Viena iš didžiausių šiuolaikinio žmogaus problemų – darbų atidėliojimas. Nesvarbu, kad jis gerai žino, ko nori ir ką turėtų padaryti. Tačiau vis tiek praleidžia valandų valandas užsiimdamas lengvesne veikla: žiūrėdamas televizorių, skaitydamas tinklaraščius ar klausydamasis muzikos.

 

"atideliojimas"

Žinoma, kartais atitrūkti nuo darbų nėra nieko blogo. Tai gali net būti naudinga. Problema kyla tada, kai dėl nuolatinio atidėliojimo nepadaromi svarbūs darbai. Būdų, kaip išmokti neatidėlioti darbų, yra daug. Sužinokite keletą jų, pritaikykite praktiškai ir didžiuokitės savimi, kad viską pavyksta atlikti laiku!

 

11 patarimų, kaip nustoti viską atidėlioti:

 
  • Susitaikyti su faktu, kad greičiausiai nepavyks dirbti geriau, jei nuolatos darysite sau spaudimą. Kuo greičiau baigti darbus skatins ne malonus jaudulys, bet stingdanti baimė nuvilti kitus ir save. Toji baimė gali trukdyti atsiskleisti visiems jūsų talentams. Galų gale darbai vis tiek nebus atlikti taip gerai, kaip turėtų.
 
  • Išbandyti Pomodoro techniką. Tikriausiai nedaugelis girdėjo apie Pomodoro techniką – tai laiko valdymo metodas, kai dirbama 25 minutes, po to daroma 5 minučių pertrauka, per kurią galima daryti, ką norisi. Šis metodas ypač tinka, kai atrodo, kad darbai niekada nesibaigs ir atrodo, kad esate įkalinti prie darbo stalo. Trumpos pertraukėlės padės atgauti gyvenimo džiaugsmą. Daug smagiau galvoti, kad reikia dirbti tik 25 minutes, o ne ilgas valandas be poilsio.
 
  • Iš pradžių atlikti sunkiausius, nemaloniausius darbus. Mintis, kad ateityje dar laukia pačios sunkiausios užduotys, gali gerokai gadinti nuotaiką. Tai net gali apsunkinti kitų darbų darymą. Tačiau iš pradžių atlikus tai, kas nemaloniausia, vėliau galima šiek tiek atsipūsti, nes juk iš tiesų tada bus likę tik tokie darbai, kuriuos padaryti nėra labai sudėtinga.
 
  • Rasti žmogų, kuris dažnai primintų apie tai, kad reikia spėti padaryti darbus laiku. Tai gali būti tėtis, mama, geras draugas ar kitas artimas žmogus. Jo užduotis – paskambinti ar parašyti priminimą, kad galutinis terminas artėja ir reikia suspėti laiku atlikti darbus.
 
  • Atsikratyti iliuzijų, kad įmanoma vienu metu atlikti kelis darbus. „Multitaskingas“ yra melas patiems sau, bandymas pateisinti žongliravimą darbais. Tik išskirtiniais atvejais žmogaus smegenys gali aprėpti tiek daug skirtingos informacijos. Reikėtų ne bandyti vienu metu atlikti kelis darbus, o stengtis susikoncentruoti į vieną užduotį ir tik ją atlikus eiti prie kitos. Vadinamasis „multitaskingas“ blaško dėmesį, todėl darbai atliekami daug lėčiau negu tuomet, kai jei daromi paeiliui.
 
  • Atlikti mankštą. Darbų atidėliojimas iš tiesų gali būti naudingas ir skatinti produktyvumą. Tačiau tik tuo atveju, jei tuomet, kai atidedami darbai, užsiimama sportu. Mankšta suteikia energijos, skatina laimės hormonų, endorfinų, išsiskyrimą ir gerina smegenų veiklą.
 
  • Prisiminti būseną, kaip jaučiamasi, kai dėl nuolatinio atidėliojimo, nespėjama atlikti reikalingų darbų. Įsivaizduoti, kas būtų, nespėjus laiku atlikti užduočių. Tegul tai būna motyvacija nustoti atidėlioti ir nedelsiant imtis veiksmų.
 
  • Susidaryti darbų sąrašą. Nuoseklus dienos planų laikymasispadeda atrasti idealią pusiausvyrą tarp darbo ir poilsio, ir suspėti viską, ką reikia, atlikti laiku.
 
  • Įsivaizduoti blogiausią pabaigos scenarijų. Pavyzdžiui,įsivaizduoti piktą elektroninį laišką nuo viršininko, kuris ateitų į darbinį elektroninį paštą, laiku nespėjus atlikti užduočių. arba bendradarbių piktdžiugiškus žvilgsnius ir apsimestinai užjaučiančias šypsenas. Užtenka vien apie tai pagalvoti, kad nesinorėtų daugiau nieko atidėlioti.
 
  • Skirti daugiau laiko kokybiškam ir geras emocijas teikiančiam poilsiui. Vien tik trumpų pertraukėlių nepakanka, reikėtų suplanuoti laiką taip, kad būtų galima ir, pavyzdžiui, papietauti su mėgstamiausiu bendradarbiu, susitikti su draugais, apsilankyti sporto salėje ir pan. Žinojimas, kad laukia kažkas smagaus, padės susikaupti ir nesijausti tokiems nuskriaustiems, kad pečius slegia sunki darbų našta.
 
  • Susitaikyti su tuo, kad tiesiog reikia tai padaryti. Už nuolatinio darbų atidėliojimo dažnai slypi kur kas rimtesnė problema –visiškas nenoras atlikti savo pareigų. Tačiau tuo suaugusieji ir skiriasi nuo vaikų, kad jie gali susiimti ir padaryti net tai, kas jiems nelabai patinka. Suaugę asmenys turi nemažai privalumu, pavyzdžiui, jie gali legaliai užsiimti seksu, patys susikurti savo dienotvarkę ir ritualus. Tačiau suaugusiųjų pasaulyje yra ir trūkumų. Tad reikia ir su tuo susitaikyti.