Trumpi patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą
2017-08-10 16:04Karštos dienos gausiai prakaituojantiems žmonėms – tikras iššūkis. Jiems gali padėti paprasti patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą. Tačiau jei atrodo, kad prakaituojama per daug, vertėtų pasitrinti sveikatą pas gydytoją.
Trumpi patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą:
- Įsigyti stipriau veikiančių dezodorantų ir antiperspirantų. Kai kurie iš jų parduodami tik su receptu, tačiau vaistinėse galima įsigyti nemažai stipresnių antiperspirantų, kuriems nereikia recepto.
- Naudoti dezodorantą tinkamu laiku. Dauguma dezodorantų geriausiai veikia naktį. Aktyvieji ingredientai patenka į prakaito liaukas ir jas užkemša. Naudojant dezodorantą ryte, kai prakaituojama labiau, didėja rizika, kad dezodorantą prakaitas tiesiog nuplaus.
- Saugoti odą. Dezodorantų ir antiperspirantų naudojimas gali sudirginti odą, todėl geriausiai rinktis tokį, kuris yra skirtas jautriai odai, be parabenų, dažų ir kvepiančių medžiagų.
- Tinkamai apsirengti. Rinktis lengvus, orui pralaidžius audinius, pavyzdžiui, medvilnę.
- Rinktis sportinius drabužius. Pastaruoju metu apranga sportininkams labai patobulėjo. Ji siuvama iš naujų, „kvėpuojančių“ audinių. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į drabužius, iš kurių drėgmė greitai išgaruoja. Paprastai audinio ypatybės būna surašytas tokios aprangos etiketėse.
- Drabužius vilkėti tik vieną kartą. Nesivilkti antrą kartą tų pačių, prakaitu permirkusių marškinėlių ir šortų. Stenkitės, kad oda kuo ilgiau išliktų sausa. Tai gali padėti ilgiau išsaugoti ir gerą odos būklę.
- Dažnai keisti avalynę. Jeigu gausiai prakaituoja pėdos, rekomenduojama dažniau keisti kojines ir batus.
- Naudoti talką. Talkas sugeria drėgmę ir kojos išlieka ilgiau sausos.
- Pakartotinai naudoti dezodorantą. Pavyzdžiui, viduryje dienos, prieš įtampą keliantį susitikimą ir pan.
- Visais metų laikais rengtis sluoksniais. Vyrams apatiniai marškinėliai gali padėti sugerti šiek tiek prakaito. Moterys gali naudoti specialius pažastų įklotus arba taip pat pasivilkti po drabužiais apatinius marškinėlius.
- Rinktis laisvai austas medžiagas drabužiams. Kuo audinys tvirtesnis, tuo daugiau šilumos jis sulaiko. Gausiai prakaituojantiems žmonėms rekomenduojama rinktis lininę aprangą. Šilko geriau vengti, nes jis šildo.
- Visada šalia turėti nosinaičių. Tam, kad būtų galima nusišluostyti prakaito perteklių nuo rankų, veido ar kitų kūno dalių.
- Vengti aštraus maisto. Tam tikras maistas, pavyzdžiui, aitriosios paprikos gali paskatinti prakaitavimą. Svogūnai ir česnakai gali suteikti prakaitui nemalonų kvapą.
- Atkreipti dėmesį į drabužių spalvą. Prakaitas labiausiai matomas ant baltos spalvos drabužių. Ant kitų spalvų audinių, taip pat raštuotų prakaitas matosi prasčiau.
- Nenešioti galvos apdangalų. Vėsi galvos – vėsios ir mažiau prakaituojančios pėdos.
- Keletą kartų per dieną persirengti. Jeigu laukia svarbus susitikimas, renginys, rekomenduojama į darbą atsinešti drabužių persirengti.
- Atidžiai rinktis patalynę. Jei vargina naktinis prakaitavimas, ieškoti patalynės, kuri yra pralaidi orui, „kvėpuojanti“ ir yra tinkama naudoti visus metus. Paklodės turėtų gerai sugerti drėgmę.