Koronos pandemijos pradžioje buvo laikai, kai spekuliantai kaukes pardavinėjo po penkis eurus ir labai lobo. Pasirodo, kad turtus spekuliantams krovė ir valdžia. Viešųjų pirkimų duomenys rodo, kad Vyriausybės kanceliarija balandžio 1–ąją dieną, kai kaukių pirkti jau buvo parduotuvėse ir degalinėse, įsigijo 3 tūkst. vienetų trisluoksnių vienkartinių kaukių, už vieną kaukę vyriausybė mokėdama  1 eurą 21 centą. Tuo metu prekybos centre viena tokia kaukė kainavo vos šešiasdešimt centų.

 

kk2 pora

Paklaustas, ar čia nėra pinigų švaistymas, premjeras Saulius Skvernelis atkirto: „Alternatyva paprasčiausiai likti be kaukių. O sąlygas diktuoja rinka. Jeigu rinkoje nėra, tai, deja, tenka pirkti už tą kainą, kuri yra pasiūloma“, – LNK laidoje KK2 kalbės S. Skvernelis.

 

Kaukių kainos pribloškė žurnalistą Andrių Tapiną. „Nesuprantu, kodėl jie tą turėjo daryti. Mes tuo metu jau turėjom lietuviškų, Roberto Kalinkino pasiūtų kaukių, kurios atitinka visas specifikacijas ir jų savikaina mums buvo 22 euro centai. Iš Kinijos, atrodo, balandžio 5–ąją ar 6–ąją atvažiavo kaukių krovinys, už kurias mes mokėjome 0,39 euro, tris kartus pigiau. Čia jau tikrai yra permokėta“, – sakys A. Tapinas.

 

Verslininkė Daina Bosas visą karantiną organizuoja pagalbą medikams. Bet kad mokėtų 1 eurą 21 centą už vienkartinę kaukę, pasak Dainos, tokių kainų nebuvo net per kaukių deficitą.

 

„Tiek mano, tiek bet kurios kitos įmonės tikslas yra nupirkti kuo pigiau tą daiktą, o ne kuo brangiau. Tokį darbuotoją realiai atleistum iš darbo, taip? Bet pas mus valstybinėse įstaigose viską visada perka brangiau“, – piktinosi D. Bosas.

 

Už labai dosnią kainą Vyriausybė prisipirko ir dezinfekcinio skysčio. Už keturių litrų bakelį valdžia mokėjo 29 eurus, o „Vilniaus degtinės“ parduotuvėje tokios pačios talpos bakelius visi pirko po 20 eurų. Čia dar nieko. Štai Alytaus savivaldybė pirko FFP2 respiratorius. Už vieną mokėjo 14 eurų 50 centų!

 

Visas kaukių, respiratorių ir dezinfekcinio skysčio pirkimų detektyvas ir valdžios paaiškinimai – LNK televizijos laidos KK2 reportaže šį pirmadienio vakarą, 19.30 val.