Tuomet, kai prezidentė paskelbė, kad bus šaukiami jauni vaikinai į kariuomenę, visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas. Daugelis šauktinių baiminasi, kad devyneri mėnesiai tarnybos sugriaus jų santykius su mylimosiomis. Iš tiesų daugelis porų šio sunkaus išbandymo neišlaiko. Tačiau,  remiantis statistika, retai pirmoji meilė trunka amžinai. Pirmoji meilė būna karšta ir aistringa, bet dažniausiai užgęsta kaip žvakės liepsna, papūtus kiek stipresniam vėjui. Tai, kad vienam išėjus į kariuomenę, neretai atsiranda trečias – jokia paslaptis. Neištikimybė dažniausiai sugriauna ir taip labai trapius santykius. Santuokos su karininkais nutrūksta dvigubai dažniau negu su kitokius darbus dirbančiais vyrais. Sukurti tvirtus santykius – tai sunkus darbas. Net stipriausios poros kartais suklumpa gyvenimo kelyje. Ypač daug išbandymų tenka patirti toms poroms, kuriose vienas partneris nuolatos išvykęs arba ketina tą padaryti. Santykiai su kariu gali būti labai nelengvi, tačiau išsaugoti meilę galima net šiuo atveju. Štai keletas patarimų, kaip išvengti santykių griūties, kai antroji pusė nusprendžia eiti į karą. Tačiau šie patarimai pravers ir tiems, kurie užmezgę santykius nebūtinai su kariu. Kiekviena pora susiduria su sunkumais ir reikia mokėti puoselėti santykius, kad, metams bėgant, jie būtų kuo tvirtesni.

 

"santykiai su kariu"

  • Teisingai sudėlioti prioritetus. Karių gyvenimas yra nepastovus. Vieną dieną jie gali būti vienur, o kitą dieną išvykti į kitą misiją. Jų antrosios pusės jaučiasi nestabiliai. Tačiau daugelis iš jų pasijustų geriau, jei nuspręstų įteisinti santykius oficialiai. Nebūtina kelti didelių ir storų lietuviškų vestuvių, o paskui per medaus mėnesį vykti į tolimą kelionę. Nedidelės ir jaukios vestuvės išpildys karščiausią jaunųjų norą, dar labiau juos suartins ir įpareigos puoselėti meilę.
 
  • Keisti požiūrį. Kartais į misijas karininkai išvyksta su žmona ir vaikais. Tada pasikeičia visas gyvenimas. Reikia palikti šeimą, susirasti naujų draugų, išmokti orientuotis naujame mieste arba šalyje. Tada gali ištikti santykių krizė: kils noras viską mesti. Tačiau nereikėtų skubėti, nes ilgainiui požiūris gali pasikeisti. Daugeliui tokių porų padeda bendravimas su panašaus likimo poromis. Reikėtų vengti negatyvumo, o džiaugtis, kad bus galima praleisti daugiau laiko su brangiausiuoju ir kartu atrasti naujas vietas. Tokia patirtis suartins.
 
  • Ieškoti paramos, pagalbos. Santykiai su kariu kupini iššūkių – niekada nežinai, kas laukia rytoj. Jam staiga gali prireikti toli išvykti. Vieną dieną pora dar kartu, o kitą jau už jūrų marių. Visa tai iškęsti gali padėti artimieji ir draugai, todėl nereikia drovėtis ieškoti paramos ir pagalbos. Kai kurios karių žmonos jungiasi į grupes, kuriose kalbasi, dalinasi savo patirtimi, palaiko vienas kitą. Nesijausdamos vienišos jos sustiprėja dvasiškai, tad grįžtančio vyro laukti tampa lengviau.
 
  • Neprarasti humoro jausmo. Visos poros susiduria su sunkumais, ginčais ir konfliktais. Tada gali padėti humoro jausmas. Po nuoširdaus juoko problemos atrodys ne tokios didelės. Kai kurios poros laikosi tokios taisyklės: susipykus vienas iš partnerių turi stengtis prajuokinti kitą.
 
  • Nusiimti rožinius akinius: gyvenimas – tai ne pasaka. Daugelis jaunavedžių įsivaizduoja, kad gyvenimas po vestuvių bus rožėmis klotas: kiekvieną laisvą minutę jie praleis kartu. Deja, kai tai nenutinka, kyla nusivylimas. Reikėtų pasistengti neturėti nerealių lūkesčių ir suprasti, kad kariuomenė neturi nieko panašaus į pasaką. Jausti ryšį galima nebūtinai būnant kartu: daugelis tokių porų atranda laiškų rašymo džiaugsmą ir paguodą, siunčia dovanas, iki išnaktų kalbasi telefonu arba susirašinėja žinutėmis. Pora vėl pasijunta lyg iš naujo įsimylėjusi. Tokie iš pirmo žvilgsnio nekalti ir paprasti dalykai į santykius įneša daugiau romantikos.
 
  • Suprasti, kokie svarbūs yra maži dalykai. Tikriausiai daugelis, paklausti, iš ko susideda meilė pradėtų vardyti įvairias smulkmenas. Meilė – tai siuntinys, kuris rodo ilgesį ir rūpestį, knyga, kurią abu skaito tuo pačiu metu, bet skirtingose vietose. Tai viskas, kas priverčia nusišypsoti, praskaidrina nuotaiką ir dieną.
 
  • Laikytis vertybių. Kariuomenėje labiausiai vertinami trys dalykai: garbė, drąsa ir įsipareigojimas. Šių vertybių reikėtų laikytis ir santykiuose su mylimuoju. Sunkumai vis tiek vieną dieną baigiasi ir ateina metas, kai galima džiaugtis meile ir buvimu vienas kito glėbyje.
 
  • Kurstyti aistrą, net tuomet, kai partneris išvykęs: rašyti aistringus meilės laiškus, siųsti seksualias žinutes. Galima net išbandyti seksą telefonu ar internetu. Nesidrovėti pasakyti apie savo svajones, apie savo planus, kai grįš brangiausiasis. Daugelis sutuoktinių netrokšta, kad jų mylimosios vienos žiūrėtų erotinius filmus, lankytųsi naktiniuose klubuose ir skatina leisti laisvalaikį su draugėmis, žiūrėti komedijas ir užbaigti pradėtus namų darbus, projektus, susirasti hobį. Tačiau dalintis savo fantazijomis su mylimuoju yra visada priimtina.
 
  • Susitaikyti su vienatve. Nustoti kaltinti savo antrąją pusę, kad išvyko, išmokti gyventi ir džiaugtis vienatve. Rasti veiklos, kuri padėtų jaustis ne tokiai vienišai. Kai kurios moterys pradeda mokytis užsienio kalbos, sportuoti, savanoriauti, susigalvoja hobį ir t. t.
 
  • Saugotis vyrų, kurie siūlo būti „tik draugais“. Aplinkiniai netrukus pradėti skleisti paskalas, kad vyksta kažkas daugiau, nors iš tikrųjų tai tik draugiški santykiai ir nieko daugiau. Labai retai priešingos lyties atstovai būna tik draugai. Dažniausiai vienas arba kitas turi ir kitokių tikslų. Tokių draugų statusas gali labai greitai pasikeisti, tad reikia būti labai atsargioms.