Lavos akmenys, ko gero, seniausiai ir lengviausiai aptinkami akmenys Žemėje. Nuo seno juos naudojo skirtingos pasaulio kultūros. Lavos akmenys į paviršių išmetami iš Žemės šerdies. Iš Žemės gelmių burbuliuodama veržiasi lava ir vėsta. Ji labai turtinga mineralų. Kai uolienos atvėsta, jos tampa porėtos ir juodos. Kitaip dar žinomos kaip bazaltas, daugiausiai randama vandenynų gelmėse.

 

lavos akmenys

Iš pirmo žvilgsnio nepatyrusiam žmogui tikriausiai nė nekiltų minčių, kad neišvaizdūs lavos akmenys gali turėti gydančių galių. Įsigilinus labiau, paaiškėja, kad jie liaudies medicinoje naudojami ilgus amžius. Jų kilmė suteikia ypatingų energetinių savybių.

 

Lava pasižymi įžeminimo savybėmis, dėl to tinka jausmams, emocijoms raminti. Taip pat lava susijusi su ugnies elementu, todėl suteikia raminančią, bet labai intensyvią energiją. Lava išsiveržia su galinga energija, todėl ji laikoma atgimimo simboliu, padedančiu nusimesti slegiančių emocijų naštą.

 

Lavos akmenys taip pat stabilizuoja ir įžemina pagrindinę čakrą Muladhara, nes jie turi labai stiprų ryšį su žeme ir jos centru. Kai kurių šalių liaudies medicinoje lavos akmenys buvo dalinami kareiviams, kad jie sugebėtų išlikti ramūs ir šaltakraujiški mūšio lauke.

 

Moksliškai įrodyta, kad lavos akmenys arba bazaltas skleidžia neigiamus jonus (neigiamo krūvio elektronus). Tai tie patys jonai, kuriais įkraunamas organizmas, kai žmogus vaikšto basas ant natūralių paviršių. Šie jonai gerina organizmo būklę, stiprina imuninę sistemą ir gali padėti išvengti kai kurių ligų.

 

Kaip teisingai naudoti lavos akmenis? Lavos akmenys (kaip ir kiti brangieji ir pusbrangiai, gydantys akmenys) rekomenduojami nešioti taip, kad liestųsi prie odos. Taip energija gali laisvai tekėti ir gydyti. Iš lavos akmenų dažnai veriamos apyrankės, rožančiai, karoliai ir kiti papuošalai, turintys ne tik estetinį, bet ir gydomąjį poveikį. Lavos akmenis galima laikyti namų interjere. Jie padeda išvalyti patalpas nuo neigiamų jausmų, atkurti emocinę pusiausvyrą.

 

Magminė uoliena bazaltas – stiprybės ir drąsos akmuo. Tai lyg sukietėjusi ugnies forma. Lavos akmuo siejamas su iš ugnies liepsnų pakylančių feniksu ir atgimimu. Įtemptu gyvenimo laikotarpiu jis suteikia stabilumo. Šis lavos akmuo rekomenduojamas tada, kai gyvenime vyksta daug pokyčių. Jis susilpnina neigiamas charakterio savybes ir padeda suprasti, kokių pokyčių galima imtis, kad padėtis pagerėtų. Trumpai tariant, lavos akmenis nešioti rekomenduojama tiems, kurie jaučiasi nusiminę, prislėgti, trūksta energijos ir gyvybingumo.

 

Apvalūs, nuožulnių formų lavos akmenys skleidžia moterišką energiją, o ilgi, smailūs – vyrišką energiją. Abiejų rūšių akmenų derinys praeityje būdavo naudojamas vaisingumo skatinimo ritualuose, kaip priemonė nevaisingoms poroms, padedanti susilaukti kūdikio.

 

Bazalto akmenys dažnai naudojami grožio ir sveikatos procedūrose. Teigiama, kad masažas su nugludintais lavos akmenimis atpalaiduoja raumenis, gerina kraujo ir limfos apykaitą, malšina skausmą, šalina stresą ir įtampą, padeda atsipalaiduoti, išvalyti mintis. Bazaltas gali būti naudojamas meditacijoje, nes jo skleidžiamos teigiamos energijos vibracijos ramina bei skatina kūrybingumą. Akmenys masažui pritaikomi pagal individualias asmens ypatybes, fizinę ir psichinę sveikatą. Skirtingiems žmonėms tinka skirtingo dydžio ir formų akmenys. Nemažai žmonių pirmenybę teikia natūraliai susiformavusiems akmenims, nes juose yra daugiausiai teigiamos energijos. Jie atrodo natūraliai ir yra malonūs naudoti. Bazalto akmenys idealiai tinka karštam masažui, kai akmenys yra įkaitinami ir tada dedami ant kūno. Dėl unikalios sudėties (labai daug silicio ir geležies) bazaltas ilgiau išlaiko šilumą negu daugelis kitų akmenų. Įdomu, kad daugelis sausų lavos arba bazalto akmenų yra pilkos spalvos, bet ištepti aliejumi jie tampa sodrios juodos spalvos.