Meditacija turėtų tapti kiekvieno žmogaus kasdieniu įpročiu. Daugelis galvoja, kad medituoti yra labai sunku, tačiau tereikia truputėlio praktikos ir viskas bus paprasta. Medituoti naudinga dėl daugybės priežasčių. Medituojant svarbiausiai atkreipti dėmesį į taisyklingą, gilų kvėpavimą. Ją galima praktikuoti bet kur: automobilyje ar viešajame transporte, pakeliui į darbą, kavinėje, per darbo pertrauką, vaikštant parke ar maudantis duše. Meditacija nebūtinai privalo turi trukti kelias valandas – gali 1 – 2 minutes, jei esate labai užimti.

 

Štai keletas priežasčių, kodėl verta meditacija paversti kasdiene praktika:

 

"meditacija"

  • Mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti.
 
  • Sąmoningumo praktika padeda spręsti kasdienes problemas.
 
  • Sąmoningumas padeda mėgautis gyvenimu, pakeisti įpročius, gyventi paprasčiau ir lėčiau, būti čia ir dabar.
 
  • Moksliškai įrodyta, kad meditacija daro teigiamą poveikį psichinei sveikatai ir protiniams gebėjimams. Padeda sukaupti ir išlaikyti dėmesį, didina laimės jausmą, gerina atmintį, savikontrolę, padeda siekti geresnių akademinių rezultatų ir pan.
 
  • Kai kurie tyrimai parodė, kad meditacija gali pagerinti medžiagų apykaitą, širdies ritmą, kvėpavimą, kraujo spaudimą ir t. t.
 
  • Meditacija gali padėti labiau save suprasti, stiprina savimonę. Žmogus apie save gali sužinoti naujų, vertingų dalykų, apie kuriuos nė neįtarė.
 
  • Porą minučių kasdien skirti meditacijai ramioje ir jaukioje namų ar gamtos oazėje – tai prabangus atsipalaidavimo būdas, gana retai praktikuojamas šiomis dienomis. Ir jau vien to pakanka.
 

Trumpi patarimai, kaip išsiugdyti įprotį kasdien medituoti:

 
  • Skirti tam bent 2 minutes kasdien. Po to laiką galima pailginti iki 5, 10 minučių kasdien ar daugiau.
 
  • Pasirinkti tinkamiausią laiką. Pavyzdžiui, praktikuokite ją, kai išgersite puodelį kavos rytą, išsivalysite dantis, papietausite ar grįšite namo iš darbo.
 
  • Rasti ramią vietą. Kai kuriems žmonėms geriausias laikas medituoti – ankstyvas rytas, kai visi kiti dar miega ir niekas nedrumsčia ramybės. Kitiems gali tikti suoliukas parke ar kita vieta, kurioje niekas netrukdytų.
 
  • Patogiai atsisėsti. Stenkitės per daug negalvoti apie tai, kaip sėdite, ką dėvite ar ant ko sėdite. Nebūtina iš karto sėdėti lotoso poza. Galbūt jums geriausia būtų sėdėti ant grindų, pasidėjus pagalvėlę ir atsirėmus į sieną. Galima sėdėti ir ant kėdės ar sofos, jei ant grindų sėdėti nepatogu.
 
  • Pradėti nuo 2 minučių meditacijos. Tai labai svarbu. Daugelis žmonių galvoja, kad gali medituoti 15 – 30 minučių, ir jie gali. Tačiau tai nėra jūsų jėgų išbandymas, o mėginimas meditaciją paversti kasdieniu įpročiu. Po 7 dienų galima pailginti meditaciją iki 5 – 7 minučių, po 14 dienų – iki 10 minučių, po 21 dienos – iki 15 minučių, po mėnesio – iki 20 minučių.
 
  • Sutelkti dėmesį į savo kvėpavimą. Kiekvieną kartą įkvepiant ir iškvepiant orą, pajusti, kaip jis patenka į jūsų šnerves, iš jų – į gerklę, po to į plaučius ir pilvą. Sėdėti tiesiai, atmerktomis akimis, bet žiūrėti į apačią, sutelkus dėmesį į vieną tašką. Jeigu norite užmerkti akis, viskas gerai. Kai iškvepiate, sekite procesą, kaip oras išeina iš jūsų kūno. Skaičiuokite įkvėpimus ir iškvėpimus iki dešimties. Po to pradėkite iš naujo. Jei susipainiojate, nesinervinkite ir pradėkite iš naujo.