Dažnai nutinka, kad žmonės gyvena kartu (kartais net gana ilgai) laimingoje santuokoje ir gali kalbėti apie bet ką, išskyrus seksą… Kai kurie bijo įžeisti antrąją pusę, kiti nemato prasmės apie tai kalbėti arba nežino, kaip pradėti tokį intymų pokalbį. Tačiau nusivylimas auga. Vieną dieną šis pokalbis taps neišvengiamu, todėl geriau pradėti apie tai kalbėti iš anksto.

 

"pora miegamajame"

10 patarimų, kurie padės prakalbinti net ir nelabai kalbų sutuoktinį:

 
  • Nepradėti kalbėti apie seksą lovoje. Pagrindinė taisyklė – nereikėtų kalbėti apie problemas prieš ir po sekso. Miegamasis ir lova nėra tinkamiausia vieta, aptarti nepatogius klausimus. Šios taisyklės nesilaikymas gali nepataisomai sugadinti santykius. Tad norint, kad dar būtų ne viena romantiška naktis, jautriems pokalbiams reikėtų pasirinkti malonią, bet neutralią vietą, pavyzdžiui, restoraną. Taip pat galima pradėti pokalbį vakarinio pasivaikščiojimo metu.
 
  • Iš anksto pasiruošti kalbėjimo planą. Prieš pradedant pokalbį, reikėtų apgalvoti, apie ką konkrečiai planuojama diskutuoti su sutuoktiniu. Kalbėti apie bet ką šiuo atveju neveiksminga. Geriausia būtų iš anksto užsiminti apie ką ketinama kalbėtis, kad jis turėtų laiko pagalvoti ir suformuluoti mintis.
 
  • Pagalvoti, kada viskas prasidėjo. Kartais nostalgiški prisiminimai apie senus gerus laikus gali padėti kalbėti apie seksą atviriau ir labiau pasitikint savimi. Pokalbį galima pradėti taip: „Ar prisimeni, kad kažkada galėdavome bučiuotis valandų valandas? Tavęs niekada nebuvo per daug…“ arba „Man patikdavo, kai anksčiau tu netikėtai pagriebdavai mane į glėbį ir apkabindavai iš nugaros. Jaučiau, kad tada apie mane negalėdavau nustoti galvojęs!“.
 
  • Suprasti, kad jis gali nežinoti, kaip pamaloninti savo moterį, nepaisant to, kad yra teisėtas vyras. Su amžiumi keičiasi kūnas (ypač susilaukus vaikų) ir net pomėgiai. Todėl nieko nuostabaus, kad tai, kas jaudino prieš penkerius metus, nebesuteikia malonumo dabar. Tačiau iš kur sutuoktiniui tai žinoti, jei tai nutylima? Jis to gali niekada ir nesužinoti, jeigu antroji pusė tiesiai nepasakys, kur yra problema.
 
  • Suprasti ir sukonkretinti savo norus. Jeigu žmogus pats nežino, ko nori, kaip tai paaiškins partneriui? Prieš pokalbį įvardyti problemas ir norus pirmiausiai sau patiems, o paskui ir gyvenimo draugui. Kelios užuominos: santykių pradžioje galbūt patiko šokti tiesiai į lovą, o dabar norisi ilgesnių glamonių, seksualių žaidimų, sekso žaislų… O gal kuri nors kūno dalis nebėra tokia jautri kaip anksčiau ir dabar jaudina šiek tiek kitokios glamonės ir bučiniai. Norint, kad santykiai pagerėtų, reikia nebijoti to pasakyti mylimam žmogui.
 
  • Negalima sutuoktinio peikti ir žeminti. Norint pasiekti pergalę, nereikia lipti kitiems per galvas. Sutuoktinis nori tik gero, o jei ne, tai tokią santuoką vargiai galima pavadinti laiminga. Todėl užuot sakius: „Noriu su tavimi pasikalbėti apie siaubingą seksą vakar naktį“, reikėtų sakyti: „Žinau, kad nori, kad man būtų gera. Aš taip pat noriu būti gera tau. Pakalbėkime, ką galime padaryti, kad pagerėtų mūsų seksualinis gyvenimas. Tu neprieštarauji?“.
 
  • Kalbėti pirmuoju asmeniu. Kalbantis apie seksą reikėtų vengti abipusių kaltinimų. Užuot sakius: „Seksas su tavimi trunka per trumpai, kad patirčiau pasitenkinimą“, geriau nuoširdžiai prisipažinti: „Aš norėčiau daugiau glamonių ir bučinių prieš pereinant prie svarbiausios dalies“.
 
  • Prisiminti gestų kalbą. Nepriklausomai nuo to, kas yra ištariama balsu, kūnas gali kalbėti visai ką kita. Todėl pokalbį reikėtų pradėti atsipalaidavus ir atsisėsti arčiau mylimojo.
 
  • Būti atviroms sutuoktinio mintims bei idėjoms. Rimtai pasikalbėti siūloma, kai norima išreikšti savo jausmus ir norus. Tačiau nereikia pamiršti, kad antroji pusė taip pat turi ką pasakyti. Jis taip pat keitėsi, todėl norėtų, kad ir jam būtų suteikta galimybė pasakyti apie savo norus ir jausmus. Kalbantis reikėtų pabandyti ieškoti naujų sąlyčio taškų.
 
  • Atsiminti, kad vien pokalbis (dažniausiai) problemos neišspręs. Nereikia galvoti, kad užtenka apie seksą pakalbėti vieną kartą ir problema dings. Iš tiesų bendrauti su sutuoktiniu (gyvenimo partneriu) reikia nuolatos. Atviri pokalbiai padės sustiprinti tarpusavio ryšį ir net išmokys nuoširdžiau kalbėti apie kitas opias problemas: vaikų auklėjimą ir šeimos biudžeto planavimą. Praėjus šiek tiek laiko, kalbėtis apie seksą ir kitus dalykus bus lengviau, taip pat lengviau rasti kompromisą.