Kiekviena iš mūsų nori atrodyti įspūdingai. Tačiau tokia smulkmena kaip netinkamai parinkta rankinė gali sugadinti visą įvaizdį. Beje, netinkamų rankinių galima rasti ne tik masinės prekybos vietose, bet ir prabangių prekės ženklų parduotuvėse. Stilistai mums pažeria patarimų, kaip išsirinkti rankinę, su kuria tikrai atrodytume elegantiškai.

 

rankinė

1) Rankinė neturi ultramadingų detalių. Klasika yra tai, kas bus madinga visada. Todėl kuo mažiau rankinėje bus būtent šiuo metu madingų detalių, tuo geriau. Pavyzdžiui, labai stilingos yra didelės juodos rankinės. Tačiau vienos pagrindinių 2022-ųjų tendencijų – rankinės su mezgimo elementais ar makramės technika, geriausia vengti, jei tik įmanoma. Juk nežinia, ar tai bus aktualu kitą sezoną.

 

2) Neryškių spalvų rankinė. Specialistai pataria atkreipti dėmesį į universalių spalvų rankines. Nors dabar prie bet kokio įvaizdžio galima rinktis ryškias spalvas, stilistai vis tiek siūlo rinktis ramesnes spalvas, pavyzdžiui, juodą, baltą, kreminio atspalvio, tamsiai mėlyną ar pilką.

 

3) Šilkine skarele papuošta rankinė. Daugybė blizgančių elementų ant rankinės nepadaro jos stilingesnės. Tačiau šilkinė skarelė – padaro. Skarelę galima pririšti prie rankenos arba tiesiog aplink ją apvynioti. Šis aksesuaras suteikia elegantiškumo bet kokiai rankinei.

 

4) Nematomas prekės ženklo logotipas. Didžiulėmis raidėmis ir iš tolo šviečiantis prekės ženklas neatrodo itin harmoningai. Geriau, kad logotipas būtų kuo mažiau pastebimas, idealiu atveju ir visai nematomas. Ir tai taikoma ne tik prabangiems, bet ir masinės rinkos prekių ženklams.

 

5) Formą išlaikanti rankinė. Renkantis naują rankinę, vertėtų vengti tokių, kurios atrodo kaip maišai. Ekspertai pataria atkreipti į modelius su dugnu ir šoniniais pamušalais. Dėl to krepšys išlaikys savo formą ir viduje esantys daiktai nebus išmėtyti.

 

6) Rankinė yra lengva ir pagaminta iš minkštos medžiagos. Priešingai stereotipui, kad grožis reikalauja aukų, tikrai stilinga rankinė turi būti labai patogi. Todėl kietus ir sunkius modelius reikėtų keisti tokiais, kurie neapkrauna peties ir yra lengvai nešiojami. Be to, tokios rankinės tinka visiems kūno tipams.

 

7) Visi kraštai susiūti, o siūlės nėra kreivos. Bet kokia rankinė siuvama iš kelių medžiagų. Jei tose vietose, kur medžiagos susieina, kraštai tiesiog nupjaunami ir neapdorojami, tai ženklas, kad rankinė pagaminta nekokybiškai. Tokie modeliai greitai susidėvi. Tikrai elegantiškos rankinės turi tvirtais susiūtus kraštus. Siūlės taip pat svarbios. Brangiai atrodančiame krepšyje jos niekada nebus kreivos. Siūlai neturėtų išsiskleisti, o siūlės turi būti mažos ir vienodo dydžio.

 

8) Rankinė neatrodo taip, tarsi būtų siūta iš likučių. Tai ypač pasakytina apie odines rankines. Pirma, kuo daugiau dalių ji turi, tuo greičiau nusidėvi. Antra, dideli odos gabalai yra kokybiškesni, juos gauti sunkiau nei mažus. Tačiau gerą rankinę galima pasiūti ir iš atraižų, jei jis pagamintas, pavyzdžiui, iš gyvatės odos. Rankinės iš tokios medžiagos kitaip ir nepasiūsi.

 

9) Užtrauktukai pagaminti iš metalo ir nepažeisti. Geriausia, kad visi rankinės užtrauktukai būtų pagaminti iš metalo, nes jie lengvai slysta ir retai lūžta, skirtingai nei užtrauktukai iš bet kokios kitos medžiagos. Taip pat verta patikrinti jungiamųjų detalių būklę. Jei jie yra subraižyti, o metalas nusilupa, tai rodo nekokybišką dangą.

 

10) Rankinė tinka visoms progoms. Gera rankinė išsiskiria ne puošniu dizainu, o universalumu. Pavyzdys galėtų būti klasikinė „clutch” stiliaus rankinė. Specialistai mano, kad tokią rankinę visada verta turėti savo garderobe, nes toks modelis tinka ne tik ypatingoms progoms, bet ir kasdieniame gyvenime.

 
11) Rankinę nešioti ant alkūnės sulenkimo. Norint atrodyti prabangiai rankinę rekomenduojama nešioti ant alkūnės sulenkimo, o ne ant peties ar rankoje. Dar geriau, jei taip nešiosite gana nedidelę rankinę. Žinoma, ne visada pavyksta neštis rankines, kuriose telpa tik lūpų dažai ir telefonas, tačiau bet kokia proga galite pabandyti pasimatuoti tokį įvaizdį, pavyzdžiui, taip pasivaikščioti parke.