Iki šiol veikiantis šv. Augustino švyturys šiaurinėje Anastazijos salos dalyje, Floridoje (JAV) – viena įspūdingiausių ir keisčiausių vietų, kurioje vyksta paranormalūs reiškiniai.

 

Šv. Augustino švyturys buvo pastatytas 1824 metais ir priklausė privačiam asmeniui. Tačiau po pilietinio karo jis buvo priverstas parduoti švyturį vyriausybei.

 

Vienas aukščiausių Jungtinių Valstijų švyturių – virš jūros lygio iškilęs daugiau nei 50 metrų. Į švyturį įleidžiami lankytojai gali pabandyti užlipti vingiuotais laipteliais, kurių yra net 290, iki apžvalgos aikštelės.

 

Kadaise šiame švyturyje buvo suimti 13 piratų, kuriems čia pat buvo įvykdyta mirties bausmė. Kūnai palaidoti už bokšto. Kalbama, kad piratų dvasios naktimis vaikšto po švyturį ir aplink jį.

 

1853 metais tuometinis švyturio prižiūrėtojas dažė bokštą, bet paslydęs nukrito ir užsimušė. Nuo tada jo vaiduoklis bastosi švyturio pogrindyje ir pačiame bokšte. Švyturyje dirbę žmonės pasakoja, pastebėję aplink vaikštantį keistą, neryškaus pavidalo vyrą.

 

1873 metais nutiko šiurpi tragedija. Švyturio remonto darbus tada prižiūrėjo toks ponas Pitas, kuris į šią Floridos salą atvyko su visa šeima. Švyturyje buvo nutiestas lynas, kuriuo važiuodavo vagonėlis.  Jūrininkai vagonėlį naudojo perkelti iš laivų prekes, skirtas gabenti į žemyną. Tame vagonėlyje mėgo žaisti švyturio prižiūrėtojo vaikai. Tačiau vieną dieną vagonėlis atsikabino nuo lyno iš nukrito į vandenį. Trys mergaitės nuskendo iškart. Žmonės iki šiol toje vietoje išvysta mažų mergaičių peršlapusiomis mėlyno aksomo suknelėmis, kurias vilkėjo tragedijos dieną, dvasias.

 

Kitas švyturio prižiūrėtojas Piteris Rasmusenas labai mėgdavo traukti dūmą. Net ir šiandien lankytojai iš švyturio išeina įsitikinę, kad užuodė Rasmuseno cigarečių kvapą.

 

Kiti tvirtina šalia švyturio matę mažą mergaitę, apsirengusią pagal XX amžiaus pradžios madą. Išsiaiškinta, kad tokia mergaitė iš tiesų gyveno ir tragiškai žuvo pakliuvusi po traukinio bėgiais, kurie tuo metu dažnai kursuodavo šalia švyturio. Dokumentuose nebuvo tiksliai nurodytas mergaitės amžius, tačiau matę teigia, kad mergaitė turėtų būti maždaug 10 ar 11 metų amžiaus.