Tikriausia visi sutiks, kad kasdien darome daugybę dalykų, kurie ilgainiui be galo pabosta. Laimei, yra patarimų, kurie gali padėti sutaupyti šiek tiek laiko kažkam, ką tikrai patinka veikti!

 

laikas

11 taupančių laiką patarimų visiems:

 
 • Kambarinių augalų laistymas. Pradurti plastikinio butelio kamštelį, įpilti šiek tiek vandens ir įstatytą apverstą į vazoną su žemėmis. Vanduo po truputį kapsės į žemę ir augalų nereikės laistyti. Šis patarimas ypač tinka tada, kai planuojama nebūti namie ilgesnį laiką.
 
 • Drabužių lyginimas. Galima pakabinti marškinėlius, palaidinę arba švarką ant pakabos ir tada pakabą pakabinti ant kitoje dušo užuolaidos pusėje. Garai „išlygins“ drabužius.
 
 • Indų plovimas. Ant lėkštės padėti pitą – graikišką duoną. Ant jos viršaus dėti kitus maisto produktus – taip lėkštė išliks švari net ir pavalgius. Taip pat galima lėkštę apvynioti plastikine plėvele. Omletą galima iškepti maišelyje su užtrauktuku. Šiame maišelyje sumaišyti kiaušinius, pieną ir daržoves. Po to maišelį dėti į verdantį vandenį 10 minučių. Tai būdas greitai pagaminti pusryčius, bet nenaudoti keptuvės.
 
 • Planšetės laikymas rankose. Ketinant žiūrėti filmą per planšetinį kompiuterį, galima jį pakabinti ant pakabos kelnėms, kad nereikėtų ilgą laiką laikyti rankose. Galima prieš tai planšetę įdėti į maišelį su užtrauktuku ir pakabinti ant tos pakabos kelnėms. Žinoma, vaizdo kokybė tada bus prastesnė, bet rankos bus laisvos.
 
 • Arbatos vėsinimas. Jeigu reikia karštą arbatą ar kavą atvėsinti labai greitai, galite į puodelį įdėti 3 – 4 šaukštelius. Kad nereikėtų maišyti cukraus, cukrų įdėti į puodelį pirmiausiai ir tik tada užpilti karštu vandeniu. Karštyje greitai ištirps cukrus ir nė nereikės maišyti šaukšteliu.
 
 • Pirkinių sąrašo sudarymas. Prieš išeinant iš namų nufotografuokite šaldytuvo turinį. Tada nekils klausimų prekybos centre, ko trūksta namie, nes viskas matysis nuotraukoje.
 
 • Dulkių valymas. Valant namus šlapiuoju būdu, rekomenduojama į vandenį įpilti šiek tiek plaukų kondicionieriaus. Nuplovus lentynas ir stalo paviršius su tokiu skysčiu, dulkės kaupsis maždaug du kartus lėčiau.
 
 • Daiktų sudėjimas į vietą. Savaitės pabaigoje surinkite visus daiktus, kurie yra išmėtyti namuose, į dėžę. Po to iš tos dėžės bus greičiau sudėlioti daiktus į savo vietas, negu bėgioti su kiekvienu rastu daiktu vėl ir vėl.
 
 • Sportas. Net jeigu negalite savęs įsivaizduoti lankančio sporto salę tris kartus per savaitę, jūs galite sportuoti namuose. Sportą namie derinkite su kažkokia kita veikla. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus, padarykite 10 atsispaudimų kiekvieną kartą pralaimėję. Greičiausiai tai net motyvuos žaisti geriau, nes nenorėsite antrą, trečią ar ketvirtą kartą kartoti 10 atsispaudimų.
 
 • Gėrimų vėsinimas. Jeigu nenorite laiko laukti, kol šaldytuve atvės gėrimai, visada šaldytuve turėkite taurių ar stiklinių. Į atšaldytas stiklines įpilti gėrimą iš karto šiek tiek atvės.
 
 • Graužikų ir vabzdžių naikinimas. Nepageidaujamų įnamių namuose atsikratykite lengvai! Tiesiog už baldų ar kitose nepastebimose namų vietose, palikite panaudotų pipirmėčių arbatos maišelių, kurie atbaidys vabzdžius ir graužikus. Iš tikrųjų tinka viskas, kas skleidžia pipirmėčių aromatą. Jei nemėgsta arbatos, galite paprasčiausiai naudoti tokio kvapo patalpų purškiklį.