Ar įmanoma, kad oda švytėtų natūraliai, nenaudojant dekoratyvinės kosmetikos priemonių? Mokslininkai mano, kad taip, jei mityboje netrūksta morkų, kopūstų ir ypač kivių. Juose yra unikalių medžiagų, kurios gražina odą ir suteikia sveiko švytėjimo.

 

kiviai

Nei apelsinai, nei citrinos neturi tiek vitamino C, kiek kiviai. Be to, žaliuose vaisiuose su šiurkščia žievele apstu antioksidantų, flavonoidų ir karotenoidų. Dėlto kiviai gali būti galingas ginklas, kovoje su odos senėjimo požymiais. Vitaminas C skatina kolageno gamybą organizme, kuris padeda išlaikyti odos elastingumą. Vitaminai K ir E apsaugo nuo ląstelių degeneracijos. Turtingi AHA (alfa hidroksido rūgščių) kiviai gali tapti nepakeičiama odos priežiūros ir valymo priemonė, kuri gali padėti išvengti raukšlių.

 

Kivių kaukė sausai, dehidratuotai, brandžiai odai. Reikės 20 maltų migdolų, gerai prinokusio kivio minkštimo, kiaušinio baltymo, 2 šaukštų pieno. Viską gerai sumaišyti ir užtepti ant švariai nuvalytos veido ir kaklo odos. Po 5 – 7 minučių nuvalyti pieneliu, paskui likučius pašalinti su vandeniu.

 

Kivių kaukė sausai odai – nr. 2. Reikės gerai prinokusio kivio minkštimo, banano, šaukšto natūralaus jogurto ir šaukšto medaus. Visas sudedamąsias dalis sutrinti ir sumaišyti. Kaukę užtepti ant švariai nuvalyto veido ir kaklo odos. Po 10 – 15 minučių nuplauto su drungnu vandeniu.

 

Kivių kaukė riebiai odai arba riebioms mišrios odos zonoms. Reikės gerai prinokusio kivio minkštino, 2 šaukštų natūralaus jogurto, 2 šaukštų žaliojo molio. Viską gerai išmaišyti ir sukamaisiais judesiais tepti ant švariai nuvalytos veido ir kaklo odos. Po 10 minučių nuplauti su šiltu vandeniu.

 

Kivių šveitiklis visiems odos tipams (valo, maitina ir puoselėja). Reikės 4 kivių minkštimų, 200 g avižų dribsnių miltų, 100 g maltų migdolų, 50 g maltų, džiovintų apelsinų žievelių ir 50 ml rožių vandens. Viską gerai sutrinti, įpilti riebaus pieno, tiek, kad gautųsi tiršta masė, ir išmaišyti. Šveitiklį naudoti sausoms, suragėjusioms odos vietoms šveisti (alkūnėms, keliams, pėdoms).

 

Greito poveikio kivių kaukė – pirmoji pagalba rytą po vakarėlio ar bemiegės nakties. Kivio minkštimą sumaišyti su šaukštu medaus (prieš tai įsitikinti, kad medus nesukelia alergijos). Kaukę užtepti ant švariai nuvalyto veido ir kaklo odos. Po 10 – 15 minučių nuplauto su drungnu vandeniu.

 

Nuo patamsėjusių, paburkusių paakių gali padėti šviežio kivio griežinėliai uždėti paakių srityje.

 

Kivių vaisiai labai naudingi plaukams. Vitaminai C ir E, mineralai magnis, cinkas ir fosforas stimuliuoja kraujotaką, skatina kolageno gamybą ir greitina plaukų augimą. Kiviai gali apsaugoti nuo priešlaikinio žilimo, sustabdyti arba sulėtinti plaukų slinkimą. Taip pat naikina pleiskanas ir egzemą, drėkina plaukus ir palaiko puikią plaukų būklę.

 

Žvilgesį praradusiems plaukams rekomenduojama kivių kaukė, kuriai reikės kivio minkštimo, 2 šaukštų obuolių sidro acto, šaukšto majonezo. Mase ištepti švarius, sausus plaukus iki galiukų, bet netepti prie pat šaknų. Po 20 minučių ištepti ir galvos odą ir palaikyti dar 5 minutes. Paskui plaukus ištrinkti su šampūnu kaip įprastai.

 

Ploniems, silpniems plaukams rekomenduojama kita kaukė, kuriai reikės kivio minkštimo ir 4 šaukštų natūralaus jogurto. Kaukę užtepti nuo šaknų iki plaukų galiukų. Galvą apvynioti rankšluosčiu. Po 15 minučių plaukus ištrinkti su vandeniu.

 

Vitaminingas kivių gėrimas ne tik padės džiaugtis lygesne ir jauniau atrodančia oda, numesti nereikalingų kilogramų (kiviuose esančios medžiagos tirpdo riebalų sankaupas organizme), bet ir sustiprins imuninę sistemą ir padės išvengti sezoninių ligų (gripo, peršalimo infekcijų).

 

Reikės kivio, dviejų griežinėlių citrinos (su žievele), petražolių, mėtų lapelių ir šaukštelio medaus. Viską sutrinti ir užpilti 100 ml verdančio vandens. Gerai išmaišyti. Paruoštą gėrimą išgerti iš karto, kai tik atvės iki malonios gerti temperatūros.