Tikriausiai niekam nereikia aiškinti, kad jūsų transporto priemonė turėtų būti naudojama nuvykimui iš taško A į tašką B, o ne kaip daiktų saugojimo sandėlis. Tačiau vis dėlto kartais pasitaiko situacijų, kai automobilyje reikia palikti daiktų. Viskas gerai palikti sunkius pirkinių krepšius, tačiau kai kurių dalykų automobilyje niekada nederėtų palikti tiek dėl savo sveikatos, tiek dėl saugumo. Kokie tie daiktai?

 

10 daiktų, kurių niekada nereikėtų palikti automobilyje:

 

"daiktai"

  • Vaistai. Daugelį vaistų reikia laikyti kambario temperatūroje, tačiau nenaudojamas automobilis retai stovi tokioje vietoje, kur nebūtų nei karšta, nei šalta. Šiluma galbūt ir nepavers vaistų žalingais sveikatai, tačiau jų efektyvumas gali sumažėti. Įdomu, kad vaistų nerekomenduojama laikyti ir vonios kambaryje, kur yra didelė drėgmė ir šiluma.
 
  • Elektronikos prietaisai. Nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai, planšetės, USB atmintinės ir kiti elektronikos prietaisai yra ne tik brangūs, bet ir juose saugoma asmeninė informacija, kurią būtų lengva pavogti ir kurios tikrai nenorėtumėte prarasti. Jeigu šių elektronikos prietaisų neįmanoma pasiimti su savimi ir reikia palikti namie, įsitikinkite, kad juose esanti informacija yra įslaptinta. Vagystės atveju niekas negalės peržiūrėti jūsų dokumentų be specialaus kodo, kuris skirsis nuo slaptažodžio naudojamo prisijungimui prie elektronikos prietaiso. Tai geriausias šiandien žinomas būdas, kaip apsaugoti asmeninius duomenis nuo nutekėjimo.
 
  • Apsauginės priemonės nuo saulės. Skamba ironiškai, bet veikliosios apsauginių priemonių nuo saulės medžiagos, karštyje pradeda irti. Palikus karštą dieną automobilyje šias priemones, jų efektyvumas gali sumažėti. Be to, dėl karščio buteliukas gali sprogti ir viską aptaškyti lipnia, karšta mase.
 
  • Vandens buteliai. Įvairūs tyrimai skelbia, kad bisfenolis-A (BPA), ftalatai ir kiti chemikalai, aptinkami plastikiniuose vandens ar kitų gėrimų buteliuose, gali sukelti vėžį ir širdies ligas. Jeigu plastikinis butelis paliekamas karštyje ir tiesioginiuose saulės spinduliuose ilgesniam laikui, tie pavojingi chemikalai gali patekti į vandenį ar kitą gėrimą. Be to, jeigu toks butelis ilgai guli nenaudojamas šiltoje vietoje, jame gali pradėti daugintis mikroorganizmai. Vandens butelį geriau pasiimti su savimi, ypač karštą dieną, kai ir taip padidėja organizmo dehidratacijos rizika.
 
  • Rankinė. Rankinė ar piniginė, palikta matomoje automobilio salono vietoje, tampa vagis viliojančiu masalu, net jei automobilio durelės užrakintos ir iš rankinės išimti visi vertingi daiktai. Ji traukia dėmesį ir vagišiai pasiryžę padaryti viską, kad ją nučiuptų.
 
  • Akiniai. Kai vairuojate galite drąsiai laikyti akinius korekcijai ar nuo saulės specialiame dėkle automobilyje, tačiau prieš išlipant iš transporto priemonės, juos reikėtų pasiimti su savimi. Karštis gali deformuoti plastikinius rėmelius, o metaliniai rėmeliai gali per daug įkaisti ir vis tiek negalėsite jų užsidėti. Palikti akinius ant prietaisų skydelio – dar blogesnė mintis, nes priekinis stiklas gali pritraukti saulės šviesą kaip padidinamasis stiklas.
 
  • Svarbūs dokumentai. Jeigu turite asmeninių dokumentų, kuriuos planuojate išsiųsti paštu arba sunaikinti, tai tą padarykite kaip įmanoma greičiau. Jei per ilgai paliksite automobilyje dokumentus (mokyklos nuorašai, mokesčių formos ir t. t.), kol tvarkysite kitus reikalus, informacija bus nesaugi ir prieinama vagišiams, kurie gali įsilaužti į automobilį. Dokumentus reikėtų laikyti saugioje vietoje, todėl visi su dokumentų tvarkymu susiję reikalai turėtų tapti jūsų prioritetu.
 
  • Pasas arba asmens tapatybės kortelė. Niekada nepalikite asmens tapatybės dokumentų automobilyje, net jei atrodo, kad jie yra per dideli nešiotis su savimi. Sukčiams nesunku pavogti tapatybę, pasinaudojus kito žmogaus tapatybės dokumentu arba vairavimo teisėmis. Asmeniniai žmogaus duomenys yra didelė vertybė, todėl su dokumentais reikia elgtis atsakingai. Automobilyje juk nepaliktumėte juvelyrinių dirbinių, tad kodėl paliekate tapatybės dokumentus?
 
  • Vynas ir maisto produktai. Alkoholinių gėrimų nerekomenduojama visą dieną vežiotis automobilyje. Dėl per didelio karščio gali pasikeisti skonis, bet to gali išsiplėsti skystis, todėl jis pradės sunktis aplink kamštį ir net jį šiek tiek išstumti, o tai gali pabloginti vyno kokybę. Maisto produktai ilgai palikti be priežiūros automobilyje, gali pagesti ir tapti nesaugūs vartoti.
 
  • Daiktai, kurie gali išsilydyti nuo karščio. Įsitikinkite, kad automobilio salone nepaliekate daiktų, kurie nuo karščio gali išsilydyti, ištirpti ir deformuotis. Atsiminkite, kad net jei pastatėte automobilį pavėsyje, po tam tikro laiko, pavėsio vieta gali pasikeisti ir jis stovės saulėkaitoje.