Kosmetologai pataria: jeigu norite džiaugtis jaunatviška, sveikai švytinčia ir švelnia oda, kartą ar du per savaitę privalu naudoti veido kaukę. Kokių būna ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

 

Lakštinės – mėgstantiems paprastumąPortrait,Of,A,Attractive,Young,Woman,Getting,Beauty,Skin,Mask

 

Specialistų rekomenduojamos tiems, kas nemėgsta ilgai ruoštis ir kaupti kosmetikos indelių lentynose, vertina paprastumą. Puikiai tinka kelionėse. Lakštines kaukes lengva naudoti, be to, suteikia momentinį efektą. Pagamintos bioceliuliozės, medvilnės ar kito audinio pagrindu, gausiai sudrėkintu veikliosiomis medžiagomis. Reikia tik tokią kaukę išpakuoti, užsidėti ant veido kuo glaudžiau ją prispaudžiant prie odos ir palaikyti nurodytą laiką, t. y. 15–30 min. Paskui veidą nuplauti arba įmasažuoti likučius. Lakštinių kaukių yra įvairių, pritaikytų skirtingiems odos tipams ir skirtingoms odos problemoms spręsti: maitinamosios, intensyviai drėkinamosios, mažinančios raudonį, jautrumą, skaistinamosios, stangrinamosios ir kt. Modernios lakštinės kaukės vertinamos ir kosmetologų. Šie tikina, kad tai vienas geriausių odos priežiūros produktų, skirtų naudoti namuose. Visgi yra ir trūkumas – daugelio lakštinių kaukių sudėtyje esantis alkoholis sausina odą.

 

Kreminės – gilesniam poveikiui

 

Šio tipo veido kaukes galima vadinti klasika. Jos užtepamos ant odos, paliekamos nurodytam laikui suveikti, tada nuplaunamos. Su tokiomis daugiau darbo, procesas trunka ilgiau, bet poveikis stipresnis. Be to, kreminės veido kaukės tinka jautriai odai, nes lengva kontroliuoti norimą užtepti kaukės kiekį, galima susikurti lengvesnio poveikio efektą. Tepamosios kaukės pasižymi įvairiausiomis savybėmis, bet įprastai išsiskiria intensyviu maitinimu, drėkinimu ir minkštinimu. Jose mažiau konservantų ir beveik nėra odą sausinančių komponentų.

 

Naktinės – tobulam rytui

 

Naktinių kaukių yra įvairaus pavidalo, bet populiariausios – kreminės arba gelinės. Sukurtos taip, kad būtų galima ilgam palikti ant odos. Jų poveikis lėtesnis, tačiau intensyvesnis, paliekantis ilgalaikį efektą. Pasižymi itin stipriu drėkinimu, giluminiu maitinimu, regeneruoja, atjaunina odą. Tinka tiems, kurių odai reikia didesnės pagalbos, taip pat kai kitą dieną laukia ypatinga proga ir norisi, kad oda atrodytų nepriekaištingai. Tiesa, pastaruoju atveju nepatartina naudoti iki tol nebandytų produktų, nežinia, kaip oda sureaguos. Antraip svarbi diena gali būti sugadinta dėl nepageidaujamų odos reakcijų. Prieš gulantis miegoti reikėtų leisti tokiai kaukei susigerti bent 10–15 min., kitaip kosmetika išteps patalynę.

 

Molio – giliam valymui

 

Molio pagrindu pagamintos veido kaukės naudojamos jau tūkstančius metų. Jos vertinamos dėl odą valančių ir detoksikuojančių savybių. Tinka papilkėjusiai, švytėjimą praradusiai, į inkštirus bei spuogus linkusiai odai. Molio kaukės atkemša poras, slopina uždegimus, sugeria riebalų perteklių ir mažina jų išsiskyrimą. Oda tampa švari, lygi, švelni it šilkas. Dažniausiai molio kaukės naudojamos riebiai ir mišriai odai. Konkretus poveikis priklauso nuo molio, kurio pagrindu pagaminta kaukė. Pavyzdžiui, pilkasis molis turi drėkinamųjų savybių, baltasis stangrina, žydrasis gerina mikrocirkuliaciją.

 

Gelinės – universalus pasirinkimas

 

Šio tipo kaukės pritaikomos kone kiekvieno odai, todėl yra vienos universaliausių. Gali būti papildytos įvairiais ingredientais, nuo kurių priklauso galutinis efektas. Visgi gelinės kaukės pasižymi raminamosiomis, vėsinamosiomis savybėmis. Sudėtyje dažnai galima aptikti alavijų, agurkų ekstraktų. Norint dar stipresnio gaivinančio efekto, prieš naudojimą kaukę palaikyti šaldytuve. Gelbsti pavargusią, streso paveiktą, sudirgusią odą. Beje, gelinės kaukės gali būti dviejų tipų: nuplaunamos vandeniu arba nulupamos. Šios turi valomąjį efektą, bet netinka jautriai, pažeistai odai, nes nuplėšiant kaukę ji gali dar labiau sudirgti.

 

Burbulinės – deguonies terapija

 

Inovatyvus produktas, aprūpinantis odą deguonimi. Užtepta kaukė pradeda putoti, formuojasi burbuliukai, jaučiamas lengvas malonus dilgčiojimas. Taip atliekamas giluminis odos valymas, veikliosios medžiagos skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius. Todėl burbulinės kaukės turi stiprų efektą, po jų oda tampa švelnesnė, minkštesnė, elastingesnė. Šio tipo kaukės skatina mikrocirkuliaciją, todėl gerėja ir ląstelių regeneracija, dėl ko oda lėčiau sensta, tampa atsparesnė žalingam aplinkos poveikiui.

 

Termokaukės – SPA namuose

 

Dažniausiai būna miltelių pavidalo, kuriuos reikia sumaišyti su vandeniu arba specialiu tirpalu. Gautu košės konsistencijos mišiniu padengiama oda, prieš tai ją patepus riebiu kremu ar padengus kita kauke. Tepti nedelsiant, nes termokaukė greitai kietėja. Kietėdama ji visą šilumą sulaiko odoje, todėl išsiplečia kapiliarai, greitėja kraujo apykaita. Taip skatinama odos detoksikacija, geriau įsigeria po ja naudoto produkto (kremo ar kitos kaukės) veiklieji komponentai, jie tarsi užrakinami odoje. Termokaukės turi stangrinamųjų, pakeliamųjų, raukšles mažinančių savybių, todėl rekomenduojamos siekiant atnaujinti, sustiprinti odą. Visgi prieš pradedant naudoti pravartu pasitarti su kosmetologu, kuris įvertins, ar nėra paraudimų ir kraujagyslių išryškėjimo.

 

Alginatinės – natūraliam grožiui

 

Gaminamos jūrų dumblių pagrindu ir papildomos kitais veikliaisiais komponentais, pavyzdžiui, moliu, vitaminais, mikroelementais, antioksidantais, augaliniais aliejais ir kt. Įprastai tokiose kaukėse nėra konservantų, dažiklių, sintetinių kvapiklių. Tai hipoalerginis produktas, tinkantis visų tipų odai. Pasižymi raminamuoju, uždegimus slopinančiu poveikiu. Po jų oda lieka švelni, lygi, atgauna sveiką švytėjimą, atkuriama drėgmės pusiausvyra. Alginatinės kaukės stimuliuoja kraujotaką ir limfos tekėjimą, todėl jų poveikis ilgalaikis, skatinantis odos regeneraciją, detoksikaciją, lėtina senėjimą. Rekomenduojamos po estetinių medicininių procedūrų, pavyzdžiui, cheminio odos šveitimo, mezoterapijos. Beje, šio tipo kaukės padeda įsisavinti kitus komponentus, todėl su jomis dažnai kartu naudojami serumai.

 

Naminės kaukės

 

Kaukes galima pasigaminti iš natūralių ingredientų. Dalijamės keletu receptų, tinkančių skirtingiems odos tipams.

 

Sausai odai

 
  •  Avokadas
  •  Šlakelis alyvuogių aliejaus
 

Gaminimas ir naudojimas. Avokado minkštimą sutrinti iki tyrės. Aliejų šiek tiek pašildyti virš garų ir supilti į avokado masę. Gerai išmaišyti ir dar šiltą tepti ant veido. Po 15 min. nuskalauti šiltu vandeniu.

 

Nauda. Papildo odą vitaminais, mikroelementais ir antioksidantais, saugančiais nuo žalingo aplinkos poveikio. Oda tampa švelni, glotni, minkšta.

 

Normaliai odai

 
  •  2 abrikosai
  •  Šaukštelis migdolų aliejaus
 

Gaminimas ir naudojimas. Abrikosų minkštimą sutrinti iki vienalytės masės, supilti migdolų aliejų ir gerai išmaišyti. Kaukę laikyti 15 min. ir nuplauti kambario temperatūros vandeniu.

 

Nauda. Oda tampa minkšta ir švelni it šilkas. Puikiai atkuria žvarbaus vėjo pažeistus plotus, drėkina ir maitina. Be to, abrikosai skruostams suteikia žavų rusvą atspalvį, o migdolų aliejaus aromatas veikia raminamai, atpalaiduoja.

 

Riebiai odai

 
  •  Kiaušinio baltymas
  •  Keli lašai arbatmedžių aliejaus
 

Gaminimas ir naudojimas. Į baltymą įlašinti arbatmedžių aliejaus. Masę kruopščiai išplakti ir gautu mišiniu sutepti veidą. Po 1–1,5 val. nuplauti vėsiu vandeniu.

 

Nauda. Panaikina riebalų perteklių, sunaikina mikrobus, slopina uždegimus ir sukuria natūralų barjerą, neleidžiantį atšiauriam šaltymečio orui pažeisti odos.

 

Autorius Jūratė Survilė