Sveikas maistas – tai ne tik naudingosios medžiagos jame, bet ir tikėjimas, kad tas maistas gali būti naudingas. Šiandien sveikai maitintis ne tik madinga, bet ir labai naudinga dėl geresnės savijautos ir nuotaikos. Tačiau šiais laikais negalima būti tikriems, ar prekybos centruose ir turguose tikrai galima įsigyti kokybiškos produkcijos… Nebent jos užsiauginanti patys! Užsiauginti daržovių ir žalumynų galima ir ant virtuvės palangės net rudenį ir žiemą.

 

zoleles

Daržovės ir žalumynai, kurias galima užsiauginti ant palangės rudenį ir žiemą:

 
  • Svogūnų laiškai. Labai svarbu, kad žalumynų mityboje nepritrūktų visus metus. Todėl jeigu nusprendėte auginti žalumynus ant virtuvės palangės ir dvejojate, nuo ko pradėti – rinkitės svogūną! Svogūnuose gausu naudingų sveikatai medžiagų, skaidulų. Dėl turtingos ir unikalios sudėties svogūnų laiškai stiprina imuninę sistemą, stiprina kraujagysles, padeda nuo peršalimo. Todėl net šaltuoju metu rekomenduojama dėti žiupsnelį smulkintų svogūnų laiškų į sriubas, salotas ir kitus patiekalus. Norint užsiauginti svogūnų laiškų, viskas, ko reikia – tai įstatyti svogūną į stiklainiuką, kuriame yra šiek tiek vandens. Laikyti rekomenduojama ant palangės.
 
  • Imbieras. Šaltuoju metų laiku imbieras yra puikus natūralus vaistas nuo peršalimo ir gripo. Jo rekomenduojama dėti į arbatą kartu su citrinos skiltelėmis. Norint užsiauginti imbierą namie ir nepirkti parduotuvėje, reikia tiesiog gabalėlį šviežios ir lygios imbiero šaknies pamirkyti vandenyje porą dienų, kad prasikals daigeliai ir tada sodinti į vazoną ar dėžę su žemėmis, kad išaugtų daigeliai. Atkreipti dėmesį, kad imbierui patinka drėgmė, ryški šviesa ir šiluma.
 
  • Česnakas. Česnakai rudenį ir žiemą yra nepakeičiamas maisto produktas, padedantis apsisaugoti nuo ligų ir panaikinantis poreikį vartoti cheminius vaistus iš vaistinių. Iš tikrųjų česnakuose yra cheminės medžiagos – alicino, kuris tiesiogiai blokuoja virusų ir bakterijų patekimą į organizmą. Taip pat česnakai labai stiprina imuninę sistemą, mažina cholesterolio lygį kraujyje, tai yra puiki dezinfekuojanti priemonė, nes turi antibakterinį poveikį. Auginti česnaką namie labai paprasta: paimti vieną ar dvi skilteles su šaknelėmis ir įbesti į žemę. Po to augalą padėti šiltoje, saulėtoje vietoje. Netrukus pasirodys pirmieji daigai.
 
  • Salotos. Namie ant palangės galima užsiauginti ir salotų. Derlius, nors ir trumpas, bet gausus. Be to, salotoms nereikia ypatingai atidžios priežiūros. Viskas, ko reikia, tai žemė kambariniams augalams sodinti, šviesi vieta ir vanduo drėkinimui. Be to, namie auginti salotas taip paprasta, kad žemę galima suberti ne į specialius vazonus, o į namuose turimas pakuotes.
 
  • Prieskoninės žolelės. Žiemą labai trūksta žalumos. Norint, kad jos netruktų, rekomenduojama ant virtuvės palangių laikyti vazonėlius su žaliuojančiais prieskoniais: petražolėmis, krapais, bazilikais, čiobreliais, rozmarinais, mėtais, kmynais, melisomis. Šie žalumynai ne tik naudingi, bet ir atrodo labai dekoratyviai, jau nekalbant apie tai, kad maloniai kvepia, gali papildyti rudens ir žiemos mitybą naudingomis maistinėmis medžiagomis (vitaminais ir mineralais) ir net pakeisti įprastus kambarinius augalus. Taigi, darželio ant palangės nauda, didžiulė. Svarbu atsiminti, kad prieš sėjant sėklas reikia išmirkyti, kol pradeda leisti daigus ir neperlaistyti.
 

Įdomu

 
  • Nusprendus namie užsiauginti aitrių prieskonių, reikia apsišarvuoti kantrybe, nes jie dygsta ir bręsta labai ilgai. Norint pagreitinti augimą, galima pabandyti naudoti papildomą apšvietimą.