Šiandien žmonės nori turėti kuo daugiau komforto: minkštesnių kėdžių, didesnių automobilių, lengviau paruošiamų patiekalų. Tačiau nuolatinis komforto siekimas gali būti pavojingas. Ilgainiui komforto tvirtovė, kurią susikuriame, pradeda smaugti ir trukdyti mūsų laimei.

 

"komfortas"

Užstrigus komforto zonoje (ar tai būtų darbas, ar intymūs santykiai) palaipsniui užgęsta vidinė ugnelė, kuri skatina mus ieškoti naujų patirčių. Gyvenimo branduolys yra naujos patirtys ir energija. Reikia gyventi taip, kad gyvenimas būtų jaudinantis ir įdomus. Ką jūs mieliau darytumėte: žiūrėtumėte mėgstamą laidą per prabangų televizorių, o gal geriau nuveiktumėte ką nors įsimintino ir nepaprasto, kas priverstų jus jaustis šiek tiek nepatogiai?

 

Patirtis – tai viena didžiausių gyvenimo dovanų, kurias gali pasiūlyti gyvenimas. Tačiau daugelis iš mūsų jų vengia, nes bijo ir jaučiasi neužtikrinti. Žmonės bijo palikti tokias jaukias ir mielas savo komforto zonos tvirtovės sienas.

 

Darbas ir užimtumas dažniausiai naudojami kaip priedanga, sauganti mus nuo bet ko naujo ir nepatogaus. Tikriausiai visi iš mūsų žino, ką jie norėtų daryti, bet tai įgyvendinti jiems pritrūksta drąsos. Jie yra linkę savo svajonių įgyvendinimą atidėti rytojui, vėlesniems laikams, kai neva nebus tokie užsiėmę ir turės daugiau laiko. Nuolatinis užimtumas – tai tik pasiteisinimas atidėti savo svajones ir troškimus. Jūsų dienotvarkė neturėtų kontroliuoti jūsų gyvenimo. Tik jūs patys jį kontroliuojate.

 

Galbūt visada svajojote pradėti lankyti šokių pamokas, tačiau bijote, kad jūsų fizinė būklė nėra tam tinkama. Galbūt svajotumėte vėl pradėti mokytis naujų dalykų, tačiau jaučiatės tam per senas(-a). Arba galbūt turite svajonę nukeliauti kur nors į Pietų Ameriką ir ten praleisti mėnesį, klajojant po vietines gentis. O dabar pagalvokite šiek tiek kitaip: jūs visai nesate per daug užsiėmę, per seni ar blogos formos. Kai atsikratysite naujų dalykų baimės, pradėsite labiau džiaugtis savimi ir klestėti.

 

10 patarimų, kaip ištrūkti iš komforto zonos:

 
  • Pažvelgti savo baimei į akis. Ar jūs turite baimę, kuri jus kamuoja ilgą laiką? Apie ją vis pagalvojate, bet greitai pamirštate, nes nesiryžtate imtis veiksmų ją įveikti. Nemažai žmonių bijo kalbėti viešai. Galbūt bijo paprašyti pakelti algą arba atleisti kažkam, kas kažkada įžeidė. Pagalvokite apie baimę, kuri trukdo atsiskleisti jūsų potencialui ir nusistatykite tikslą ją įveikti per tris mėnesius. Kai tai padaryti pavyks, apdovanokite save už šią asmeninę pergalę ir patobulėjimą.
 
  • Kiekvieną dieną padaryti nors vieną dalyką, kuris gąsdina. Sąmoningai daryti kažką, kas jus gąsdina, gali tik labai stiprūs žmonės. Ką tai jums suteiks naujo? Galbūt atsiras naujų draugų? Naujų galimybių? Kiekvienos savaitės pradžioje sugalvokite tris naujus dalykus ir meskite sau iššūkį juos įvykdyti. Paverskite tai linksmu užsiėmimu ir stebėkite, kas gero iš to išeina.
 
  • Išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį tikslo link. Kartais mums reikia tiesiog pasiraitoti rankoves ir rizikuoti. Nemažai žmonių svajoja mesti rimtus darbus ir pagaliau rimtai užsiimti veikla, kuri iki tol buvo jų didžiausias gyvenimo pomėgis. Pirmas žingsnis, kad tai pavyktų įgyvendinti – tai nusistatyti protingą tikslą, kuris būtų specifinis, pamatuojamas, pasiekiamas, realistinis ir telpantis į tam tikrus laiko rėmus.
 
  • Keisti savo mąstymą. Pakeitus mąstymą gali būti lengviau judėti ta kryptimi, kuriame norime. Tačiau tam reikia psichinės ištvermės ir disciplinos. Perprogramuoti savo mintis galima kiekvieną dieną bandant sau iš naujo įteigti naujas vertybes, požiūrį ir norus. Galų gale tie nauji teiginiai pradės atrodyti kaip savaime suprantamas dalykas.
 
  • Suprasti savo baimes. Išeiti iš komforto zonos mums trukdo vidinės baimės, tarp jų sėkmės arba klaidų baimės. Norint išsilaisvinti visų pirma reikėtų pasistengti suprasti, kokios baimės kliudo tai padaryti. Kai žinosite, kokios jos yra, galėsite jas bandyti įveikti, o įveikę džiaugtis geresniu gyvenimu.
 
  • Peržengti per save. Tai, ką mes savyje laikome negatyviu dalyku, gali mus riboti. Galbūt praeityje kažkas nepavyko ir dabar mes nebenorime vėl žengti tuo pačiu keliu. Daug žmonių nori patekti į kitą lygį, bet bijo žengti žingsnį, kad tai įvyktų. Iš pradžių išsiaiškinkite tai, kur iš tikrųjų norite būti, ir tuomet imkitės realių veiksmų.
 
  • Pakeisti savo išvaizdą. Mūsų vidinis pasaulis, mintys ir įsitikinimai, neretai atsispindi ir mūsų išorėje. Pavyzdžiui, jūs siekiate įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, bet rengiatės taip, tarsi nenorėtumėte atkreipti kitų dėmesį. Išvaizdos pokyčiai gali padėti labiau pasitikėti savimi! Reikėtų rinktis ryškesnių spalvų drabužius, išbandyti naują plaukų kirpimą ir šukuoseną, numesti svorio.
 
  • Išdrįsti pasikalbėti nepatogia tema. Asmeninė sėkmė neretai priklauso nuo to, kiek nepatogių pokalbių per savo gyvenimą turėjo žmogus. Tad reikėtų neatidėlioti ir pasikalbėti apie tai, kas rūpi, su draugais, artimaisiais ar kolegomis. Tokie pokalbiai padeda užmegzti gilesnius ryšius su kitais žmonėmis ir sustiprinti pasitikėjimą savimi.
 
  • Mokytis labiau tikėti savimi. Mūsų įsitikinimai ir mintys gali mus paralyžiuoti ir neleisti daryti tai, ką iš tikrųjų galime. Todėl reikėtų stiprinti tikėjimą savimi. Galima išbandyti vizualizaciją, kurios metu įsivaizduoti išsipildančias svajones.
 
  • Išbandyti kažką naujo. Kai paliekama tai, kas pažįstama, jauku ir artima, tampame atviri naujiems ir kitokiems dalykams. Susidarykite sąrašą dalykų, kuriuos norėtumėte išbandyti per gyvenimą. Tas sąrašas padės nepamiršti svajonių ir ieškoti būtų jas įgyvendinti.