Visi turi tokių draugų, kurie kaip žmonės gal ir nuostabūs, bet kurių nebūtų galima pavadinti tikrais bendražygiais. Draugystes, kurios susiformavo brendimo metais, labai sunku nutraukti, net, jei jos nebeatneša džiaugsmo ir susikalbėti su buvusiais geriausiais draugais tampa vis sunkiau. Kuo esame vyresni, tuo mažiau artimų draugų lieka. Dažniausia lieka 2 – 4 tikrai geri draugai. Kuo vyresni tampame, tuo pradedame labiau save gerbti ir išsikeliame aukštesnę kartelę, su kokiais žmonėmis mums reikėtų bendrauti. Toliau pateikiamas sąrašas vadinamųjų draugų. Reikėtų gerai pasvarstyti, ar tikrai verta su tokiais asmeninis tęsti bendravimą.

 

draugai

10 keistų draugų, kuriuose visi turime:

 
  • Draugas, kuris niekada neužduoda klausimų. Jūsų diena buvo gera. O gal bloga. Jums pasisekė darbe arba nusprendėte išeiti iš darbo. Jūs įsimylėjote. Arba prigavote savo mylimąjį, būnant jums neištikimu. Nesvarbu, kad ir kas jums benutiktų, su tokiu draugu neįmanoma pasikalbėti, nes jis nieko neklausinėja. Niekada, jokiomis aplinkybėmis, jis neparodo, kad domisi jūsų gyvenimu.
 
  • Draugas iš bendros kompanijos, kurioje drauge neliksite. Visose draugų kompanijoje visada būna žmonių, kurie grupėje puikiai sutaria, bet niekada nebendrauja akis į akį. Nėra taip, kad jie nemėgtų vienas kito. Tiesiog jie be bendrų draugų neturi nieko bendro. Kai tokie žmonės lieka vieni kambaryje, įsivyrauja nejauki tyla.
 
  • Draugas, kuris visada juokiasi. Šis draugas bijo bendravimo rimtomis temomis, todėl kiekvienas susitikimas su juo tampa nuolatiniu juokingų istorijų pasakojimu. Susitikę su tokiu žmogumi turite visada būti pakilios nuotaikos, visada juokauti, sakyti sarkastiškas replikas, pokštauti.
 
  • Draugas pagal įsipareigojimą. Pagalvokite apie draugą, su kuriuo retai susitinkate. Prieš paskirdami susitikimo laiko, jūs paskambinate jam ir ilgai tariatės dėl laiko, kuris jums abiem būtų patogus. Bet, kai pabundate ryte ir suprantate, kad šį vakarą laukia vakarienė su tuo draugu, visiškai nesijaučiate laimingas. Galbūt jūs netgi nenorite būti šio žmogaus draugu; galbūt jis jus siutina. Greičiausiai jūs net nesuprantate, kad tas žmogus taip pat iš tikrųjų nenori jūsų matyti.
 
  • Draugas, esantis vadinamojoje draugų zonoje. Ši draugystė galėtų vieną dieną virsti laiminga santuoka, jei jūs į savo partnerį arba jūsų partneris į jus žvelgtų su didesniu susidomėjimu negu į tiesiog draugą. Tačiau tokia tikimybė, kad staiga vieno iš jūsų jausmai pasikeis, yra labai mažai arba apskritai jokia. Bet kokiu atveju tai nėra patys sveikiausi santykiai.
 
  • Istorinis draugas. Tai draugas, kurį pažįstate nuo vaikystės. Jūs esate draugai nuo senų laikų, nors iš šalies žiūrint atrodote kaip keista porelė. Dauguma senų draugų patenka į šią kategoriją. Greičiausiai, jeigu šiuo savo gyvenimo metu sutiktumėte tokį asmenį, koks yra jūsų senas draugas, tai jis apskritai niekada netaptų jūsų draugu.
 
  • Draugas, su kuriuo einate skirtingomis kryptimis. Vaikystėje ar studijuojant dauguma žmonių yra panašaus lygio kaip ir jūs. Tačiau, baigus mokslus, žmonės pradeda eiti skirtingais keliais, todėl neretai draugai dingsta ir pasirodo, kad yra visiškai skirtingi žmonės. Visi vyresni nei 30 metų praeina šį etapą. Kažkas galvoja apie tai, kaip jis gyvens, sulaukęs 50-ties, o kažkas visada išlieka lyg 20-ties. Abiem sutarti tampa labai sunku.
 
  • Priešiškai nusiteikęs draugas. Tai nebūtinai toks draugas, kuris džiaugiasi, kai jums kas nors nepavyksta. Ir ne tas, kuris būtinai pavydi jums sėkmės. Bet tas, kuris nuolat skleidžia nuodingas emocijas, nori pakenkti ir pan. Priešiškumas gali kilti net tarp kažkada labai gerų draugų.
 
  • Draugas – žvaigždė socialiniuose tinkluose. Tai draugas, apie kurio gyvenimą žinote viską, bet tik iš jo publikuojamų nuotraukų ir įrašų socialinių tinklų erdvėje. Nė nebūtina su tokiu žmogumi asmeniškai bendrauti, kas nuolatinis jo stebėjimas internete būtų asmeniškai skausmingas.
 
  • Vienpusė draugystė. Kartais draugui jūs esate žemesnėje vietoje negu kiti jo turimi draugai. Kai vienas draugas beveik visada klausosi, o kitas praktiškai visada kalba, tuomet nereikėtų tikėtis geros draugystės. Sveikoje draugystėje turi būti balansas.