Kodėl nesiseka meilėje? Kodėl vienos moterys greitai sukuria šeimas, o kitos blaškosi nuo vienų santykių prie kitų? Ar nuo veido bruožų gali priklausyti, kiek truks romantiniai santykiai? Remiantis neseniai atlikto tyrimo duomenimis, toks ryšys yra labai realus.

 

Vieno britų psichologijos žurnalo tyrime dalyvavo šimtai vyrų. Jie žiūrėjo skirtingų moterų nuotraukas ir turėjo nuspręsti, kurias moteris rinktųsi rimtiems santykiams, o kurias – trumpalaikiams. Tyrėjams buvo įdomu išsiaiškinti, kokias asociacijas kelia moteriškesnių bruožų moterys (smulkesnis žandikaulis, putlesni skruostai, didelės akys ir putlios lūpos) ir vyriškesnių, griežtesnių bruožų moterys.

 

Suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad vyrams moteriškesnių bruožų moterys atrodo labiau tinkamos trumpam meilės nuotykiui, o griežtesnių bruožų – ilgalaikei draugystei. Be to, paaiškėjo, kad itin gerai save vertinantys vyrai dažniau renkasi griežtesnių veido bruožų moteris.

 

Ar tai iš tikrųjų tiesa lieka tik spėlioti. Kita vertus, su tinkamomis makiažo priemonėmis galima sukurti tiek švelnesnį, tiek griežtesnį veido kontūrą. Kokį įvaizdį pasirinkti – kiekvienos moters reikalas, nelygu, ko ji siekia…