Ypatinga vaivorykštės reikšmė
2020-08-26 08:18Vaivorykštę po lietaus išvysti visada smagu, o ar kada nors pagalvojote, kad – tai ne tik nuostabiai gražus gamtos reiškinys, kurį sukuria saulė ir lietaus lašeliai, bet ir likimo ar šiaip geras ženklas? Nuo seniausių laikų tikėta, kad vaivorykštė pasirodo neveltui ir turi ypatingą reikšmę.
Geriausiai žinoma vaivorykštės reikšmė
Visi, kas skaitė Bibliją žino pasakojimą apie Nojų ir didįjį tvaną. Po keturiasdešimt dienų nuolatinio lietaus pasaulis patvino. Išsigelbėjo tik Nojus, jo šeima ir gyvūnų poros, kurios sutilpo į Nojaus pastatytą laivą. Kai Žemė išdžiūvo, jie galėjo palikti Nojaus laivą – Arką. Pirmas dalykas, kurį jie išvydo buvo vaivorykštė danguje. Biblijoje rašoma, kad Dievas pažadėjo Nojui niekada daugiau nepatvenkti Žemės ir sukūrė vaivorykštę kaip savo pažado simbolį žmonėms.
Naujos pradžios ir pokyčiai
Kai kurie žmonės tiki, kad vaivorykštės žymi naują pradžią. Ji gali numatyti netikėtą likimo posūkį arba veikti kaip kelrodė žvaigždė tiems, kurie išgyvena sunkią krizę. Vaivorykštė dažnai interpretuojama kaip ypatingas ženklas, kad reikia pakeisti kryptį ir pradėti nuo šiol eiti nauju gyvenimo keliu. Vaivorykštės pasirodymas danguje žmones neretai padrąsina, paguodžia, galbūt net atsiunčia kažkokius žmones, kurie vėliau taps jų dvasiniais vadovais. Be abejo, viskas priklauso nuo paties žmogaus tikėjimo laipsnio.
Ženklas keistis
Kai kuriems žmonėms, jaučiantiems, kad atėjo laikas keistis, bet nesiryžtantiems to padaryti, vaivorykštės pasirodymas danguje gali būti tas lemiamas ženklas, nuo kurio jie pradės pirmuosius žingsnius link didžiųjų pokyčių. Dangų nutvieskianti įvairiaspalvė Laumės juosta suteikia jiems vilties, kad viskas esą įmanoma.
Vaivorykštė pasirodanti pakylant kūnui
Budistai remiasi Budos mokymu, kad žmogaus kūnas, pasiekęs aukščiausią dvasinės raidos laipsnį, pakyla. Tam reikia padidinti kūno dažnį iki šviesos kūno dažnio lygio, kuris tada bus aktyvuojamas ir pavirs į vaivorykštinį kūną. Žmogaus kūnas virsta į vaivorykštinį kūną, kai, grįždamas pas Dievą arba, jeigu norite, visos gyvybės visatoje šaltinį, transformuojasi. Nemirtingas vaivorykštinis kūnas leidžia individui įgyti bet kokią formą ir pasirodyti bet kokiu pavidalu, kokiu geidžia asmuo. Tikima, kad šią dvasinės evoliucijos fazę buvo pasiekęs Buda ir Jėzus. Vienuoliai pasakojo, kad matė jų vaivorykštinius kūnus kelias dienas prieš jiems paliekant mūsų Žemę.
Vilties ir padrąsinimo ženklas
Daugybėje pasaulio kultūrų vaivorykštė suvokiama kaip vilties ženklas, atsiųstas iš aukčiau. Kai kurie vaivoryštes interpretuoja kaip angelų ženklus ir supranta jas taip: jie nėra palikti vieni savo sunkiame gyvenimo kelyje. Vaivorykštė atsiranda, kai žmogui reikia bent krislo vilties, tikėjimo ar padrąsinimo veikti.
Dvigubos ar net trigubos vaivorykštės
Tokių išvystama gana retai, bet tikima, kad jos reiškia dvigubą ar net trigubą sėkmę. Kai kurie mano, kad apatinė vaivorykštė simbolizuoja žemiškąjį, o viršutinė – dangiškąjį gyvenimą ir juos sujungiančias nematomas gijas.