Vanduo nuplauna liūdesį ir ligas
2023-06-27 09:33Vanduo, kaip ir deguonis, – gyvybės šaltinis. Jis reikalingas visiems gyvybiniams procesams, nes žmogaus organizmas didžiąja dalimi sudarytas būtent iš vandens. Visgi mokslininkai sako, kad apie vandens poveikį kūnui ir sielai žinome dar ne viską. Taip pat retas nesuvokia, kokiu galingu įrankiu vanduo gali tapti palaikant sveikatą ir gydant ligas.
Kokį vartoti kasdien?
Dauguma kasdien išgeriamo vandens pasisavinama po visą kūną išsidėsčiusių ląstelių ir jos sudedamųjų dalių (organėlių, biologinių polimerų) paviršiaus. Taip yra todėl, kad šios organizmo dalelės funkcionuoti gali tik tuomet, kai yra padengtos vandens plėvele. Paprasčiau tariant, organizmo ląstelės gyvos išlieka ir savo funkcijas atlikti gali tik dėl vandens. Būtent dėl šios priežasties būtina nuolat papildyti organizmo vandens atsargas, t. y. kasdien išgerti ne tik rekomenduojamą vandens kiekį, bet ir rinktis organizmui tinkamiausią jo formą. Iš tiesų vanduo sudarytas iš dviejų vandenilio ir vienos deguonies molekulių. Visgi beveik visada šiame gyvybę teikiančiame skystyje yra tam tikrų priemaišų. O jos organizmui gali būti itin naudingos. Taip pat mokslininkai tikina, kad žmogui tinkamiausias toks vanduo, kurio struktūra artimiausia žmogaus ląstelių skysčių struktūrai. Toks vanduo labiausiai atitinka ląstelių skysčio molekulės skersmenį, jis lengvai praeina per ląstelių membraną. Dėl to visos cheminės reakcijos organizme vyksta sklandžiai ir greitai, aktyvuojama druskų apykaita. Be to, toks vanduo turi būti tinkamos rūgščių ir šarmų pusiausvyros (pH), tad geriau atitinka organizmo vidinės terpės parametrus. Štai vandens tipai ir jų savybės:
- Šaltinio. Natūraliai išeinantys į žemės paviršių požeminiai ir gruntiniai vandenys. Šaltinio vanduo mažai skiriasi nuo kokybiškai įrengto šulinio vandens. Kildamas į paviršių šis vanduo praeina natūralaus filtro sluoksnius (smėlio, molio). Jį organizmas pasisavina lengvai. Tokiame vandenyje esama reikalingų elementų. Deja, visada egzistuoja rizika, kad šaltinio ar šulinio vanduo gali būti užterštas nitratais ar kitais teršalais. Tad prieš vartojant rekomenduojama ištirti sudėtį.
- Mineralinis. Geriamasis vanduo su natūraliai jo sudėtyje esančiais mikroelementais ir mineralinėmis druskomis. Toks vanduo susiformuoja 2 ir daugiau kilometrų gylyje. Kartais pakyla į paviršių natūraliai, dažniau jam išgauti įrengiami gręžiniai. Kiekvieno mineralinio šaltinio vanduo ypatingas savo sudėtimi ir pastoviu elementų kiekiu. Mineralinis vanduo puikus todėl, kad jame yra mikroelementų – druskų. Kaip žinia, tik druskų pagalba vanduo patenka į audinius. Atsižvelgiant į sudėtį, mineralinis vanduo gali turėti įvairių gydomųjų savybių: gerinti virškinimą ir medžiagų apykaitą, gydyti virškinimo trakto ligas, papildyti organizmą mineralinėmis druskomis ir mikroelementais. Mineralinį vandenį galima gerti periodiškai, profilaktiškai. Naudingiausia vartoti po 1–1,5 stiklinės per dieną.
- Ledo tirpsmo. Toks vanduo gaunamas tirpinant ledą arba sniegą. Tyrimais nustatyta, kad tirpsmo vanduo savo struktūra artimas žmogaus organizmo ląstelių skysčio struktūrai. Be to, šiame vandenyje nėra vadinamojo sunkiojo vandens (kai vandens molekulėje vietoj vandenilio yra jo izotopas – deiteris). Didelės gaiviuosius gėrimus gaminančios kompanijos specialia įranga atskiria ledynų vandenį ir ištirpdę specialiuose įrenginiuose supila į buteliukus. Toks natūralaus ledo tirpsmo vanduo yra vienas brangiausių pasaulyje. Tačiau iš tiesų tirpsmo vandens galima pasigaminti ir namuose. Reikia tik stikliniame inde užšaldyti vandens iš šaltinio ar net čiaupo. Vėliau jį pamažu atšildyti kambario temperatūroje. Tik svarbu pašalinti tirpstančio vandens paviršiuje susidariusį pirmąjį ižą. Likusį vandenį dar kartą užšaldyti, o antrą kartą atitirpinus gerti tiek, kiek norisi. Nors nėra tvirtų mokslinių įrodymų, kad ledo tirpsmo vanduo yra naudingas organizmui, tačiau manoma, kad toks vanduo tinka lėtiniams ligoniams, taip pat kamuojamiems depresijos ar galvos skausmų. Mat jis greičiau nei bet kurios kitos rūšies vanduo papildo organizmo atsargas.
- Šarminis. Jame šarminių mineralų (magnio, kalcio, kalio, natrio ir kt.) koncentracija didesnė. Šarminiai mineralai iš organizmo šalina šlakus, o deguonis mažina onkologinių ir kitų ligų riziką, nes vėžinės ląstelės nemėgsta deguonies prisodrintos aplinkos. Daugeliui gerai žinomas šarminis vanduo nuo įprasto (pH – 7,5) skiriasi dar ir tuo, kad jo pH rodiklis siekia 8–9. Šarmų prisotintas vanduo tinka, kai žmogus vartoja daug cukraus, o jo organizmas rūgštėja, tad greičiau sensta ir padidėja lėtinių uždegimų rizika. Šarminis vanduo pirmiausia skirtas optimaliai rūgščių bei šarmų pusiausvyrai organizme palaikyti. Juk geros sveikatos ir ilgaamžiškumo sąlyga ir yra optimali rūgščių bei šarmų pusiausvyra. Taip pat toks vanduo – natūralus antioksidantas, nes tiesiogiai įsisavinamas, su juo gaunama daugiau deguonies.
- Sidabrinis. Turi sidabro jonų, kurių koncentracija matuojama miligramais litre. Sidabrinio vandens baktericidinės, gydomosios savybės žinomos nuo senų laikų: naikina mikrobus ir bakterijas. Todėl juo gydomos įvairios infekcinės ligos, uždegimai. Tačiau vartoti jo per daug ir per dažnai nerekomenduojama, nes sidabras gali kauptis organizme. Iis derėtų dozuoti šaukšteliais ir vartoti ne ilgiau kaip 1–2 savaites.
- Distiliuotas. Gryniausias, nes jame nėra jokių priedų ir priemaišų. Jį itin vertino sveikatos adeptas Polis Bregas dėl to, kad jame nėra druskų. Tačiau jį gerti nerekomenduojama, mat šis vanduo negyvas.
Yra ir kitokio vandens – šungitinio, auksinio, koralinio, varinio, titnaginio ir kt. Visgi gerti kasdien, jeigu nesiekiama gydomojo poveikio, geriausia šaltinio ar ledo tirpsmo vandenį. Beje, vandens natūralia ir organizmui naudinga forma yra vaisiuose ir daržovėse. Tad vasarą skysčių atsargas naudinga papildyti valgant kuo daugiau vaisių, daržovių, uogų ir žalumynų.
Vandens stiklinė – vos prabudus
Apie vandens kokybę bei ypatingą jo gydančią galią daug žinių sukaupę japonai, indai ir kinai. Būtent iš Rytų atkeliavo vadinamasis ankstaus ryto vandens gydymas – vidinė hidroterapija. Teigiama, kad geriant vandenį vos tik pabudus tuščiu skrandžiu išvaloma vidinė organizmo sistema. Ypač svarbu tai, kad vanduo išvalo storąją žarną, kuri padeda organizmui įsisavinti naudingąsias maistines medžiagas. Tokiu būdu skatinama kraujo gamyba. Šis atnaujina ir stiprina organizmą ar net gali išgydyti esančius negalavimus. Japonų medikų teigimu, vanduo – puikus vaistas nuo artrito, epilepsijos, bronchito, meningito, viduriavimo, gerklės skausmo ir kitų ligų. Tyrimai rodo, kad vandens terapija gali gydyti be jokių pagalbinių medikamentų. Sakoma, kad vidurių užkietėjimas praeina per vieną dieną, hipertenzija – per mėnesį. Tačiau toks efektas pasiekiamas tik tuomet, kai vanduo geriamas tinkamai. Vos tik pabudus ryte reikėtų lėtai išgerti apie 1,5 l vandens. Tai gana didelis kiekis, tad reikia duoti sau laiko ir iš pradžių išgerti po pusę stiklinės, po savaitės išgerti visą stiklinę ir galiausiai pasiekti rekomenduotiną kiekį. Valandą prieš ir po vandens gėrimo nieko nevalgyti ir negerti. Vakarais negalima vartoti alkoholinių gėrimų, tačiau rekomenduojama išgerti puodelį saldintos žolelių arbatos. Cukrus ir didelis vandens kiekis ryto valandomis padeda iš organizmo pažalinti parazitus.
Viena iš kelių vandens stiklinių rytais gali būti pagardinta citrina ir natūraliu medumi. Toks kokteilis naudingas širdžiai ir padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Meduje yra flavanoidų ir antioksidantų, saugančių širdį ir kraujagysles. Jei kamuoja peršalimo ligos, rytą derėtų pradėti geriant šiltą vandenį. Jis tirpdo gleives ir padeda jas pašalinti iš kvėpavimo takų. Be to, gali sumažinti gerklės skausmą ir nosies užsikišimą. Šilto vandens stiklinė tuščiame skrandyje šiek tiek padidina kūno temperatūrą, tad organizmui tampa lengviau kovoti su ligos sukėlėjais. Beje, Indijoje nuo seniausių laikų moterims, kurias kankina menstruacinių skausmai, rekomenduojama negerti nieko šalto. Tad šiomis dienomis iš tiesų pravartu vartoti tik šiltą vandenį. Mat jis padeda kraujagyslėms prasiplėsti, todėl slopsta spazmai ir gimda lengviau apsivalo nuo išvešėjusios gleivinės. Šiltas vanduo greičiau nei šaltas padeda iš organizmo pašalinti šlakus, tad puikiai tinka valyti organizmą. Rytų medicinos atstovai valgant rekomenduoja gerti šiltą vandenį be jokių priedų, nes šiluma padeda greičiau skaidyti riebalus. Tik svarbu prisiminti, kad vanduo turi būti drungnas, mat užvirinus vandenį suyra jame esančios žmogui naudingos druskos ir mineralai.
Išorinė hidroterapija
Vanduo organizmą palankiai veikia ne tik tada, kai yra geriamas, bet ir kai kūnas juo prausiamas arba jame mankštinamasi. Išorinė hidroterapija – visuotinai pripažinta reabilitacijos metodika. Taip pat gydomosios procedūros gali būti skiriamos esant ne tik kūno, bet ir psichikos problemoms. Viena populiariausių išorinės hidroterapijos metodikų – gydomasis dušas. Jis gali būti šaltas, šiltas ar karštas. Taikant šią procedūrą svarbi ne tik vandens temperatūra, bet ir srovės stiprumas. Atsižvelgiant į norimą poveikį, gydomasis dušas gali būti cirkuliarinis (tinka sergant neuroze, jaučiant nuovargį, per menopauzę, turint antsvorio, kankinant nemigai), Šarko (stipria srove masažuojamas visas kūnas, tinka esant per mažam kraujospūdžiui, nuovargiui, vidurių užkietėjimui, sąnarių artrozei), kontrastinis (stipriai stimuliuoja organizmą, nes naudojamas dviejų skirtingų temperatūrų vandens srovių derinys, o tai grūdina kūną, spartina medžiagų apykaitą, didina darbingumą). Sveikatai palankios įvairios vonios. Gydomųjų vonių poveikį galima suskirstyti į šiluminį, mechaninį ir cheminį. Šiluminis gydomųjų vonių poveikis organizmui – kraujotakai gerinti. Gerėjant jai, geriau deguonimi aprūpinami tiek sveiki, tiek pažeisti audiniai, dėl to greičiau vyksta medžiagų apykaita ir metabolizmo produktų pašalinimas iš organizmo. Be to, šiluma atpalaiduoja raumenis, mąžta skausmas. Gydomųjų vonių vandens temperatūra gali skirtis. Pagal temperatūrą, vonios skirstomos į šaltas – mažiau nei 20 ºC, vėsias – 20–34 ºC, indiferentines – 35–37 ºC, šiltas – 38–39 ºC ir karštas – 40 ºC ir daugiau. Karštos vonios rekomenduojamos tik visiškai sveikiems žmonėms.
Terapinę vonią galima pasidaryti ir namuose. Jeigu rytais kamuoja mieguistumas, derėtų pasiruošti vonią su eteriniu rozmarinų aliejumi. Reikia kelis lašus aliejaus užlašinti ant poros šaukštų druskos ir supilti mišinį į 37–38 ºC vonią. 10–15 min. joje pagulėjus kūnas ir protas pražvalės. Vakarais lengviau užmigti padės vonia su levandų aliejumi ar apynių nuoviru. Susirgus peršalimo ligomis naudinga vonia su liepžiedžių nuoviru. Populiariausia naminė vonia – su druska. Ji tinka, kai po aktyvios veiklos vargina raumenų ar sąnarių skausmai. Į vonią suberti apie 1 kg druskos. Bendram nuovargiui ar peršalimui įveikti tiks pušų vonia. Ji ne tik tonizuoja, bet ir gydo. Beržų pumpurų ir lapų vonia tinka spuoguotai odai gydyti.
Vonioje negalima gulėti ilgiau kaip 20 min. Užsibuvus ilgiau, gali pasijusti silpnumas. Namuose palanku lepintis vonelių teikiama nauda. Su įvairiais priedais ruošiamos šalto ar karšto arba kontrastingo vandens vonelės padeda suminkštinti kojų ir rankų odą. Kontrastingo vandens vonelės rekomenduojamos, jei šąla kojos. Rankų odą palepinti galima į šiltą vandenį įbėrus žiupsnį sodos. Tačiau jei nagai minkšti, geriau įlašinti aliejaus arba įberti druskos. Mat soda gali dar labiau suminkštinti keratino plokšteles.
Ką apie vandenį sako ezoterikai?
Vanduo – gyvybės šaltinis ir simbolis. Tai derlingiausias elementas bei kūrimo pagrindas. Ezoterikai tikina, kad vanduo geba perduoti informaciją, įsiminti žodžius ir mintis, tarsi įjungti sveikimo mechanizmą žmogaus organizme. Jis valo ne tik nuo fizinio, materialaus purvo, bet ir nuo energetinių nešvarumų. Jeigu reikia išvalyti daiktą nuo energetinio purvo, jį tris paras laikyti vandenyje, kas parą vandenį pakeičiant. Nuo žmogaus negatyvų energinį poveikį nuimti padeda kontrastinis dušas. Galima išsimaudyti vonioje. Gulint joje derėtų įsivaizduoti, kad visas energetinis purvas nuo kūno suteka į vandenį. Jeigu prisisapnavo košmaras, rankas palaikyti po tekančiu vandeniu ir prisiminti sapną. Vanduo turi savybę nunešti ne tik blogą sapną, todėl nerekomenduojama dainuoti vonioje. Vanduo nuneša visas nuotaikas ir būsenas, tad ir laimės pojūtį. Senovėje niekada nedainuodavo linksmų, dvasingų dainų virš upės. Upei raudodavo. Išvardindavo visus skausmus, kuriuos vanduo geranoriškai pasiimdavo ir išlaisvindavo žmogų. Veikiamas energetinių visatos srautų, ypatingos galios vanduo įgauna tris kartus per metus. Sausio 19-osios, vasario15-osios, ir birželio 24-osios naktimis kelias valandas visas Žemės vanduo tampa stebuklingas. Manoma, kad toks vanduo gali išgydyti net sunkiausias ligas. Stebuklingomis savybėmis vanduo šiais laikotarpiais pasižymi apie 7 valandas. Tad ezoterikai rekomenduoja šiomis ypatingomis naktimis maudytis atviruose vandens telkiniuose, namuose atlikti apsivalymo ritualus. Energetiškai aktyvus vanduo teigiamai veikia savijautą, įsikrauna visi energetiniai centrai, pagerėja psichoemocinė būsena. Ezoterikų manymu, panašūs energiniai virsmai (tik silpnesni) įvyksta kas 27 paras. Tad gydomąsias maudynes galima atlikti kas mėnesį. Beje, ypatingu laikomas ir lietaus vanduo. Lietumi nuprausus veidą, sušlapus sprandą, juosmenį, širdies sritį ir rankas, bus nuplautas negatyvas, galima pasveikti. Tiesa, jo poveikis priklauso nuo paros laiko:
Nuo 6 iki 7 val. maudynės lietuje pritraukia sėkmę darbe, padeda sugalvoti pozityvių idėjų.
Nuo 7 iki 8 val. – slopina galvos skausmus, nuplauna naktinių košmarų pasekmes.
Nuo 8 iki 9 val. – pagyvina sielą, padeda susikaupti.
Nuo 9 iki 10 val. – mažina liūdesį, nostalgiją, gena šalin ydingas mintis, kvailus poelgius.
Nuo 10 iki 11 val. – suteikia energijos širdžiai, pažadina kūrybinį pradą, skatina aktyviai veikti.
Nuo 11 iki 12 val. – padeda nugalėti stresą ir fobijas, harmonizuoja sielą ir kūną.
Nuo 12 iki 13 val. – apsaugo nuo bet kokio nužiūrėjimo, prakeikimo, gesina keršto, agresijos jausmą.
Nuo 13 iki 14 val. – pažadina aiškiaregystės galias, vysto intuiciją.
Nuo 14 iki 15 val. – normalizuoja psichinius procesus, nuramina kūną.
Nuo 15 iki 16 val. – skatina pranašystės gebėjimus.
Nuo 16 iki 17 val. – skatina susitaikyti su bloga linkinčiais, slopina priešų agresiją.
Štai naktį po lietumi geriau nestovėti. Mat tamsoje jis nuplauna energetinę apsaugą.
Autorius Eglė Stratkauskaitė