Palūšės miestelio gyventojai pasakoja, kad puikiai pamena, kaip prieš keletą dešimtmečių atrodė kalva Lūšių ežero kitoje pusėje. Tai buvo pati tikriausia smėlio kopa, kokias turime Kuršių Nerijoje. Šiandien ši kopa apaugusi medžiais ir krūmais, bet senosios nuotraukos, kabančios „Palūšės valtinėje“ ant sienos, neleis sumeluoti – tai buvo tikrų tikriausia kopa. Valtinės šeimininkas Algirdas Barniškis pasakoja, kad prieš keletą metų, atvykęs į Palūšę ieškoti festivaliui „Galapagai“ vietos, pasivaikščiojęs po miestelį, būtent šioje ežero pakrantėje pasijuto kaip Nidoje. Tą tvirtina ir čia atvykstantys į koncertus, kurie „Palūšės valtinėje“ vyksta kiekvieną savaitgalį, bei į „Galapagų“ festivalį. Televizijos laidos „Misija – vasara“ vedėjas Vaidotas Baumila taip pat ketina pasirodyti ant šios plūduriuojančios scenos rugpjūčio 13 d.

 

Algirdas Barniškis ir Vaidotas Baumila

“Mūsų svajonė – Palūšę paversti kultūrinio turizmo traukos vieta. Visi esame pripratę, kad atvykę prie ežero galime išsimaudyti, paplaukioti baidare, valtimi, pasivaikščioti pažintiniais takais, bet tik Palūšėje ant ežero kranto galima išgirsti kokybiškos muzikos, pavakarieniauti „Palūšės kopoje“ bei permiegoti čia pat įrengtuose nameliuose“, – apie čia jau savo rankomis sukurtą infrastruktūrą pasakoja Algirdas Barniškis.

 

„Vieta labai patogi – nuo Vilniaus vos 120 kilometrų, o, važiuojant čia, galima aplankyti net kelis regioninius parkus. Važiuodamas pas tave, sustojau Labanoro regioniniame parke ir užlipau į Mindūnų apžvalgos bokštą, o dabar lekiu į Sirvėtos parke atkurtą Paliesiaus dvarą, kuriame irgi skamba muzika“, – atsisveikindamas sako Vaidotas.

 

Vos pusvalandis kelio nuo Palūšės ir tyloje bei ramybėje išnyra Paliesiaus dvaro pastatai. Dvaras garsėjo dviem dalykais – sveikatinimusi ir muzikiniu gyvenimu. Atkūrus dvarvietę ir pertvarkius arklides į koncertų salę, pasklido gandas apie nepaprastą salės akustiką. Įdomu tai, kad čia pasaulinio garso atlikėjai ne tik važiuoja koncertuoti, bet ir įrašinėja savo albumus. Ir tai dar ne viskas – dvaro savininkas Julius Ptašekas, pats būdamas gydytojas, Paliesiaus dvare įkurdino Fizinio krūvio terapijos kliniką, kurios  veikla paremta alternatyvia medikamentiniam gydymui idėja ir įrodyta medicinos mokslo. Šioje klinikoje pacientams yra paskiriamas individualiai dozuotas medicininis krūvis. Klinikoje naudojamas metodas yra patvirtintas gydyti daugiau nei 37 lėtinėm ligom. Tai ir padidėjęs kraujospūdis, ir antro tipo cukrinis diabetas, dislipidemija, nutukimas, metabolinis sindromas. Fizinio krūvio terapija rekomenduojama gydyti net vėžį, taip pat po gydymo chemoterapija, radioterapija, imunoterapija, kad žmogus greičiau atsistatytų. Šešių dienų terapijos metu Paliesiaus klinikoje pacientas yra išmokomas kaip teisingai vartoti fizinį krūvį derinyje su mityba ir su savo kasdienine veikla.

 

Aplankęs net tris regioninius parkus, Vaidotas Baumila primena apie puikią pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ iniciatyvą – mokytis tvaraus poilsiavimo įgūdžių, susirenkant savo ir kitų gamtoje paliktas šiukšles, jas išrūšiuojant ir išsivežant su savimi.

 

Kaip Vaidui sekėsi išbandyti Paliesiaus dvaro koncertų salės akustiką, žiūrėkite šeštadienį 11 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

   

Laidos rengėjų nuotr.