Tuokiantis pirmą kartą gąsdina daug dalykų, bet labiausiai nežinomybė. Dėl drovumo, nežinojimo ar nenorėjimo sugadinti romantinės paslapties nemažai porų, kurios ruošiasi priimti santuokos sakramentą, neužduoda vienas kitam nepatogių klausimų. Tačiau kiekvienas turėtų suprasti, kad atsakymai į kai kuriuos klausimus yra būtini, nes tai, anot santykių konsultantų, yra stiprios santuokos pagrindas.

 

vestuves

13 klausimų, kuriuos reikia užduoti prieš tuokiantis:

 
  • Kaip spręsite konfliktus? Ginčai bus tokie, kad duš indai? Ramiai aptarsite iškilusias problemas ir paieškosite kompromiso? O gal užsidarysite skirtinguose kambariuose ir nešnekėsite vienas su kitu kelias dienas?
 
  • Ar planuojate turėti vaikų? Jeigu atsakymas teigiamas: kas keis sauskelnes?
 
  • Ar ankstesnės patirtys su kitais partneriais padeda ar kaip tik trukdo? Tyrimai rodo, kad daug rimtų santykių turėjimas praeityje, didina skyrybų riziką ir su dabartiniu partneriu.
 
  • Koks jūsų požiūris į religiją? Kaip švęsite religines šventes, jeigu švęsite apskritai? Jeigu sutuoktinių religija skirtinga, ar nedarys spaudimo kitam pakeisti religiją, netrukdys praktikuoti pasirinktą religiją ir pan.?
 
  • Ar mano skola nuo šiol bus tavo skola? Ar padėsite išspręsti vienas kito finansines problemas? Labai svarbu atskleisti, jeigu prieš santuoką kuris nors iš sutuoktinių turi kokių nors įsiskolinimų. Finansinės problemos – viena dažniausių priežasčių, kodėl skiriasi šeimos.
 
  • Kiek daugiausiai norėsite išleisti pinigų naujam automobiliui, drabužiams, avalynei? Aptarti kaip tvarkysite šeimos biudžetą. Koks jūsų požiūris į išlaidavimą ir pinigų taupymą?
 
  • Kaip reaguosite, kai antroji pusė norės leisti laiką atskirai, turės tik savo draugų, hobių? Ar sutuoktiniams reikia daug asmeninės erdvės ir privatumo? Ar nekils problemų, kai antroji pusė leis laiką kur nors be jūsų?
 
  • Ar patinka sutuoktinio tėvai ir ar sutuoktiniui patinka jūsų tėvai? Jeigu sutuoktiniai yra vieningi, gali rasti būdų, kaip gyventi toliau kartu, net jei santykiai su uošviais nėra patys lengviausi. Tačiau jei antroji pusė vengia įvardyti, kad problemos kyla dėl santykių su jo tėvais, tuomet dažniausiai atsiranda nuomonių skirtumai ir ilgainiui nukenčia santykiai.
 
  • Ar seksas jums svarbu? Kaip labai? Koks seksas abiem priimtinas? Kaip dažnai norėsite mylėtis?
 
  • Kaip toli galima eiti, flirtuojant su kitais žmonėmis? Ar nieko tokio, jei, tarkime, vienas iš partnerių kartais žiūrės pornografiją?
 
  • Ar mokate išreikšti meilę? Meilė išreiškiama ne tik žodžiais, iškilmingais pasižadėjimais, bet ir kokybišku kartu leidžiamu laiku, dovanomis, paslaugumu, pagalba vienas kitam, fiziniais prisilietimais.
 
  • Kas jus labiausiai žavi kitame žmoguje ir kas labiausiai erzina? Idealiu atveju santuoka turėtų būti įsipareigojimas visam gyvenimui, o ne trumpas pagyvenimas kartu, kol išblėsta pirmasis susižavėjimas ir aistra ir pradeda erzinti visokios smulkmenos. Todėl reikėtų atrasti kitame žmoguje kažką, dėl ko galėtumėte juo žavėtis ir jį mylėti visą laiką, net tada, kai žinosite jo visas klaidas, ydas ir trūkumus.
 
  • Kaip sutuoktiniai įsivaizduoja bendrą ateitį po 10 metų? Svarbu, kad požiūris į gyvenimą būtų panašus. Svarbiausia matyti vienas kitą šalia, net praėjus nemažai laiko.