Dažniausiai puiki sveikata atsispindi nepriekaištingoje išvaizdoje. Pokyčiai odoje įspėja apie kur kas rimtesnius pokyčius, vykstančius organizme. Žinoma, kartais tie pokyčiai yra natūralus odos senėjimo procesas arba įgimtos odos ligos simptomai. Be to, kartais odos būklė gali pasikeisti dėl aplinkos sąlygų ar netinkamų priemonių.

 

Kai kuriems diabetas palieka antspaudą ant odos. Patamsėjusios, suragėjusios ir niežtinčios dėmelės kaklo, pažastų, kirkšnių odoje gali įspėti apie šią pavojingą ligą. Ne visiems sergantiems diabetu pasireiškia tokie odos pokyčiai.

 

Giliomis raukšlėmis išvagotas veidas ir kaklo sritis įspėja apie sumažėjusį kaulų tankį. Kaulai gali tapti labai trapūs, padidėja kaulų lūžių tikimybė. Dažniausiai kaulų tankis pasikeičia moterims po menopauzės. Šiuo gyvenimo laikotarpiu moterų organizme sumažėja hormonų estrogenų koncentracija. Trūkstant šių hormonų nebepasigamina kolageno, cheminės medžiagos, dėl kurios oda būna sveika, o kaulai stiprūs.

 

Šiurkšti, pleiskanojanti oda neretai įspėja apie skydliaukės sutrikimus. Esant per daug arba per mažai aktyviai skydliaukei pirmiausia išsausėja žastų, kojų, galvos ir plaštakų oda.

 

Papilkėjusi ir išsausėjusi oda – ne tik nemigos ir nuovargio požymis. Dažniausiai tai reiškia, kad organizmui trūksta riebiųjų omega 3 riebiųjų rūgščių. Pastarosios rūgštys taip pat neleidžia odai išsausėti, todėl ji tampa švytinti ir sveika.

 

Odoje atsispindi tiek vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumas, fizinio aktyvumo stoka, nerimas, įtampa, baimė, kitos psichologinės problemos, tiek tokios sunkios ligos kaip diabetas ir osteoporozė.