10 patarimų, kaip pavasarį pertvarkyti drabužinę
2019-03-28 09:52Dauguma moterų bent du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) pertvarko drabužių spintą. Tačiau ši užduotis nėra iš lengvųjų, nes reikia atidžiai atsirinkti nebetinkamus dėvėti drabužius, surūšiuoti aprangą bei aksesuarus taip, kad juos būtų patogu rasti ir sutvarkyti spintą taip, kad ji nesusijauktų jau po kelių tvarkymo dienų. To pavyks išvengti, laikantis paprastų patarimų.
10 patarimų, kaip pavasarį pertvarkyti drabužinę:
- Surūšiuoti drabužius. Visų pirma suskirstyti visus drabužius į skirtingas kategorijas (suknelės, sijonai, megztiniai ir t. t.) ir suskaičiuoti, kiek kiekvienoje drabužių krūvelėje yra vienetų. Tikslų skaičių naudinga žinoti, kiek reikės pakabų, lentynų, stalčių reikės sudėti tam kiekiui drabužių (sukabintų ir tvarkingai sulankstytų).
- Pradėti nuo drabužių kabinimo ant pakabų. Norint apskaičiuoti, kiek reikės skersinių, rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad optimalus atstumas tarp pakabų yra 4 cm, 2 cm – minimalus, taip pat dar reikia šiek tiek vietos pačioms pakaboms. Tai reiškia, kad ant skersinio, kurio ilgis yra 100 cm, galima pakabinti 25 – 40 pakabų.
- Apgalvoti, kas bus dedama į stalčius ir krepšius. Jie kainuoja daugiau nei lentynos, bet į ergonomišką spintelę verta investuoti: dėžėse ir krepšeliuose patogu laikyti apatinius drabužius, pėdkelnes, naminius drabužius ir megztinius. Tvarką šiose dėžėse ir krepšiuose padės palaikyti specialūs įdėklai su skyreliais.
- Nepamiršti lentynų. Jose galima laikyti rankines, nesezoninius drabužius ir avalynę. Optimalus atstumas tarp jų – ne mažiau nei 40 cm. Jeigu spintoje vis dar yra vietos, galima įmontuoti keletą ištraukiamų skersinių.
- Sutvarkyti aksesuarų saugojimo vietą. Šalikams, juvelyriniams dirbiniams, diržams ir kitiems panašiems aksesuarams laikyti tik pakabos su kabliukais, dvigubos pakabos, ištraukiamos lentynėlės ir kt. Logiška apie aksesuarų laikymo vietą pagalvoti tada, kai pagrindinės drabužinės vietos jau yra suplanuotos, bet jų nereikėtų pamiršti.
- Drabužius spintoje laikyti, suskirstytus į atskiras kategorijas. Norint, kad daiktus spintoje rasti būtų lengviau, panašaus tipo drabužius ir aksesuarus rekomenduojama laikyti šalia. Lengviausia tai padaryti, jei spintoje yra keletas skyrių. Tačiau, net jei spintoje tėra vienas skersinis, galima sukabinti drabužius pagal artimas kategorijas, pavyzdžiui, pirmiausiai pakabinti sukneles, po to švarkus ir galiausiai marškinius.
- Suskirstyti drabužius pagal spalvas. Kiekvienoje kategorijoje drabužius sudėti pagal spalvas, nuo šviesios iki tamsios. Tam, kad spintos turinys atrodytų estetiškesnis ir būtų galima greičiau rasti norimą drabužį.
- Suskirstyti drabužius pagal sezoniškumą. Taip bus lengviau susiorientuoti spintoje ir greičiau rasti reikalingą drabužį. Daiktų saugojimui geriausia naudoti viršutines ir apatines lentynas. Jeigu vietos labai mažai, nesezoninius drabužius galima sudėti į vakuuminius maišus.
- Laikytis taisyklės: vienas drabužis – viena pakaba. Rekomenduojama nekabinti daugiau nei vieno drabužio ant vienos pakabos, nes tuomet vieni drabužiai pasislepia po kitais ir, atidarius spintos duris, nesimato tikrojo vaizdo, galima net pamiršti apie drabužius, kurie yra paslėpti po drabužių sluoksniais.
- Kiekvienas šeimos narys turėtų turėti atskirą saugojimo vietą. Jeigu šeimoje yra viena spinta dviem, patariama taip sutvarkyti drabužius, kad moteriška apranga nesimaišytų su vyriška. Taip pat reikia nustatyti aiškias ribas tarp skirtingų asmenų drabužių. Geriausiai ribas atskirti vertikaliai, kad kiekvienas šeimos narys, galėtų naudotis atskiromis spintos durimis.