Pasiekti sėkmės ir vadovauti kitiems žmonėms tampa įmanoma tik tada, kai žmogus lieka ištikimas sau. Apie tai, kokios savybės būdingos žmogui, nebijančiam būti savimi, skaitykite šiame straipsnyje.

 

psichologija

1) Gebėjimas reflektuoti. Norėdami išlaikyti savo individualumą, turite tiksliai žinoti, koks žmogus esate. Norint gerai pažinti save, reikia apmąstymų. Jei domitės tik kitais žmonėmis, niekada nesuprasite, ko jums reikia iš gyvenimo. Todėl analizuokite savo mintis ir veiksmus. Savirefleksija padeda pasiekti vidinę harmoniją, kuri padidina jūsų atsparumą stresui. Jūsų nebedomina kitų žmonių statusas, nes esate pakankamai pasitikintis savimi, kad galėtumėte dirbti su savimi. Jūs neturite ko slėpti. Tai suteikia laisvę būti savimi. Imitatoriai neturi tokios prabangos.

 

2) Sveikas egoizmas. Imitatoriai negali rasti pusiausvyros tarp savo ir kitų žmonių interesų. Tie, kurie yra ištikimi sau, žino savo vertę. Tik turėdami sveiką optimizmą galite tapti geru lyderiu. Sveikas egoizmas rodo, kad tau svarbu, ko nori kiti, kad mokate juos užjausti, nepamirštant ir savo pačių poreikių.

 

3) Sutelktas dėmesys į galimybes. Žmogus, kuris vadovaujasi tik savo interesais, yra orientuotas tik į save, savo norus. Jis visada stengiasi tikslus pasiekti greičiausiu būdu, griebdamasis įvairių manipuliacijų. Tokie žmonės tikrai turi gauti tai, ko nori čia ir dabar, ką nors išplėšti, kol kiti nesuspėjo anksčiau. Tikri lyderiai supranta, kad kartais, norint laimėti karą, reikia pralaimėti mūšį. Ištikimi sau žmonės nesigilina į laikinus ir kartais neišvengiamus nesklandumus. Jie orientuojasi į galutinį tikslą ir galimybes, kurios atsiveria sunkiai dirbančiam ir sunkumų akivaizdoje nepasiduodančiam žmogui.

 

4) Charakterio stiprybė. Žmonės, kurie yra be stuburo ir silpnos valios, negali likti ištikimi sau. Jie atsisako savo žodžių ir pažadų ir nežino, kaip prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Dažniausiai žmonės pasitiki tais, kurie atsako už savo žodžius ir moka suvaldyti emocijas. Be to, tokie žmonės pripažįsta savo klaidas, nepriima dalykų asmeniškai ir moka pasijuokti iš savęs.

 

5) Įžvalgumas. Jūs nebijote elgtis neįprastai ir tai turi įtakos visiems gyvenimo aspektams, ypač karjerai. Esate toliaregis, todėl jus domina kiti žmonės. Žinote, ko siekiate, padėdami kitiems išsikelti reikšmingesnius tikslus ir juos pasiekti. Nuolat stumiate save ir aplinkinius, kad pakeltumėte kartelę. Visas jūsų gyvenimas yra nuolatinis savęs tobulinimas, kuris dar ir įkvepia kitus žmones.

 

6) Gebėjimas klausytis. Žmonės, kurie visose situacijose išlieka savimi, turi stabilią savigarbą, kuri suteikia jiems galimybę klausytis ir išgirsti kitus žmones, net kai jie reiškia priešingas idėjas. Tokie žmonės nori išklausyti nuomonių, kurios skiriasi nuo jų pačių ir persvarstyti savo požiūrį, kai supranta, kad jie galbūt klysta. Gebėjimas klausytis yra susijęs su gebėjimu mokytis. Tokiems žmonėms natūralu siekti tiesos. Jų veiksmai, principai ir idėjos dera tarpusavyje, o tai leidžia visapusiškai save realizuoti.

 

7) Sąžiningumas ir tiesmukiškumas. Tik sau ištikimi žmonės geba atvirai bendrauti su kitais. Kai pasitikite savimi, esate sąžiningesni ir labiau kreipiate dėmesį į kitus, o tai veda žmogų į sėkmę. Nereikia versti žmonių spėlioti, ką turėjote omenyje. Tokie žmonės pakankamai drąsūs parodyti savo tikrąją prigimtį ir išsakyti savo nuomonę, kad ir kokia ji būtų.

 

8) Dvasinė pusiausvyra ir šaltakraujiškumas. Pasitikintys savimi žmonės kitų neteisia. Jie pasveria ir vertina kitų nuomonę, net jei šios nuomonės nesutampa su jų pačių, tai daroma su pagarba. Sveikiems žmonės nereikia nuvertinti kitų. Pasitikėjimas savimi leidžia tokiems žmonėms išvengti pernelyg emocingų reakcijų į išpuolius jų kryptimi. Jie stengiasi objektyviau pažvelgti į konfliktines situacijas.

 

9) Lankstumas ir gebėjimas dirbti komandoje. Žmogus, kuris visada išlieka savimi, išsiskiria orientacija į komandinį darbą. Sveikas lankstumas kitų žmonių atžvilgiu leidžia jam sutelkti dėmesį į kiekvieno interesus. Toks žmogus moka suformuoti komandą, galinčią efektyviai dirbti. Savo sėkme ir pasiekimais jis dalijasi su savo komandos nariais.

 
10) Atkaklumas ir ištvermė. Sau ištikimas žmogus sugeba atsispirti pagundoms. Jis gyvena pagal principą „yra laikas darbui ir yra laikas pramogoms”. Jis nesijaučia kaltas dėl to, kad yra neproduktyvus, nes žino, kad visada dirba geriausiai. Kiekvieną kliūtį, kurią toks žmogus sutinka kelyje, jis naudoja kaip galimybę tobulėti ir pasinaudoti savo patirtimi. Tai tik sustiprina tikėjimą, kad jis sugebės įveikti bet kokius sunkumus.