Vasario 24 dieną estai švenčia nepriklausomybės dieną. Viena iš trijų Baltijos šalių nepriklausomybę paskelbė 1918 metų vasario 24 dieną, nors kurti nepriklausomą respubliką vis dar trukdė vokiečių okupacija. Estija garsėja puikiai išsilaikiusi senamiesčiu, turtinga istorija ir šiuolaikiška kultūra. Ko gero, būtų galima sakyti, kad tai šalis, kurioje bent kartą derėtų apsilankyti iš solidarumo Baltijos šalims.

 

Estija

10 priežasčių apsilankyti Estijoje:

 
  • Viduramžių paveldas. Estija – unikali šalis, kurios istorijai ir kultūrai didelę įtaką darė Vakarų ir Rytų civilizacijos. Ten galima aplankyti Viduramžių pilį ir bažnyčią – tvirtovę, pasinerti į jaudinančių istorinių atradimų ir paslapčių pasaulį, apsilankyti šiuolaikiniuose muziejuose, kurių Estijoje tikrai gausu.
 
  • Unikali gamta. Iš trijų pusių apsupta vandens, unikali nuostabiais kriokliais ir sala, kurioje „dainuoja“ smėlis, nuošaliomis salomis ir paslaptingais urvais. Estija taip pat garsėja kaip daugiausiai meteoritų kraterių pasaulyje turinti šalis. Estijos gamta – tai jauki oazė pavargusiam nuo miesto šurmulio žmogui.
 
  • Technologijų pažangos ir laisviausio interneto kraštas. Estija yra vienintelė šalis, kurioje gyventojų mažiau negu telefonų abonentų.Beveik visur yra nemokamas internetas, pradedant nuo barų ir kavinių provincijoje, baigiant prabangiais restoranais salose, jau nekalbant apie viešbučius ir kitas laisvalaikio vietas. Be to, jeigu naudojatės „Skype“, tikriausiai žinote, kad ši pokalbių programa sukurta būtent čia!
 
  • Talinas – seniausia Europos sostinė. Tai seniausia Europos sostinė, su geriausiai išsilaikiusiomis nuo Viduramžių laikų sienomis. Būtent čia, pagrindinėje miesto aikštėje, buvo pastatyta pirmoji kalėdinė eglutė pasaulyje. Čia vis dar veikia seniausia Europoje vaistinė. Beveik šimtametė šv. Olafo bažnyčia dar visai neseniai buvo laikoma aukščiausiu pastatu pasaulyje!
 
  • Estiška virtuvė. Čia galima rasti įvairių šalių patiekalų maitinimosi įstaigų, tačiau apsilankius Estijoje derėtų paragauti kažko, kas būdinga tik šiam kraštui. Estiška virtuvė garsėja rūkytais kumpiais, marinuotais unguriais, Baltijos jūroje pagaunamomis kilkėmis, pieniška sriuba su raugintais kopūstais ir silke ir kitais netradiciniais deriniais.
 
  • Kultūra. Estijos kultūra labai įvairi: jai įtaką padarė Vokietija, Lenkija, Danija, Švedija ir Rusija. Čia mėgstamas kultūringas laisvalaikis: teatrai, parodos, koncertai. Populiarūs rankų darbo kūriniai. Visoje Estijoje yra išlikusių istorinių monumentų, primenančių apie Hanzos dienų šlovę ir dvarų klestėjimą. Apie estus kalbama, kad jie santūrūs ir gana uždari žmonės, per daug nesileidžiantys į kalbas vos susipažinę, tačiau ilgainiui gali tapti geriausiais draugais.
 
  • Aktyvus poilsis. Estijoje yra daug pasirinkimų, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį. Galima stovyklauti miškuose arba eiti į žygius. Galima išbandyti šuolį su guma nuo aukščiausio Estijos pastato – Talino televizijos bokšto, paplaukioti su kajakais srauniomis Estijos upėmis ir išbandyti kitas ekstremalias pramogas.
 
  • Apsipirkimas. Suomiai į Estiją važiuoja apsipirkti maisto ir ne maisto produktų dėl mažesnių kainų.
 
  • Poilsis SPA centruose. Pagal šalies gyventojų populiaciją (1,3 mln.) Estijoje labai daug SPA centrų, kurie siūlo įvairias grožio ir sveikatos procedūras. Pernu garsėja vandens ir sveikatingumo centrais, smėlėtais paplūdimiais ir pakrantėse išsidėsčiusiais kaimeliais.
 
  • Geologiniai stebuklai. Tik ne daug kas žino, kad Estija didžiuojasi nuo aukštų pakrančių krentančiais kriokliais. Jagalos krioklys krenta nuo 8 m aukščio kalkakmenio uolos ir yra beveik 50 m pločio.