12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie pirmąjį įspūdį
2017-09-08 13:44Sakoma, kad pirmąjį įspūdį yra labai sunku pakeisti. Net jei yra daug įrodymų, kurie teigia priešingai, dauguma žmonių yra linkę atkakliai laikytis pirmosios nuomonės. Štai kodėl reikia stengtis palikti gerą pirmąjį įspūdį. Jeigu pasiseks padaryti gerą pirmąjį įspūdį, greičiausiai aplankys sėkmė visose srityse!
12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie pirmąjį įspūdį:
- Pirmajam įspūdžiui apie žmogų susidaryti reikia 50 milisekundžių – per tiek laiko pasąmonės lygmenyje priimami sprendimai, kurie turės įtakos bendraujant su tuo asmeniu ateityje.
- Jeigu žmogus nori palikti inteligentiškesnio žmogaus pirmąjį įspūdį, rekomenduojama užsidėti akinius, auskarai ant veido sukelia maištingo žmogaus įspūdį, nors tyrimai rodo, kad veido charakteristika išlieka ta pati, nepriklausomai nuo to, kaip jis pristatomas kitiems.
- Vyresnių žmonių veidai pasako daugiau negu jaunų. Ne vieną dešimtmetį raukantis, veido raumenys prisitaiko prie piktesnės išraiškos, todėl net natūralioje būsenoje toks asmuo gali atrodyti piktas, net jei toks nėra. Todėl rekomenduojama daugiau šypsotis, kad raukšlelės, kurios neišvengiamai vis tiek atsiras, atsirastų reikiamose vietose.
- Brandeiso universiteto Masačiusetse tyrėja Leslie Zebrowitz priėjo išvadą, kad žmonės kūdikio veidais turi didesnę tikimybę laimėti teisme.
- Kas nutinka po jau minėtų 50 milisekundžių? Tvirtas rankos paspaudimas yra svarbu, tačiau nenuvertinkite pažeidžiamumo ir nuolankumo, kurie taip pat skatina užmegzti autentišką ryšį.
- Norint padaryti gerą pirmąjį įspūdį, reikia stebėti savo kūno kalbą. Nekryžiuoti rankų, nesikūprinti ir nesiblaškyti, išlaikyti akių kontaktą ir parodyti, kad skiriate dėmesį.
- Geriausias būdas sužinoti, kokį įspūdį paliekate kitiems – tai paklausti žmogaus, kuriuo pasitikite. Kiti pasakys teisybę, nes mes esame linkę labiau stebėti ir vertinti kitus, o teisti save.
- 2014 metų Britų Kolumbijos universitete atlikti tyrimai nustatė, kad geresnį pirmąjį įspūdį žmogus palieka, kai bendraujama akis į akį, o ne kalbantis vaizdo pokalbių programomis ar rodant nuotraukas.
- Internete žmonės daro daug, kurdami gerą pirmąjį įspūdį. Tačiau šios pastangos ne visada gali duoti trokštamo rezultato. Gali paaiškėti, kad kitiems jūsų pastangos internetinėje erdvėje nėra svarbios ir nedaro reikiamo įspūdžio.
- Pirmasis įspūdis svarbus evoliucijos požiūriu: pirmiesiems žmonėms reikėjo greiti nuspręsti, ar naujas asmuo gali juos apgauti, ar yra tinkamas bičiuliautis.
- Suprasti, ar pirmasis įspūdis yra teisingas, gali padėti įklausymas į save. Tyrimai rodo, kad žmonės gali gana tiksliai nustatyti vadovo darbo pelningumą ir net seksualinę orientaciją, vien pažvelgę į veidą.
- Intuicija gali padėti būti nešališkiems ir išvengti stereotipų. Pavyzdžiui, Vilniaus universitete diplomą apsigynęs vadovas gali būti labiau linkęs į darbą priimti žmogų, kuris taip pat yra baigęs studijas Vilniaus universitete, o ne nemažiau kvalifikuotą specialistą, baigusį studijas kitoje aukštojoje mokykloje. Tas pati taisyklė galioja, kalbant apie rasę ir socialinę klasę.