Žmogaus charakterį išduoda įvairiausios smulkmenos. Kartais net sunku patikėti, kiek daug asmeninės informacijos paskleidžiama net nespėjus praverti lūpų. Po padidinamuoju stiklu atsiduria kiekviena smulkmena. Ypač atidžiai stebimi potencialūs partneriai. Įdomu, kada vyrai dovanoja pliušinius meškiukus, kada – deimantus arba buitinius prietaisus?

 

"dovanos"

Tam, kad būtų laiminga, moteris turi žinoti, kaip priimti dovanas. Dažnai moterys, gavusios dovaną, jaučiasi nejaukiai, lyg būtų nevertos. Tačiau laisvai ir džiaugsmingai priimti dovanas galima išmokti. Dovanojančiam asmeniui taip pat smagiau, kai ilgai rinkta dovana pradžiugina. Kiekvienai dailiosios lyties atstovei reikėtų išmokti gauti dovanas ir jomis mėgautis!

 

Daugelis žmonių (ne tik moterų) gavę dovaną, norėtų jos atsisakyti, išvengti ir pradėti prieštarauti. Tačiau mokėjimas priimti dovanas padarytų gyvenimą gražesnį ir laimingesnį. Be to, pradžiugintų tą, kuris stengėsi ir rinko dovaną.

 

Galima įsivaizduoti, kiek daug laiko sugaištama, renkant dovaną brangiam žmogui. Ieškoma tokios dovanos, kuri nebūtinai būtų labai brangi, bet nudžiugintų ir priverstų nusišypsoti. Galų gale ta dovana įteikiama tam asmeniui, pasakomas sveikinimas, padėka, meilės prisipažinimas. Kokias emocijas norėtųsi išvysti žmogaus, kuriam teikiama dovana, veide? Nuostabą? Džiaugsmą? Laimę? Dėkingumą? Nesunku įsivaizduoti žmogų, išpakuojantį blizgantį dovanų popierių, kaip iš džiaugsmo nušvinta jo akys. Kaip tuomet jaučiasi dovanotojas? Jis patenkintas kalba apie tai, kad mylimoji(-asis) buvo vertas tokios dovanos, kad ji (jis) to nusipelnė ir pan. Jo akys taip pat švyti iš džiaugsmo.

 

Galima įsivaizduoti ir priešingą situaciją. Žmogus atplėšia popierių, pamato dovaną ir nuostabą jo veide pakeičia susimąstymas: „Nereikėjo taip išlaidauti…“. Dažniausiai žmonės būtent taip reaguoja, gavę dovaną iš draugų, kolegų, gerbėjų, mylimųjų. Taip sakydama moteris tarsi skleidžia negatyvią energiją ir parodo, kad ji nėra verta brangių dovanų. Tada vyras susimąsto ir iš tiesų pradeda taupyti pinigus ir daugiau nebedovanoja brangių dovanų. Jis pradeda rinkti praktiškas ir naudingas dovanas. Ypatingomis progomis žmona nuo vyro gauna keptuvę arba kitą buities prietaisą, o ne žiedą su deimantu, mielą, minkštą žaislą ar kelialapį dviese prie jūros.

 

Dovanų rinkimas ir įteikimas – tai tarsi komplimentai, meilės, simpatijos prisipažinimas, kuriam nereikia žodžių. Nepaisant to, labai dažnai dovanos priimamos ne su džiaugsmu, o jaučiantis nesmagiai ir įsitempus. Dėlto gavę dovaną žmonės neretai sako: nereikėjo, nesitikėjau, nebuvo būtina ir t. t. Jie turi daug vidinių baimių (būti įskaudinti, pažeminti, nuvilti) ir tai neleidžia jiems mėgautis artimųjų meile, švelnumu ir dosnumu.

 

Nesąmoningai jausdami baimę net į artimiausių žmonių dovanas reaguojame itin santūriai: sumišę ištariame „dėkui“. Bijodami nusivylimo žmonės pradeda mėgti tik dovanoti patys, bet ne priimti dovanas.

 

Vyrams dovanos suteikia galimybę išreikšti savo jausmus. Ne paslaptis, kad daugelis vyrų nelabai mėgsta kalbėti apie savo jausmus, todėl meilę, susižavėjimą ir pagarbą jiems padeda išreikšti brangios dovanos, o moteris labiau domina ne dovanos kaina, bet prasmė.

 

Los Andželo (JAV) psichologas Sethas Meyeris mano, kad geriausia yra tokia dovana, kuri išrenkama, galvojant apie kitą. „Kuo sveikesni ir laimingesni santykiai, tuo mažiau rūpi, kad dovanos būtų labai brangios. Perkant dovanas svarbu, kad jos atitiktų žmogaus pomėgius ir aistras“, – aiškino psichologas.

 

Ideali dovana turėtų būti tokia, kuri priverstų susimąstyti ir parodytų, kad dovanotojas supranta bei rūpinasi tuo, kuriam tą dovaną įteikia. Truputėlis romantikos dar niekam nepakenkė.

 

Ne visada geriausia išeitis dovanoti daiktus. Kartais vertingesnė dovana yra nauja patirtis, pavyzdžiui bilietas į kelionę, koncertą ar sporto renginį. Bendri įspūdžiai labiau suartina, padeda geriau pažinti partnerį. Svarbiausia dovaną rinkti nesavanaudiškai. Jei tai renginys ar kelionė, tai jie turėtų atitikti to žmogaus, kuriam dovanojama, asmeninį skonį. Dažnai daroma ši klaida: dovanojama tai, kas patiktų patiems ir net nesusimąstoma, kad kitas žmogus galbūt turi kiek kitokių svajonių. Todėl nereikėtų stebėtis, jei gavęs tokią dovaną, partneris sureaguos gana šaltai.

 

Rankų darbo dovanos atmintyje išlieka ilgiausiai. Nuotraukų albumas su užfiksuotomis gražiausiomis akimirkomis, mėgstamiausių dainų kompaktinis diskas, suvenyrinis buteliukas su smėliu iš pirmųjų atostogų kartu prie jūros ar net tas pat mielas, pliušinis meškiukas, laimėtas miesto šventės loterijoje per pirmąjį pasimatymą – daug nekainuojančios, bet gilią prasmę turinčios dovanos. Jei kišenėje švilpia vėjai, nereikia įklimpti į skolas, nes juk nuostabiausi dalykai dažnai nebūna materialiai vertingi.