir skolų. Naujieji metai turi būti lyg švarus popieriaus lapas, kuriame rašoma nauja metų istorija, netemdoma praeities šešėlių.
 
  • Pateikti prašymą dėl 2 % gyventojo pajamų mokesčio – paramai. Arba bent gerai apgalvoti, kam ir kodėl norėtumėte paaukoti tam tikrai visuomeninei organizacijai. Galbūt sugalvosite, kaip dar galite jai padėti?
 
  • Peržiūrėti banko sąskaitas, kreditus. Pagalvoti, kaip galima daugiau sutaupyti, o jei yra galimybė, kur pelningiausia investuoti sukauptas lėšas.
 
  • Pradėti kaupti pensijai. Net jei ji atrodyti neįsivaizduojamai toli. Niekada nereikia pamiršti, kad laikas skrieja šviesos greičiu ir tai, kad šiandien atrodo labai toli, rytoj jau bus beveik ranka pasiekiama realybė.
 
  • Atsikratyti nereikalingų daiktų, sutaisyti, paaukoti arba padovanoti nebenaudojamus tiems, kuriems jų galėtų labiau prireikti. Neseniai įsigytus, bet dėl kokių nors priežasčių netinkančius ar nepatinkančius pirkinius galima grąžinti į prekybos vietas, turint pirkimo kvitus. Sutaisyti sugadintus daiktus. Nepataisomus išmesti. Nereikalingus, bet dar gerus, galima paaukoti arba padovanoti mažiau turintiems.
 
  • Susitvarkyti namus. Naujuosius metus reikėtų pasitikti tvarkinguose namuose, nes juk niekas nenori viso to šlamšto perkelti ir į naujus metus. Reikėtų nuvalyti dulkes, išsiurbti su dulkių siurbliu ir iššveisti visas namų vietas, kad namai būtų nepriekaištingai tvarkingi. Tvarkinguose bei švariuose namuose net ir mintys nebeatrodys tokios padrikos ir sujauktos, bus lengviau išsikelti tikslus ir jų nuosekliai laikytis. Tvarkinga gyvenamoji erdvė – tai lyg tuščias popieriaus lapas.
 
  • Pabaigti 3 dalykus, kuriuos žadėjote padaryti praėjusių metų pradžioje, bet taip ir neužbaigėte. Pasistengti priminti bent 3 pažadus, kuriuos ketinote įgyvendinti namuose, darbe, su draugais, bet kuriems niekaip nepavykdavo rasti laiko. Kada, jei ne dabar, laikas tai padaryti?
 
  • Išsiųsti atvirukus su ranka rašytais sveikinimais artimiesiems ir draugams. Šv. Kalėdos ir Naujieji metai yra puikus laikas atnaujinti ryšius su žmonėmis ir parodyti jiems savo dėmesį bei nuoširdžius jausmus. Brangius žmones visada maloniai nustebins ranka užrašyti šventiniai atvirukai. O jeigu nespėsite išsiųsti atviruko iki šv. Kalėdų, visada galite tą suspėti padaryti iki Naujųjų metų!
 
  • Pradėti planuoti žiemos atostogas. Nesvarbu, kiek šiais metais bus laisvų dienų, verta pasistengti jas išnaudoti prasmingai. Daugeliui kyla pagunda per trumpas žiemas atostogas atsipūsti nuo darbų namuose, geriant saldžią kakavą ir žiūrint gerus filmus bei serialus. Tačiau reikėtų nepamiršti ir susitikimų su draugais, išbandyti naujas žiemos pramogas arba surengti linksmą vakarėlį.
 
  • Susitvarkyti asmeninį kompiuterį ir duomenų bazę. T. y. ištrinti senus elektroninius laiškus, dokumentus, nuotraukas, kurios nebėra aktualios (jas suarchyvuoti ir įrašyti į kitas skaitmenines laikmenas), išvalyti kompiuterį, mobilųjį telefoną, debesų kompiuterijos saugyklą nuo šiukšlių ir nereikalingų duomenų.
 
  • Pradėti ieškoti naujo darbo. Metų pabaiga tinkamas metas atnaujinti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ir teikti paraiškas į naujas darbo vietas. Daugelis galvoja, kad prieššventiniu laikotarpiu lėtai vyksta naujų darbuotojų priėmimas, tačiau iš tikrųjų įmonės, kurios ruošiasi ateinantiems metams, stengiasi priimti naujus darbuotojus iki mėnesio pabaigos. Net jei neketinama ieškoti naujo darbo, rekomenduojama metų gale vis tiek atnaujinti savo gyvenimo aprašymą ir socialinių tinklų, skirtų bendrauti su galimais verslo partneriais, anketas.
 
  • Išlikti fiziškai aktyviems. Reguliari fizinė veikla padeda išlikti sveikiems ir stipriems, didina ištvermę, suteikia energijos, pakelia nuotaiką ir padeda ilgiau išlikti savarankiškiems ir nepriklausomiems.
 
  • Apgalvoti Naujųjų metų tikslus. Dažniausiai žmonės metų planavimą nustumia į sausio mėnesį. Tačiau apie juos reikėtų pradėti galvoti kuo anksčiau, kad nereikėtų to daryti skubotai, prasidėjus naujiems metams. Nebūtina laukti sausio 1-osios, planuoti galima pradėti jau dabar!