Apsipirkinėjimas, viena vertus, yra malonumas, tačiau, kita vertus, tai yra didžiulės išlaidos, todėl krizės metu svarbu laikytis aiškių taisyklių. Negalime sau leisti nenaudingų pirkinių. Turite būti sistemingesni, apdairesni ir, žinoma, prisiminti savo stilių. Taigi, trys svarbiausi dalykai, kuriuos reikia įvertinti prieš apsipirkimą – drabužių spintos analizė, sąrašas ir biudžetas. Jų negalima ignoruoti. Jeigu pašalinsite bent vieną – jūsų laukia arba nepasitenkinimas, kad iššvaistėte savo pinigus arba kažkoks drabužis daugelį metų kabos jūsų spintoje nenešiojamas. Visgi nereikėtų visiškai atsisakyti apsipirkimo. Labai svarbu, kaip žmogus atrodo, kokią informaciją apie save perduoda, ko nori ar nenori, pasirinkdamas tam tikrą stilių. Tiesiog dabar apsipirkime prasmingiau.

 

apsipirkinėjimas

10 patarimų, kaip apsipirkti ir nesigailėti:

 
  • Neleisti sau reguliariai apsipirkti. Apsipirkti reikia reguliariai – bent keturis kartus per metus, t. y. prieš sezono pradžią. Pirkiniai yra sezoniški: vienų drabužių reikia vasarą, kitų – rudenį, žiemą ar pavasarį. Šį procesą galima sutrumpinti  iki dviejų apsipirkimų – rudens – žiemos sezoną ir pavasario – vasaros sezoną. Galima nieko nepirkti, o tiesiog apsižvalgyti. Svarbiausia iš anksto pasiruošti ėjimui į parduotuvę ir viską gerai apgalvoti.
 
  • Atlikti drabužių spintos auditą. Prieš einant apsipirkti reikia alikti vieną labai svarbų dalyką – išanalizuoti savo spintos turinį. Priešingu atveju apsipirkimas gali būti nesėkmingas arba rizikuojate išleisti maksimaliai didelę sumą pirkdami daiktą, kurio jums nė nereikia.
 
  • Sudaryti pirkinių sąrašą. Atlikus auditą, reikia susidaryti sąrašą. Ką svarbu nusipirkti pirmiausia? Nuspręskite, ar geriau nusipirkti kažką iš karščiausių šio sezono tendencijų, ar kažką, kas derėtų prie jau turimo garderobo.
 
  • Planuoti tikslų apsipirkimo biudžetą. Ruošiantis apsipirkti labai svarbu susidaryti biudžetą ir tiksliai žinoti, kiek norite išleisti. Nereikėtų pirkti kažkokio naujo daikto vien dėl to, kad jis gražus. Dažniausiai tokie gražūs daiktai paskui tik ir dulka lentynose.
 
  • Pasirinkti savo apsipirkimo vietą, atsižvelgdami į biudžetą. Net tie, kurie anksčiau apsipirkti važiuodavo į užsienį, atėjus krizei tą darys rečiau ir apsipirks vietinėse parduotuvėse. Verta išsiaiškinti, kokios kainos skirtingose parduotuvėse ir pagal tai rinktis apsipirkimo vietą.
 
  • Neskubėti į išpardavimus. Tai būdas prisipirkti daiktų spontaniškai. Išpardavimų metu perkant neįmanoma visko apskaičiuoti, bet vis tiek rekomenduojama nusistatyti, kiek pinigų galite išleisti tokiems momentiniams troškimams.
 
  • Derinti apsipirkimą internetu su apsipirkimu fizinėse parduotuvėse. Tiek vienas, tiek kitas apsipirkimo būdas turi pliusų ir minusų. Prekybos centrų privalumai yra tie, kad galima išsamiai ištyrinėti prekės ženklo stilių, paliesti ir pasimatuoti daiktą iš karto. Tuos pačius drabužius galite pamatyti ant kitų parduotuvėje esančių žmonių. Didelis minusas yra laikas, kai galite eiti apsipirkti. Paprastai tai yra vakaras ir savaitgalis. O apsipirkimas piko metu nėra pats maloniausias procesas ir dažnai nenaudingas. Internetinėje parduotuvėje galima pirkti bet kuriuo paros metu. Jums nereikia niekur eiti, rengtis, dažytis, galite apsipirkti net, jei šiuo metu nelabai gerai jaučiatės. Tad tai puikus laiko taupymas. Antras privalumas yra tas, kad drabužiai pristatomi tiesiai į namus su galimybe pasimatuoti ir iš karto kurti derinius su turimais spintoje drabužiais. Tačiau pristatymas neretai būna brangus ir ilgas, be to, aplanko nusivylimas, kai netikusią prekę tenka grąžinti.
 
  • Eksperimentuoti su skirtingais prekių ženklais. Mokėjimas teisingai rengtis nereiškia pirkti tik prabangius daiktus. Pavyzdžiui, yra masinė rinka ir prekės ženklai, kurie yra patrauklūs bet kokiam pirkėjui, neatsižvelgiant į jo atlyginimo dydį. Iš jų taip pat galima suformuoti stilingą drabužių spintą.
 
  • Naudoti įdomius aksesuarus. Bet kurį turimą drabužį galima atnaujinti, naudojant skirtingus aksesuarus. Vienokie aksesuarai tą pačią suknelę gali paversti tinkama dalykiškam susitikimui, o kitokie (ryškesni ir ekstravagantiškesni) – tinkama apranga į vakarėlį ar susitikimą su draugais.
 
  • Nepirkti spontaniškų pirkinių. Apsipirkinėjant tabu turėtų būti pirkti kažką spontaniškai. Jeigu šiuo metu reikia taupyti pinigus, tai nereiškia, kad negalima nieko pirkti. Tiesiog prieš ką nors nauja įsigyjant, reikia įjungti smegenis ir išmokti planuoti.