Neįtikėtina, kad kiekvienas naujas pasaulio gyventojas gimsta turėdamas dvasinių galių, kurias, laikui bėgant, pamiršta. Net ir tuomet jos veikia. Tačiau dvasiniai gebėjimai, kuriais apdovanoti visi žmonės, būtų stipresni, jei šiomis dovanomis būtų naudojamasi sąmoningai.

 

galios

Klausytis vidinio išminties balso

 

Žmogaus protas dažniausiai mėgina nutildyti kažką norintį pasakyti vidinį balsą. Intuicija – tai vienas iš žmogaus pojūčių, todėl nereikėtų jo ignoruoti. Kai reikia priimti svarbų sprendimą, verta įsiklausyti į savo kūno pojūčius, ypač pilvo srityje. Jei vidinis atsakymas teigiamas, paprastai jaučiamas atsipalaidavimas, o jei neigiamas – įtampa. Vidinio balso atsakymą galima palyginti su tuo, ką sako protas ir tada imtis tolesnių veiksmų. Vadovaujantis visais kūno pojūčiais, klaidų tikimybė praktiškai išnyksta.

 

Naudoti fizinį balsą

 

Įtampa kakle ir gerklėje neretai trukdo kalbėti garsiai su pasitikėjimu. Todėl kiekvieną dieną reikėtų skirti šiek tiek laiko balso pratimams (padainuoti, garsiai nusijuokti, kvėpuoti garsiai įkvepiant ir iškvepiant orą). Tai padės pašalinti įtampą ir geriau jaustis.

 

Pabūti tyloje

 

Kai sunku rasti teisingiausią sprendimo būdą, kai kurie išvyksta į gamtą, kur atsakymai į svarbiausius gyvenimo klausimus, regis, ateina patys. Bent kartą per savaitę reikėtų pabūti ramioje aplinkoje, kuri padeda atsikratyti emocinio nerimo ir padeda iš naujo atrasti gyvenimo džiaugsmą.

 

Giliai kvėpuoti

 

Gilus kvėpavimas gerina ne tik kvėpavimo takų, bet ir virškinimo ir nervų sistemos veiklą. Sąmoningas kvėpavimas mažina įtampą ir nerimą, padeda atsipalaiduoti. Įvairiais reikalais užsiėmęs žmogus dažnai pamiršta minutėlę sustoti ir giliai pakvėpuoti. Gali užtekti vos trijų gilių įkvėpimų ir išvėpimu per vieną pertrauką. Tokias kvėpavimo pertraukas daryti taip dažnai, kaip tik įmanoma.

 

Sukoncentruoti žvilgsnį

 

Net tada, kai žmonės stovi ar sėdi ramiai, jų žvilgsnis klajoja. Tai reiškia, kad ir jų protas kažkur klajoja. Tačiau ne tik kūnui reikia ramybės, bet ir akims bei protui. Susikoncentruoti ir dvasiškai sustiprėti gali padėti paprastas pratimas, kai minutę žiūrima tiesiai į vieną objektą. Tai vadinama žvilgsnio joga.

 

Būti bendruomeniškiems

 

Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad tobulėti ir augti reikia vienatvėje. Dažnai galima išgirsti sakant: „turiu pats vienas tai išspręsti“. Tačiau kiti žmonės taip pat padeda augti kaip asmenybei. Kiekvienas asmuo savo gyvenimo kelyje sutinka daugybę žmonių, kurie gali padėti, patarti. Todėl reikia branginti draugystes ir stengtis jas išsaugoti.

 

Būti kartu su tais, kuriems to reikia

 

Tai taip pat draugystė, bet šiuo atveju ne ieškoma naudos sau, o suteikiama pagalba, paguoda ir parama kitam žmogui. Dažniausiai pakanka išklausyti kitą, pabūti kartu. Toks buvimas veikia kaip eliksyras sielai.

 

Padėti kitam

 

Kiekvieną dieną galima rasti valandą ar dvi, kurią galima skirti savanoriškam darbui. Galima pasiūlyti savo paslaugas jaunimo linijoje, senelių namuose, gyvūnų prieglaudoje, padėti paruošti pamokas kaimynų vaikams ar pamokyti kitų dalykų tuos, kurie to nemoka.

 

Eksperimentuoti

   

Išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią galimybę išbandyti, ką nors naujo ir naudingo. Nebijoti keisti savo gyvenimo.

 

Būti laimingiems

 

T. y. turėti pasisekimą. Pavyzdžiui, užsirašyti 5 dalykus, kuriuos patinka daryti ir sąrašą pakabinti matomoje vietoje namuose. Užsiėmimas mėgstama veikla suteikia džiaugsmo ir energijos, stiprina pasitikėjimą savimi.

 

Jausti skausmą

   

Emocinis ir fizinis jausmas skatina būti empatiškiems sau ir kitiems. Kūno skausmas tarsi sako: „aš noriu tavo dėmesio“. Žmonės, išmokę gyventi su savo skausmu, sugeba užmegzti tvirtesnius ir reikšmingesnius santykius.

 

Turėti humoro jausmą

 

Juokas gali nuspalvinti net ir juodžiausią dieną. Ar gi tai – ne stebuklas?

 

Gyventi savo gyvenimą

 

Kiekvienais metais žmogus tampa išmintingesnis, įgauna daugiau patirties apie pasaulį ir jame gyvenančius žmones.

 

Gebėti keisti savo likimą

 

Kiekvienas asmuo – savo gyvenimo filmo scenaristas ir gali keisti savo likimo vingius taip, kaip nori.

 

Būti kūrybingiems

 

Kiek daug dalykų pasaulyje nebūtų padaryta, jei žmonės neturėtų šios savybės!