Granulinėms šildymo sistemoms tampant vis dažnesniu pasirinkimu, granulinių katilų pardavėjai pastebi, kad žmonėms yra kur kas labiau linkę rinktis nors ir brangesnius, tačiau automatiniu funkcionalumu pasižyminčius granulinius katilus. Pagrindinė tokio jų pasirinkimo priežastimi vis dar išlieka papildomos galimybės bei komfortas, kurį jie suteikia.

 

Tiesą sakant, apie granulines šildymo sistemas galvojantys žmonės dažnai net nenutuokia, jog šiomis dienomis galima įsigyti granulinį katilą, kuris būtų automatizuotas. Tuo tarpu vos išgirdę apie tokį funkcionalumą turinčių katilų egzistavimą, daugelis susimąsto apie tai, kuo gi šie katilai gali skirtis nuo rankinių katilų.

   

1e

   

Kuo pasižymi automatiniai granuliniai katilai?

 

Visų pirma, automatiniai granuliniai katilai yra šiek tiek pranašesni, lyginant juos su rankiniais katilais. Turint automatiniu funkcionalumu pasižymintį granulinį katilą, užtenka į specialiai tam skirtą dėtuvę įdėti medienos granules, o katilas pasirūpins visais kitais būtinais žingsniais automatiškai.

 

Komfortas ir patogumas, kurį suteikia automatiniai granuliniai katilai šiomis dienomis stebina daugelį. Daugelis mano, jog automatiniu funkcionalumu pasižymintys granuliniai katilai gali automatiškai granulėmis užpildyti granulių deginimui skirtą krosnį granulėmis, tačiau iš tiesų jie gali kur kas daugiau. Puikus to pavyzdys – įdiegtas funkcionalumas, kurio dėka granuliniai katilai taip pat gali automatiškai užkurti granules bei jas užgesinti. Naudotojui tereikia nustatyti norimą kambario temperatūrą ir automatizuoti termostatai netrukus perduos automatiniam katilui visą reikiamą informaciją apie šildymo procesą. Vos gavęs nurodymą, katilas automatiškai perduoda medienos granules į krosnį bei jas uždega. Tuo tarpu pasiekus norimą namų temperatūrą, katilas taip pat automatiškai užgesina degančias granules.

 

Granulinio katilo valymas

 

Vis dėl to reikėtų nepamiršti, jog automatiniai granuliniai katilai negali automatiškai atlikti savo valymo darbų. Valymas – ypač didelę įtaką granulinio katilo ilgaamžiškumui darantis procesas. Šio proceso metu yra išvalomi besikaupiantys pelenai. Priešingai nei daugelis mano, granulinio katilo valymas nėra tas procesas, kurį reikėtų atlikti kiekvieną dieną. Net ir šalčiausios žiemos metu, granulinį katilą dažniausiai tenka valyti maždaug kas savaitę. Žinoma, jeigu katilo naudotojas ypač mėgsta šilumą, tikėtina, jog valymo procesą reikės atlikti kiek dažniau.

 

Taip pat nereikėtų pamiršti, jog bent kartą per metus yra rekomenduojamas ir nuodugnesnis granulinio katilo valymas. Dažniausiai šio proceso patys gyventojai nedaro. Tai reiškia, jog įprastai yra samdomi reikiamas žinias bei partį turintys šios srities specialistai, kurie gali pasirūpinti visapusiška granulinio katilo švara.

 

Reguliariai valyti granulinį katilą yra būtina nepriklausomai nuo to, ar tai rankinis, ar automatinis katilas. Specialistai perspėja, jog nevalomas katilas laikui bėgant gali būti paveiktas besikaupiančių nešvarumų, o tai daro neigiamą įtaką svarbiausiems katilų komponentams. Tai reiškia, jog ženkliai sumažėja jo efektyvumas bei trumpėja jo tarnavimo laikas.

 

Taigi, ar verta mokėti brangiau už papildomą patogumą?

 

            Kaip jau buvo minėta anksčiau, automatiniai granuliniai katilai yra kiek brangesni ir tai yra visiškai normalu. Pagrindinė priežastis, kodėl automatiniai katilai yra brangesni – jų gamyboje naudojamos technologijos bei, žinoma komponentai, kurie ir padeda išgauti automatinį jų funkcionalumą.

 

Tiesą sakant, granulinių katilų pasirinkimas yra gana individualus reikalas, todėl kiekvienas galvojantis apie tokio tipo šildymo sistemą, turėtų asmeniškai įsivertinti savo galimybes bei priimti sprendimą. Tačiau vertėtų atminti, jog automatinio katilo pasirinkimas visuomet reikš kur kas daugiau laisvo laiko bei mažiau pastangų.