Geriausia gydymo priemonė – ligos prevencija. Pajutus pirmuosius negalavimų simptomus, nebūtina griebtis vaistų. Juos gali pakeisti natūralūs produktai. Pastarieji naudojami šimtmečius, svarbiausia – nesukelia jokio šalutinio poveikio. Šie produktai tinka įvairiems negalavimams gydyti.
夏野菜とビタミン剤

   
  1. Migdolai. Juose gausu skaidulų, baltymų, mononesočiųjų riebalų rūgščių, antioksidantų, vitaminų A, D, C, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, fosforo ir kitų mineralinių medžiagų. Migdolai normalizuoja kraujospūdį ir stiprina širdį. Taip pat gerina virškinimą, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir valo iš žarnyno kenksmingas medžiagas. Dar viena gera žinia – šie riešutai normalizuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda išvengti cukrinio diabeto. Negana to, migdolai stiprina nagus, plaukus ir skaistina odą. Be to, gerina smegenų veiklą ir padeda išvengti Alzheimerio ligos.
  2. Obuoliai itin vertinami dėl juose esančio pektino, kuris mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Šių vaisių žievelėse yra tam tikros rūgšties, kuri padeda formuotis raumenų audiniui ir spartina kalorijų deginimą. Jose taip pat gausu antioksidantų ir polifenolių, mažinančių riziką susirgti gaubtinės žarnos bei plaučių vėžiu. Onkologinių ligų riziką mažina ir šiuose vaisiuose esantis kvercetinas. Jis malšina uždegimus ir aktyviai kovoja su kvėpavimo takų ligomis. Įrodyta, kad nėščios moterys, kurios kasdien valgo obuolius, kur kas rečiau pagimdo astma sergančius vaikus.
  3. Burokėliai. Juose gausu ląstelienos, magnio, kalcio, kalio, fosforo, geležies, jodo, vitaminų C ir B grupės vitaminų. Be to, burokėliai skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina žarnyno veiklą ir saugo kepenis nuo įvairių ligų. Jie taip pat stiprina širdį, kraujotaką ir padeda išvengti aterosklerozės. Sergant pastarąja liga patariama kasdien prieš valgį išgerti 50–70 ml burokėlių sulčių. Jų negalima gerti šviežių, reikia palaikyti kelias valandas, antraip gali sukelti pykinimą ir galvos svaigimą. Negana to, burokėlių sultys normalizuoja kraujospūdį ir mažina mažakraujystės riziką. Ši daržovė itin naudinga moterims, nes padeda išvengti ginekologinių ligų.
  4. Aitriosios paprikos. Inkai ir actekai neabejojo, kad aitriosios paprikos padeda sulieknėti ir išsaugoti aštrų protą. Šiuolaikiniai mokslininkai pateikia daugiau šios daržovės teigiamų savybių. Joje esantis kapsicinas užkerta kelią onkologinėms ir peršalimo ligoms, skatina plaukų augimą, aktyvina kraujotaką, malšina skausmą ir veiksmingai kovoja su įvairiais uždegimais. Aitriosios paprikos ekstraktas puikiai gydo nemigą, padeda įveikti stresą ir atsipalaiduoti. Teigiama, kad ši daržovė veikia kaip afrodiziakas.Aitriosiose paprikose gausu vitamino A, kuris stiprina regą. Reguliarus jų vartojimas padeda normalizuoti cukraus kiekį kraujyje.
  5. Spanguolės labiausiai vertinamos dėl teigiamo poveikio šlapimtakiams. Jos puikiai malšina šlapimo pūslės uždegimą. 10 val. po spanguolių sulčių vartojimo bakterijos negali prisitvirtinti prie šlapimo takų sienelių. Be to, šios daug antioksidantų turinčios uogos saugo nuo dantų akmenų susidarymo. Dėl flavonoidų ir polifenolių gausos spanguolės mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir padeda išvengti širdies bei kraujagyslių ligų, ypač infarkto. Taip pat gerina smegenų veiklą, saugo nuo insulto ir aprūpina organizmą vitaminais C, E, B grupės vitaminais, kaliu, kalciu, magniu, manganu, fosforu, geležimi, variu bei jodu.
  6. Juodasis šokoladas. Kuo šokolade daugiau kakavos, tuo geriau.Joje esantys flavonoidai net tris kartus sumažina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat gerina kraujotaką. Be to, juodasis šokoladas mažina onkologinių ligų riziką, ypač storosios žarnos vėžio. Anot Didžiosios Britanijos mokslininkų, juodasis šokoladas saugo odą nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio, skatina ląstelių atsinaujinimą ir mažina melanomos riziką. Šis saldumynas gali būti naudingas netgi dantims, nes jame apstu kalcio. Taip pat juodajame šokolade yra medžiagų, turinčių antibakterinių savybių ir stiprinančių dantų emalį. Visi žino, kad šokoladas gerina nuotaiką, todėl jis ypač naudingas moterims prieš menstruacijas. Šis saldėsis taip pat veikia kaip afrodiziakas. Tačiau nepaisant visų teigiamų savybių, juo nederėtų piktnaudžiauti.
  7. Imbieras labiausiai vertinamas dėl gebėjimo kovoti su įvairiais uždegimais. Jis puikiai tinka gripui ir peršalimo ligoms gydyti. Taip pat veiksmingai malšina pykinimą ir galvos svaigimą, todėl rekomenduojamas nėščioms moterims. Imbieras gelbsti ir nuo menstruacijų skausmų. Be to, padeda atsikratyti migrenos, malšina skrandžio skausmus ir gerina virškinimą. Šis prieskonis tinka ir turint skrandžio opą. Imbierinė arbata naudinga graužiant rėmeniui. Negana to, šis produktas mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje. Tai padeda išvengti cukrinio diabeto ir širdies ligų. Taip pat šis prieskonis veiksmingai kovoja su grybelinėmis ligomis. Pasak onkologų, imbieras aktyviai kovoja su įvairiomis onkologinėmis ligomis. Be to, slopina neigiamą cheminių vaistų, skirtų vėžiui gydyti, poveikį.

    Fresh honey with honeycomb

  8. Medus. Jame gausu antioksidantų ir flavonoidų, mažinančių riziką susirgti onkologinėmis ir širdies ligomis. Naujausi tyrimai rodo, kad medus naudingas turint skrandžio opą arba sergant gastroenteritu. Anot Vaikato universiteto (Naujoji Zelandija) mokslininkų, šis produktas aktyviai kovoja su grybeliniais susirgimais. JAV tyrėjai teigia, kad medų turėtų pamėgti sportininkai, nes jis didina ištvermę ir suteikia daug jėgų. Šis saldėsis itin naudingas peršalus, nes ne tik malšina gerklės skausmą, bet ir slopina kosulį. Negana to, medus gelbsti ir nuo bronchinės astmos. Senovės indai tikėjo, kad šis produktas itin naudingas vyrams, nes gerina potenciją ir padeda išvengti priešlaikinės ejakuliacijos. Negana to, medų galima naudoti ir išoriškai – tepti ant nudegintų ar pažeistų vietų. Jis malšina skausmą, saugo nuo infekcijų ir greitina gijimą. Medaus kaukės itin naudingos dailiosios lyties atstovėms, nes lygina, minkština odą ir padeda išvengti senėjimo.
  9. Cinamonas normalizuojacukraus kiekį kraujyje. Jis ne tik saugo nuo cukrinio diabeto, bet ir kelia nuotaiką bei suteikia jėgų. Taip pat mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir saugo nuo širdies ligų. Be to, cinamonas veiksmingai malšina įvairius uždegimus, tinka peršalus arba sergant gripu. Šis prieskonis puikiai slopina reumato skausmus. Anot Teksaso universiteto mokslininkų, cinamonas stabdo vėžinių ląstelių dauginimąsi. Jis ypač naudingas moterims, nes malšina menstruacijų skausmus ir netgi gydo nevaisingumą. Reguliarus cinamono vartojimas gelbsti nuo Alzheimerio ir Parkinsono ligų, sklerozės bei kitų neurologinių susirgimų.
  10.  Pomidorai. Juose gausuvitamino C. Be to, pomidorai yra nekaloringi, tačiau tai – ne vieninteliai raudonskruosčių privalumai. Anot Kembridžo universiteto mokslininkų, kuo daugiau pomidorų vartojama, tuo mažesnė rizika susirgti onkologinėmis ligomis, ypač prostatos vėžiu.Dėl to turėtume būti dėkingi juose esančiai medžiagai – likopenui, kuris stiprina širdį ir kraujagysles. Bent du kartus per savaitę valgant pomidorų, rizika susirgti širdies ligomis sumažėja 34 %. Likopenas saugo organizmą nuo žalingo aplinkos ir laisvųjų radikalų poveikio, o odą – nuo ultravioletinių saulės spindulių. Negana to, šioje daržovėje apstu vitamino A, kuris stiprina regėjimą. Pomidorai taip pat naudingi odai, nes didina jos elastingumą. Be to, juose yra kalcio ir vitamino K, kurie stiprina kaulus ir saugo nuo osteoporozės.
 

Įdomu

  • Senovės romėnai jaunavedžius apiberdavo migdolais. Tikėta, kad jie skatina vaisingumą.
  • Daugiausia obuolių užauginama Kinijoje.
  • Daugumoje senovės kultūrų tikėta – jeigu moteris ir vyras paragaus to paties burokėlio, įsimylės vienas kitą.
  • Aitriosios paprikos maistui vartojamos nuo 7 500 m. pr. Kr.
  • Spanguolių tėvynė – Šiaurės Amerika.
  • 450 g šokoladui pagaminti reikia apie 400 kakavos pupelių.
  • Senovėje imbieras naudotas produktams konservuoti.
  • Anksčiau moterys, norėdamos išvengti nėštumo, tepdavosi makštį medumi. Tikėta, kad šis produktas lėtina spermatozoidų judėjimą ir neleidžia pastoti.
  • Cinamonas – vienas seniausių prieskonių, mėgtas dar senovės egiptiečių.
  • 93 % Amerikos daržų auga pomidorai.