Lapkričio 16 – kulminacinė XXII Tarptautinio akordeono festivalio data. Tądien įvyks šventinis koncertas, kuriame gros ryškiausi įvairių kartų Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos akordeono specialybės absolventai, ir tarptautinė konferencija, kurioje pranešimus skaitys festivalio atlikėjai bei meistriškumo kursų mokytojai. Šie renginiai nemokami, kaip, beje, ir dauguma šiųmečio festivalio koncertų. Bet apie viską – iš pradžių.

 

46473260_2178789538818655_7350526108342681600_o

 

1959 metais tuometinėje konservatorijoje ambicingi ir entuziastingi muzikai įsteigė akordeono specialybę, siekdami, kad populiarus instrumentas grotų ne tik liaudišką bei pramoginę, bet ir akademinę, koncertinę muziką. Per 60 metų pasikeitė daug kas – ir akordeono konstrukcija, ir repertuaras, ir net, galima teigti, socialinis statusas. Visus šiuos pokyčius žymūs pedagogai ir atlikėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos bei Suomijos aptars konferencijoje „Profesionalaus akordeono įvaizdžio formavimasis istorinėje perspektyvoje. Dabarties galimybės ir ateities iššūkiai“. Tai neeilinė proga vienu metu išgirsti ne tik grojančius, bet ir kalbančius, diskutuojančius akordeono meno grandus – suomį M. Vayrineną, rusą A. Dmitrijevą, prancūzę M.A. Joerger, lietuvių profesorius E. Gabnį, R. Sviackevičių ir dabartinį akordeono katedros vedėją Raimondą Sviackevičių, taip pat ir jaunąją kartą. Dar daugiau – visa tai, kas aptariama konferencijoje, gyvais pavyzdžiais nuskambės gala koncerte LMTA Didžiojoje salėje 18 valandą. Išgirsime, ko gero, visus žanrus, kuriuos atlieka akordeonas – klasikos transkripcijas, populiarios muzikos aranžuotes, šiuolaikinius akademinius opusus solo ir ansambliams, džiazą, tango, retro, elektroniką… Tai bus tikras atlikėjų hitparadas – dalyvaus ryškiausi šių dienų lietuvių akordeonistai ir ansambliai – LMTA absolventai: Raimondas Sviackevičius, Tadas Motiečius, Agnė Dūkštaitė, Andrius Balachovičius, Romas Morkūnas (projektas „Solo-orchestra), Jonas Stonkus, „4TANGO“, „Nostalgija“, akordeonų duetai, trio ir kvintetas. Šie muzikantai yra galingo proveržio, kurį išgyveno akordeono menas pastaraisiais dešimtmečiais, liudininkai ir dalyviai, ir kiekvienas jų savaip demonstruoja sceninę meistrystę bei patirtį. Tad koncerte išvysime lietuviškosios akordeono scenos įvairovę ir pasimėgausime nemirtingų kūrinių skambesiu. Būkime tikri, kad kiekvieno atlikėjo pasirodyme skambės jo repertuaro perlai!

 

A4_Akordeono festivalis_RGB (2)

 

Lapkričio 16 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija I rūmai, adresas Gedimino pr. 42, Vilnius

 

Koncertas nemokamas!

 

Festivalio rengėjai linki malonių įspūdžių šiame ir kituose festivalio renginiuose ir primena, kad dauguma jų nemokami, o bilietus galima įsigyti koncerto vietoje arba per www.kakava.lt  bilietų sistemą.

 

Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt