Kaip sutariate su kaimynais? Geri santykiai su tais, kurie gyvena šalia, gali net pagerinti gyvenimo kokybę! Štai keli patarimai, kaip sumažinti trintį ir gyventi taikoje su kaimynais.

 

kaimynai

10 patarimų, kaip būti geru kaimynu:

 
  • Sveikintis. Draugiška šypsena ir pamojavimas ranka, einant pasiimti rytinio pašto, gali padėti, kuriant malonią tarpusavio atmosferą.
 
  • Išjungti muziką. Tai laiko patikrintas patarimas, kaip išlaikyti taiką tarp kaimynų. Jeigu planuojama šventė, kurioje bus leidžiama muzika, reikėtų apie tai iš anksto informuoti kaimynus ir šventės metu leisti muziką priimtinu garsu. Jeigu muzika groja kieme, reikėtų nepamiršti jos išjungti, kai šventė baigiasi ir grįžtate į namus.
 
  • Uždaryti garažo vartus. Vengti įpročio palikti pravirus garažo vartus, ypač jeigu viduje yra labai netvarkinga. Ne tik dėl saugumo, bet ir dėlto, kad tai elementarus mandagumas – kaimynai neturi būti priversti stebėti visą jūsų sukauptą mantą.
 
  • Neleisti keturkojams be sustojimo loti. Palikti šunis loti visą dieną, o dar blogiau – visą naktį yra garantuotas būdas, kaip sukelti įtampą tarp kaimynų ir pažeisti nakties tylos įstatymą. Jeigu jūsų šuo būna namie ar kieme, kai jūs naktį išeinate į darbą, pasiteiraukite kaimynų, ar jie nekelia didelio triukšmo. Jeigu tai yra problema, pasistenkite rasti būdų, kaip ją ištaisyti. Kaimynai įvertins jūsų rūpestį ir pastangas – taip elgiasi visi mandagūs ir išsilavinę žmonės.
 
  • Bendrauti. Pakviesti kaimynus pietų ar kavos pertraukėlei. Arba pakviesti į barbekiu, suneštinį vakarėlį savo kieme. Skirdami laiko pažinti savo kaimynus, sukursite harmoningus tarpusavio santykius, todėl, iškilus problemoms, bus lengviau jas spręsti.
 
  • Prižiūrėti kiemą. Bent minimaliai palaikyti tvarką kieme: reguliariai pjauti veją, naikinti piktžoles, surinkti šiukšles ir daryti kitus lauko darbus, kad apsileidimas nebadytų akių. Jeigu matote, kad patys nesugebėsite palaikyti tvarkos – pasisamdykite žmogų, kuris padėtų viską sutvarkyti. Kaimynai siunta, kai dėl šalia gyvenančių žmonių apsileidimo, kenčia jų namai ir kiemas!
 
  • Lauko šviestuvus statyti apgalvotai. Prieš statant lauko šviestuvus, įsitikinkite, kad jų šviesa nebus nukreipta tiesiai į kaimynų miegamųjų langus.
 
  • Nepalikti vaikų žaislų ar kitų daiktų ant įvažiavimo. Nesvarbu, ar tai jūsų, ar vaikų žaislai, sodo priežiūros įranga, automobilių dalys – nemandagu palikinėti daiktų tiesiai ant įvažiavimo į kiemą. Susitvarkykite iš išsineškite savo daiktus, kai baigėte žaidimus ar darbus. Tada visi bus ramūs ir laimingi.
 
  • Būti geru vairuotoju. Nevairuokite taip, tarsi gyvenamųjų namų kvartalo gatvės būtų lenktynių trasa. Visada prisiminkite, kad į gatvę gali išbėgti vaikai, šunys, katės, pėstieji, išvažiuoti dviratininkai. Be to, važiuojant pro gyvenamųjų namų kvartalus, reikėtų išjungti arba patildyti muzikos grotuvą. Nėra jokio reikalo pranešti kaimynams apie savo grįžimą garsais, kurių vibracijos net drebina langus. Na, ir, be abejo, automobilį statyti tvarkingai.
 
  • Problemas aptarti akis į akį. Iškilus problemai, visų pirma pasikalbėkite su kaimynais. Prie reikalo eiti iš lėto, nedraskyti akių. Kalbą galima pradėti nuo frazės: „Jūs galbūt nesuprantate, bet…“. Iš pradžių pradėkite kalbėti gražiai ir mandagiai, venkite piktų, įžeidžiančių žodžių ir grasinimų iškviesti policiją. Be to, visada gerai pagalvokite, prieš keldami vėją: vakarėlis ypatinga proga yra vienas dalykas, o nuolatinės šventės, dėl kurių reguliariai neišsimiegate, yra visai kas kita.