Gegužės 6 dieną siekiama atkreipti dėmesį į psichologines problemas ir valgymo sutrikimus, kurie kyla dėl svorio. Dietų nėra būtina laikytis, norint turėti dailų kūną. Gražus kūnas nelygu liesas. Daug svarbiau, kad jis būtų sveikas ir stiprus. Daug svarbiau išmokti mylėti save tokį, koks esi. Tada ir pasaulis pradeda atrodyti gražesnis, o gyvenimas – lengvesnis.

 

dietos

10 priežasčių, kodėl neverta laikytis dietos:

 
  • Dietos neveikia. Dietų poveikis beveik niekada būna ilgalaikis. Laikantis dietų poveikis paprastai būna trumpas: svoris greitai nukrenta, bet po pusės metų vėl pradeda augti ir neretai užauga dar didesnis negu prieš laikantis dietų. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie laikosi dietų, yra labiau linkę turėti antsvorio negu tie, kurie maitinasi normaliai.
 
  • Dietos sukelia ilgalaikę žalą organizmui ir net mirtį. Staigi mirtis nuo širdies aritmijos arba elektrolitų pusiausvyros sutrikimų yra reali grėsmė. Kiekvienais metais dietų laikymasis yra susijęs su rimtais sveikatos sutrikimais ir mirtimi išsivysčiusiose pasaulio šalyse.
 
  • Dietų laikymasis sutrikdo normalius kūno procesus. Staigus svorio netekimas sukelia stresinę, gynybinę kūno reakciją. Kūnas bando save apsaugoti nuo svorio kritimo, sulėtindamas metabolizmą, širdies ritmą, sumažindamas temperatūrą ir susilpnindamas lytinę funkciją. Be to, suprastėja intelektualinė, emocinė ir socialinė veikla.
 
  • Dietos sukelia didelius svorio svyravimus, vadinamąjį „Jojo“ efektą. Tyrimai rodo dažnesnius mirties atvejus, susijusius su svorio svyravimais.
 
  • Asmenys, besilaikantys dietos, dažnai jaučia nuovargį, galvos svaigimą ir dėmesingumo suprastėjimą. Besilaikantiems dietų gali trūkti pagrindinių mikroelementų, tarp jų: geležies, cinko, baltymų ir pakankamo kalorijų kiekio.
 
  • Dietų laikymasis sukelia persivalgymo priepuolius, chaotišką, nenormalų valgymo ritmą. Dietos daro neigiamą įtaką normaliems mitybos įpročiams. Besilaikantys dietų asmenys nepaiso vidinių kūno signalų, įspėjančių apie alkį ir sotumo jausmą, todėl jie gali nebesuprasti, kada yra iš tikrųjų alkani, o kada sotūs ir maitintis netaisyklingai.
 
  • Dietų laikymasis neretai yra vienas pirmųjų ženklų apie valgymo sutrikimus. Dauguma mitybos specialistų yra įsitikinę, kad išsivysčiusiose pasaulio šalyse daugėja žmonių, kenčiančių nuo mitybos sutrikimų, nes didėja procentas gyventojų, kurie laikosi dietų ir riboja maistą.
 
  • Dietų besilaikantys žmonės tampa apsėsti minčių apie maistą. Žmonės, kurie laikosi dietų, daugiau laiko praleidžia mąstydami apie maistą ir valgymą. Perdėtas potraukis maistui, kada maistas yra griežtai ribojamas, yra laikomas natūraliu išgyvenimo refleksu, kuris apsaugo žmogų nuo bado.
 
  • Dietos mažina moterų, o pastaruoju metu vis dažniau ir vyrų bei vaikų, savivertę. Laikymasis dietų skatina sukoncentruoti dėmesį į išvaizdą, o ne į savivertę, talentus ir asmeninius pasiekimus. Be to, dietų besilaikančios motinos tampa blogu pavyzdžiu vaikams, kurie neretai net nesąmoningai pradeda jas kopijuoti ir taip pat riboti maistą.
 
  • Dietų besilaikantys asmenys gyvenimą tarsi atideda iki to laiko, kol sulieknės. Užuot galvoję, ką galės daryti tada, kai pasieks idealų svorį, reikėtų mokytis priimti save ir kitus. Reikėtų pamilti save tokį, koks esate. Ne laikytis menkaverčių dietų, o pradėti gyventi sveikiau: gyventi aktyviai, valgyti sveikai, jaustis gerai savame kūne ir svorio metimą padaryti ne pagrindiniu tikslu, o natūraliu rezultatu, kuris atsiranda, pakeitus gyvenimo būdą iš nesveiko į sveiką. Reikėtų laikytis nuostatos, kad kiekvienas iš mūsų esame verti geriausio ir verti to dabar pat.