Dauguma galvoja, kad magija – ne itin pelningas pomėgis. Tačiau iliuzionistai Siegfriedas ir Roy įrodė, kad ji gali sukrauti didžiulius turtus. Vyrai į savo pasirodymus netgi įtraukė plėšriuosius gyvūnus!

 

739px-Siegfried_&_Roy_by_Carol_M._Highsmith

Tikri vardai: Siegfried Fischbacher ir Roy Horn

Gimimo datos ir vietos: Siegfriedas gimė 1939 m. birželio 13 d., Rozenheime (Vokietija), Roy –1944 m., spalio 3 d., Nordenhame (Vokietija)

 

Netikėta pažintis

 

Roy nuo mažens mylėjo gyvūnus. Tėvai, matydami sūnaus aistrą, jam nuolat leisdavo lankytis zoologijos soduose ir auginti šunį, kurį dresiravo bei labai mylėjo. Laikui bėgant Roy tapo zoologijos sodo darbuotoju, vėliau dresuotoju. Siekdamas karjeros pradėjo dirbti kruiziniame laive. Ten ir sutiko Siegfriedą, atliekantį magijos triukus. Jiedu iškart susidraugavo ir tapo neišskiriamu duetu.

 

Drauge pradėjo dirbti 1959 m. Vokietijos kruiziniame laive. Brėmeno miesto teatro savininkė, išvydusi jų pasirodymus, pasiūlė padirbėti jos naktiniame klube. Taip Europoje prasidėjo šių iliuzionistų karjera. Jų triukai tapo tokie pelningi, kad duetui buvo pasiūlyta surengti šou Paryžiuje, vėliau Las Vegase. Ten 1972 m. ir 1990 m. laimėjo geriausius pasirodymus. Tuomet persikėlė į vieną geriausių Las Vegaso viešbučių ir kazino „Mirage“. Pirmas dueto pasirodymas atsiėjo 35 mln. JAV dolerių – tokios pinigų sumos reikėjo scenai sukurti, šimtams gyvūnų, ugnimi besispjaudančiam drakonui robotui ir kitiems elementams.

 

Pavojingas triukas

 

Siegfriedas ir Roy išgarsėjo po pasirodymų su baltaisiais liūtais bei tigrais. Jie atliko sėkmingus pasirodymus iki vieno lemtingo įvykio. 2003 m. penktadienio vakarą per pasirodymą „Mirage“ Roy su baltuoju tigru scenoje praleido apie 45 minutes. 7 m. tigrui tai buvo pirmas pasirodymas. Netrukus gyvūnas pradėjo blaškytis ir puolė R. Horną. 273 kg tigras triukui įpusėjus griebė dresuotojui už rankos. Šiam bandant nubaidyti žvėrį ir suduodant mikrofonu per snukį, tigras griebė vyrui už kaklo ir nusitempė į užkulisius. Tačiau magas stengėsi likti ramus, kad žvėris neužpultų dar ką nors. Užkulisiuose darbininkai su gesintuvais nubaidė tigrą, ir R. Hornas buvo nuvežtas į ligoninę bei skubiai operuotas.

 

Iki nelaimingo įvykio duetas surengė per 5000 pasirodymų. Triukai su baltaisiais tigrais ir liūtais buvo išties įspūdingi. Vyrai iki gyvos galvos buvo pasirašę sutartį su „Mirage“ viešbučiu. Ten turėjo atlikti po 8 pasirodymus per savaitę, tačiau po tokio kraupaus incidento triukai buvo atšaukti neribotam laikui. Siegfriedas galėjo ir toliau darbuotis vienas, tačiau atsisakė tai daryti, nes esą taip apgaudinėtų ne tik save, Roy, bet ir publiką. Iliuzionistas teigė, kad jiedu – neišskiriamas duetas. Nors Roy būklė buvo sunki, tačiau jis nekaltino žvėries, anaiptol, atsisakė jį užmigdyti. R. Hornas greitai sveiko, ir jau 2004 m. duetas toliau tęsė savo veiklą.

 

Magą užpuolęs tigras nudvėsė sulaukęs 17 metų. Jis dar 10 m. pasirodydavo ant scenos. Roy netekęs žvėries teigė, kad pasaulis prarado vieną nuostabiausių Dievo kūrinių, o jis – geriausią draugą.

 

Turtus atnešusi šlovė

 

Siegfriedas ir Roy – vieni žymiausių televizijos magų bei turtingiausių iliuzionistų. Jų pelnas siekia net 120 mln. JAV dolerių. Teigiama, kad tokius pinigus duetas uždirbo iš įspūdingų pasirodymų su gyvūnais bei moterimis, garso, šviesų efektų ir t. t.

   

Magams buvo įteiktas ir „World Award“ apdovanojimas. Baigę karjerą vyrai priglaudė visus jų pasirodymuose dalyvavusius gyvūnus. Jiems buvo įrengtos specialios patalpos ir sodai, netgi rengti gimtadieniai bei ekskursijos.

 

Draugystės saitai

 

Magai puikiai sutarė ne tik kildami karjeros laiptais, bet ir jai pasibaigus. Jie visada buvo artimi. Po nelaimingo atsitikimo su tigru Siegfriedas stengėsi padėti kolegai kuo greičiau atsigauti, beveik visą laiką leido su Roy ligoninėje, vėliau reabilitacijos centruose. Netgi sulaukę garbaus amžiaus vyrai ir toliau palaiko artimus ryšius. Galima teigti, kad jiedu nuo jaunystės yra geriausi bičiuliai, ir tai žavi aplinkinius.

 

Meilė vyrams?

 

Iliuzionistai niekada neslėpė, kad yra homoseksualai. Juos siejo itin romantiški santykiai. Žymūs ir turtingi vyrai laiką leido ne gražių moterų apsuptyje, o kartu bei su kitais stipriosios lyties atstovais. Jiedu puikiai sutarė, tačiau niekada nemaišė darbo ir romantiškų ryšių. Iš pradžių magai gyveno kartu, vėliau apsigyveno atskirai, teigdami, kad taip pavyksta siekti didesnių karjeros aukštumų.

 

Tai, kad vyrai yra homoseksualai, paaiškėjo Roy patekus į ligoninę. Ten priekabiavo prie jį slaugiusių vyrų. R. Hornas netgi buvo paduotas į teismą dėl to, kad vienam slaugytojui griebė už tarpkojo, kitam lietė genitalijas, trečią aistringai pabučiavo į lūpas. Visi nukentėjusieji teigė turintys normalias šeimas. Nepaisant nemalonių įvykių ir apkalbų, Siegfriedas ir Roy iki šiol yra visuomet pasitempę ir dailiai apsirengę. Jie traukia ne tik vyrų, bet ir moterų dėmesį, bet šios jo niekada nesulaukė…

 

Įdomu

 
  • Magų zoologijos sode rengiami jogos užsiėmimai su delfinais.
  • Baltojo tigro aptvaras parduodama už beveik 3 mln. JAV dolerių. Jame įrengti 5 miegamieji, 5 baseinai ir viskas specialiai pritaikyta šiam gyvūnui.
  • Po tigro išpuolio Roy negalėjo judinti kairės kūno pusės, tačiau dešinė sustiprėjo.
  • Prie dueto pasirodymų prisidėjo dar 250 žmonių: dresuotojų, prižiūrėtojų, valytojų ir kitų darbuotojų.
  • Šie iliuzionistai išpopuliarino Las Vegasą. Šiame mieste pradėti rengti aukščiausio lygio magijos pasirodymai.