Buvęs premjeras Andrius Kubilius tikina, kad pensijos Lietuvoje turėtų siekti tūkstantį eurų. Dabartinė valdžia esą tyčiojasi iš senjorų prieš rinkimus jiems pensijas padidindama vos 8 eurais.

 

RASA TAPINIENE
,,Sumažintas pensijas buvo galima grąžinti iš karto. Valstybė turėjo galimybę pasiskolinti ir tai padaryti, tačiau buvo delsiama. Matyt, kad iki rinkimų būtų galima rodyti meilę pensininkams”, – ,,Info TV” laidoje ,,Diagnozė: valdžia“ sekmadienį 19:30 va. pareikš buvęs premjeras A. Kubilius.

 

Pasak buvusio ministro pirmininko, pensijas per krizę neišvengiamai reikėjo mažinti, nors tai ir buvo politinė savižudybė.

 

,,Kubilius yra kaltas, ir nieko aš šita tema daugiau veikiausiai negaliu pasakyti”, – liūdnai šyptels A. Kubilius.  Ir čia pat pareikš, kad socialinio draudimo lėšas išeikvojo nepamatuotai pensijas prieš krizę siūliusi didinti Vilija Blinkevičiūtė.

Buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė V. Blinkevičiūtė sako, kad konservatorių valdžia nuėjo lengviausiu keliu.

 

,,Norėčiau paklausti visų pensininkų, ar dėl to, kad didėjant kainoms ir atlyginiams buvo pakeltos pensijos, buvo padarytas nusikaltimas? [...] Žinau, kad A. Kubilius mane myli, bet mums visiems reiktų žvelgti į ateitį, o ne narstyti praeitį”, – A. Kubiliui atkirs Vilija Blinkevičiūtė.

 

Ar įmanoma Lietuvoje išgyventi iš nė 200 eurų nesiekiančios pensijos? Kas labiausiai nuskriaudė senjorus?

 

,,Tokias nesąmones galite kalbėti vaikų darželyje. Pensininkai dar iki krizės badavo, o jūs juos pasmerkėte”, – tiesiai buvusiam premjerui drėbs Pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Grasilda Makarevičieinė.

 

Pasak senjorų atstovės, nors ji pati gauna solidžią pensija, pas ją ateina žmonės su ašaromis akyse ir nešini krūva receptų vaistų, kurių negali įpirkti.

 

,,Kas man belieka. Esu kaltas, per išpažintį galiu nuoširdžiai pasakyti tik bažnyčioje”, – tikins A. Kubilius. Ekspremjeras sako ir šiandien nesigailintis savo sprendimo mažinti pensijas.

Kodėl buvęs premjeras tikisi, kad kai jis pats išeis į pensiją, socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vadovaus V. Blinkevičiūtė? Ar pensininkė, padavusi Lietuvą į Žmogaus teisių teismą dėl per menkos pensijos, pasieks savo?  Kiek savo pensijai turime atsidėti kiekvienas iš mūsų?

 

Laida ,,Diagnozė: valdžia” su Rasa Tapiniene – sekmadienį 19:30 per ,,Info TV”.